Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Бөлім: Дизайн және технология |
Мектеп: №1 қазақ орта мектебі |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау(авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар) Идея құру. Нобай дайындау. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.5.1 Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Шайнектегі қуыршақ, жастық қуыршақ, кәдесый қуыршағы, тильда, киіз қуыршақ, амулет, маска, символ, кәдесый және т.б. Қуыршақ ... Қуыршақ ... • Менің ойымша, бұл өнім толығымен ... өйткені ... • Өнер және қолөнер шеберлерінің шығармашылығына негізделген, менің ойымша ....... • Өнімді жасау үшін материалды пайдалану жақсы деп ойлаймын. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әртүрлі мәдениеттегі дәстүрден хабардар болып, ұлттық дәстүрге құрмет қалыптастыра отырып, мәңгілік ел идеясының 5 бөлімі жалпыға ортақ еңбек қоғамын дамыту |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих , география |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы 1-2 мин |
Қоңырау шалу - Экранда не көрсетіледі? - Қуыршақ деген не? - Қандай заттардың қуыршақ болуы керек деп ойлайсыз? Сабақ мақсаттарын анықтау |
Электрондық презентация |
|||
|
Сабақтың ортасы 2-3 мин 2-3 мин 15-20 мин |
(с) Қуыршақтардың астында әдетте адамдық фигураны білдіреді. Бірақ қуыршақтар әрдайым бөртпе болған жоқ, олар бірден ойыншыққа айналды. Саздан, ағаштан, тас мүсіндерден жаратылған қарапайым адамдар адам кейіпкерлері түрінде құрып, оларды қорғап, сұраған. Әртүрлі елдерде қуыршақтар, зияннан құтқарылып, бақыт әкелген тұмарлар бар еді. Адамдар зұлым күштерді алаңдатып, өз шеберлерін қорғайтындығына сенді. Қазіргі уақытта әрбір ұлт ұлттық ойыншық ғана емес, сондай-ақ сувенирлік символдың өзіндік дәстүрлі қуыршағы бар. Қуыршақтардың суреттерін қарастыр: - Олар не деп аталады? - Қуыршақтар қандай материалдан жасалған? - Тоқыма қуыршағын жасау үшін қандай қосымша материалдарды қолдануға болады деп ойлайсыз? - Авторлық қуыршақтың өзіндік ерекшелігі қандай? Тоқыма қуыршақтарының кейбір түрлерін қарастырайық: Қуыршақ - шайнекті Қуыршақ - жастық Қуыршақ - қалта Қуыршақ – сувенир 3. (Г.П.) Тапсырма №1 Оқушылар нобай ойластырады. Тапсырма №2 Оқушылар қуыршақтың түрін зерттейді. Оқушылар тапсырманың нәтижесінде электронды презентация, постер және т.б. ретінде жасай алады. Зерттеулерінде оқушылар төмендегі аспектілерді қарастыруы керек:
Топтар нобайлары мен постерлерін таныстырады. |
Сабаққа арналған презентация Қуыршақтар туралы бейнематериал https://www.youtube.com/watch?v=5r7yPzJ7owo |
|||
|
Сабақтың соңы 1-2 мин |
Кері байланыс:
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 6 сыныпқа арналған "Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау "
Сабақ жоспары 6 сыныпқа арналған "Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау "
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Бөлім: Дизайн және технология |
Мектеп: №1 қазақ орта мектебі |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау(авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар) Идея құру. Нобай дайындау. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.5.1 Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Шайнектегі қуыршақ, жастық қуыршақ, кәдесый қуыршағы, тильда, киіз қуыршақ, амулет, маска, символ, кәдесый және т.б. Қуыршақ ... Қуыршақ ... • Менің ойымша, бұл өнім толығымен ... өйткені ... • Өнер және қолөнер шеберлерінің шығармашылығына негізделген, менің ойымша ....... • Өнімді жасау үшін материалды пайдалану жақсы деп ойлаймын. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әртүрлі мәдениеттегі дәстүрден хабардар болып, ұлттық дәстүрге құрмет қалыптастыра отырып, мәңгілік ел идеясының 5 бөлімі жалпыға ортақ еңбек қоғамын дамыту |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих , география |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы 1-2 мин |
Қоңырау шалу - Экранда не көрсетіледі? - Қуыршақ деген не? - Қандай заттардың қуыршақ болуы керек деп ойлайсыз? Сабақ мақсаттарын анықтау |
Электрондық презентация |
|||
|
Сабақтың ортасы 2-3 мин 2-3 мин 15-20 мин |
(с) Қуыршақтардың астында әдетте адамдық фигураны білдіреді. Бірақ қуыршақтар әрдайым бөртпе болған жоқ, олар бірден ойыншыққа айналды. Саздан, ағаштан, тас мүсіндерден жаратылған қарапайым адамдар адам кейіпкерлері түрінде құрып, оларды қорғап, сұраған. Әртүрлі елдерде қуыршақтар, зияннан құтқарылып, бақыт әкелген тұмарлар бар еді. Адамдар зұлым күштерді алаңдатып, өз шеберлерін қорғайтындығына сенді. Қазіргі уақытта әрбір ұлт ұлттық ойыншық ғана емес, сондай-ақ сувенирлік символдың өзіндік дәстүрлі қуыршағы бар. Қуыршақтардың суреттерін қарастыр: - Олар не деп аталады? - Қуыршақтар қандай материалдан жасалған? - Тоқыма қуыршағын жасау үшін қандай қосымша материалдарды қолдануға болады деп ойлайсыз? - Авторлық қуыршақтың өзіндік ерекшелігі қандай? Тоқыма қуыршақтарының кейбір түрлерін қарастырайық: Қуыршақ - шайнекті Қуыршақ - жастық Қуыршақ - қалта Қуыршақ – сувенир 3. (Г.П.) Тапсырма №1 Оқушылар нобай ойластырады. Тапсырма №2 Оқушылар қуыршақтың түрін зерттейді. Оқушылар тапсырманың нәтижесінде электронды презентация, постер және т.б. ретінде жасай алады. Зерттеулерінде оқушылар төмендегі аспектілерді қарастыруы керек:
Топтар нобайлары мен постерлерін таныстырады. |
Сабаққа арналған презентация Қуыршақтар туралы бейнематериал https://www.youtube.com/watch?v=5r7yPzJ7owo |
|||
|
Сабақтың соңы 1-2 мин |
Кері байланыс:
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













