Қысқа мерзімді жоспар
7– сынып
|
Бөлім: |
Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кисамбинова З.Е |
|||||
|
Күні: |
19.11.2021 |
|||||
|
Сынып: 7Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер пішімі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 -деректердің типін жіктеу |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Кестемен жұмыс барысында деректер типін анықтай алу; Оқушылардың көпшілігі: Электрондық кесте ұяшығындағы деректер типін ажырата алу; Оқушылардың кейбірі: Кесте ұяшығындағы түрлі мәліметтерге сәйкес деректер типін жіктей алу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Кесте элементтерін пішімдеу командаларын біледі 2. Кестені пішімдеу кезіндегі өзгерістерге түсінік бере отырып, құрастыру командаларын қолданады 3. Кестені редакциялап, құрамын пішімдеу жолдарын саралай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Кестелерді мәтіндік процессорда пішімдей алады. Лексика және терминология: Негізгі сөздер мен тіркестер:
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
- Кестелік ақпарттарды компьютер көмегімен қалай өңдеуге
болады? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
орындау.
барысында белсенділік таныту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Суреттер арқылы 2 топқа бөлу. Психологиялық ахуал орнату мақсатында топтағы оқушылар сағат тілі бойынша бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жалпы сыныппен жұмыс: «Сұрақ-жауап» әдісі Өткенді қайталау 1.Электрондық кестенің мүмкіндіктерін атаңыздар. 2.Ұяшық дегеніміз не? Ұяшық адресі туралы не білесіз? 3.Шекаралар не үшін қолданылады? 4.Толтыру маркері не үшін қолданылады? 5.Мәтіндік процессордағы кестеден электрондық кестенің қандай айырмашылығы бар? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Жіктеу әдісі арқылы 2 топқа бөлу. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
|
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критериін хабарлау. Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді. Кесте (таблица; table) —мәліметтерді жолдар мен бағаналар қиылысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілі. Кестелермен жұмыс жасау
бізге мәліметтерді жүйелеуге, Компьютерде кестелік
мәліметтерді құрастыратын, өңдейтін (Т) «Түсініксіз тармақ» әдісі бойынша оқушылар өздеріне таныс емес тармақты берілген уақытта оқып шығады (Т) «Парасатты диалог» әдісі арқылы 2 топ тақырыптан оқыған бөлімдері бойынша түсіндіріп өтеді «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі арқылы Практикалық жұмыс. Жұптық жұмыс. Әр жұпқа үлестірмелі парақтар беріледі. Мәтінді электрондық кестеде құрайды, кестеге мәтін тереді. Кестенің мәтінін өзгертеді. Кесте жиегін басқа түске бояды. Формула кірістіреді.
|
Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критериін дәптерлеріне жазады. Диалог және қолдау көрсету саралау әдісі арқылы Оқушылар өз жауаптарын айтып, талқылау жүргізеді Практикалық жұмыс орындап, аяқтаған кезде қалай жасағаны жайлы түсінік береді. Дескрипторлар: 1.Кесте құра алады. 2.Кесте құрастыру амалдарын біледі. 3.Кестеге мәтін тере алады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Жұптар бір-бірін бағалайды |
http://festival.1september.ru/articles/606232/ - «Мәтіндік редакторда кесте құру» сабағы Үлестірмелі қағаздар Суреттер ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары, 7 сынып, Мәліметтер пішімі
Сабақ жоспары, 7 сынып, Мәліметтер пішімі
Қысқа мерзімді жоспар
7– сынып
|
Бөлім: |
Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кисамбинова З.Е |
|||||
|
Күні: |
19.11.2021 |
|||||
|
Сынып: 7Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер пішімі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 -деректердің типін жіктеу |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Кестемен жұмыс барысында деректер типін анықтай алу; Оқушылардың көпшілігі: Электрондық кесте ұяшығындағы деректер типін ажырата алу; Оқушылардың кейбірі: Кесте ұяшығындағы түрлі мәліметтерге сәйкес деректер типін жіктей алу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Кесте элементтерін пішімдеу командаларын біледі 2. Кестені пішімдеу кезіндегі өзгерістерге түсінік бере отырып, құрастыру командаларын қолданады 3. Кестені редакциялап, құрамын пішімдеу жолдарын саралай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Кестелерді мәтіндік процессорда пішімдей алады. Лексика және терминология: Негізгі сөздер мен тіркестер:
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
- Кестелік ақпарттарды компьютер көмегімен қалай өңдеуге
болады? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
орындау.
барысында белсенділік таныту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Суреттер арқылы 2 топқа бөлу. Психологиялық ахуал орнату мақсатында топтағы оқушылар сағат тілі бойынша бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жалпы сыныппен жұмыс: «Сұрақ-жауап» әдісі Өткенді қайталау 1.Электрондық кестенің мүмкіндіктерін атаңыздар. 2.Ұяшық дегеніміз не? Ұяшық адресі туралы не білесіз? 3.Шекаралар не үшін қолданылады? 4.Толтыру маркері не үшін қолданылады? 5.Мәтіндік процессордағы кестеден электрондық кестенің қандай айырмашылығы бар? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Жіктеу әдісі арқылы 2 топқа бөлу. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
|
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критериін хабарлау. Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді. Кесте (таблица; table) —мәліметтерді жолдар мен бағаналар қиылысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілі. Кестелермен жұмыс жасау
бізге мәліметтерді жүйелеуге, Компьютерде кестелік
мәліметтерді құрастыратын, өңдейтін (Т) «Түсініксіз тармақ» әдісі бойынша оқушылар өздеріне таныс емес тармақты берілген уақытта оқып шығады (Т) «Парасатты диалог» әдісі арқылы 2 топ тақырыптан оқыған бөлімдері бойынша түсіндіріп өтеді «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі арқылы Практикалық жұмыс. Жұптық жұмыс. Әр жұпқа үлестірмелі парақтар беріледі. Мәтінді электрондық кестеде құрайды, кестеге мәтін тереді. Кестенің мәтінін өзгертеді. Кесте жиегін басқа түске бояды. Формула кірістіреді.
|
Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критериін дәптерлеріне жазады. Диалог және қолдау көрсету саралау әдісі арқылы Оқушылар өз жауаптарын айтып, талқылау жүргізеді Практикалық жұмыс орындап, аяқтаған кезде қалай жасағаны жайлы түсінік береді. Дескрипторлар: 1.Кесте құра алады. 2.Кесте құрастыру амалдарын біледі. 3.Кестеге мәтін тере алады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Жұптар бір-бірін бағалайды |
http://festival.1september.ru/articles/606232/ - «Мәтіндік редакторда кесте құру» сабағы Үлестірмелі қағаздар Суреттер ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз














