Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетярова Айгүл
Пәні: Информатика Сыныбы: 5 «А,Ә» 1,1.
Сабақтың өту мерзімі: ________
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасы» элективті курсына кіріспе.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. LEGO сөзі айтылғанда қандай нәрсе есімізге түседі? Робот технологиясына қатысты қандай модульдерді атай аласыздар? |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. Кіріспе айтып, түсіндіріледі, қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігіміз айтылып, интерактивті тақтада видеоролик көрсетіледі Өзіңнің практиканда роботтар кездесті ме, кездессе қандай ой туындады өзіңде? Саған роботтар ұнайды ма, ұнаса қай жағымен. |
Бағдарламаның қалай қолдануын және тиімді жақтарын көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, жалпы роботтар жайлы пайдалы, пайдасыз жақтарын анықтауға жұмыс беріледі |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Алдағы уақытта тағы қандай робот дүниелермен танысқыларың келеді? |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады
тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 5 сынып Роботтехника курсы
Сабақ жоспары 5 сынып Роботтехника курсы
Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетярова Айгүл
Пәні: Информатика Сыныбы: 5 «А,Ә» 1,1.
Сабақтың өту мерзімі: ________
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасы» элективті курсына кіріспе.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. LEGO сөзі айтылғанда қандай нәрсе есімізге түседі? Робот технологиясына қатысты қандай модульдерді атай аласыздар? |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. Кіріспе айтып, түсіндіріледі, қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігіміз айтылып, интерактивті тақтада видеоролик көрсетіледі Өзіңнің практиканда роботтар кездесті ме, кездессе қандай ой туындады өзіңде? Саған роботтар ұнайды ма, ұнаса қай жағымен. |
Бағдарламаның қалай қолдануын және тиімді жақтарын көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, жалпы роботтар жайлы пайдалы, пайдасыз жақтарын анықтауға жұмыс беріледі |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Алдағы уақытта тағы қандай робот дүниелермен танысқыларың келеді? |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады
тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз













