|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 7 Г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 21.Мағжан ұлы ақын |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну; 7.5.1.3 - Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, ақпараттың өзектілігін анықтай алады; Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады;Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана біледі. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Саған тілерім...» тренингін өткізу. Оқушылр бір – біріне жағымды тілектерін білдіріп, жақсы көңіл – күй сыйлайды. Үй жұмысын тексеру. 7-тапсырма 53-бет. Мақал – мәтел сұрау. |
«Үш шапалақ» |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстыру Айтылым Ойтүрткі Айтылым Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма Тыңдалым Оқылым 3-тапсырма 53-бет. Айтылым. 5– тапсырма. Жазылым тапсырма Жеке жұмыс 4-тапсырма Айтылым. Жазылым. |
Тыңдалым,айтылым.
Егін-урожай Егіншілік-земледелие Диқан-земледелец Алқап-долина Өнім-долина Миға шабуыл. Айтылым. Суретпен жұмыс.
-Қалай ойлайсыңдар,бұл суретте не бейнеленген? -Суреттен қандай ой түйдіңдер? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болмақ? (Оқушылар жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты өздері ашады.) Айтылым. Сұрақ – жауап. 1 – тапсырма 53-бет. Сұрақтарға жауап бер.
Жазылым Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра. *Арпа мен бидай, тұқым салу, өнім алу, егін, мол өнім, жерді өңдеу, байлық, нан пісіру, тырма. Тыңдалым. Тыңда. Тапсырмаларын орынды.
Айтылым
Сұрақтарға жауап
бер. Жазылым. 4- тапсырма 54-бет Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып, мәтінге қатысты ойыңды жаз. Пікір. Дәлел. Мысал. Қорытынды. Айтылым «Егінші» бес жолды өлең. Егінші/еңбекқор, адал/ егін егеді, суарады, баптайды/Еңбекші еңбектенеді/ |
«Бас бармақ»
Дескриптор 1 балл -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді.
Дескриптор. 2б -Сәйкестендіреді -Мағынасын түсіндіреді
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Ой бөліседі
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру: Үзінді жаттау |
|
||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Не білдім? Не қиын болды? |
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 7Г сынып Мағжан ұлы ақын
Сабақ жоспары 7Г сынып Мағжан ұлы ақын
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 7 Г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 21.Мағжан ұлы ақын |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну; 7.5.1.3 - Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, ақпараттың өзектілігін анықтай алады; Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады;Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана біледі. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Саған тілерім...» тренингін өткізу. Оқушылр бір – біріне жағымды тілектерін білдіріп, жақсы көңіл – күй сыйлайды. Үй жұмысын тексеру. 7-тапсырма 53-бет. Мақал – мәтел сұрау. |
«Үш шапалақ» |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстыру Айтылым Ойтүрткі Айтылым Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма Тыңдалым Оқылым 3-тапсырма 53-бет. Айтылым. 5– тапсырма. Жазылым тапсырма Жеке жұмыс 4-тапсырма Айтылым. Жазылым. |
Тыңдалым,айтылым.
Егін-урожай Егіншілік-земледелие Диқан-земледелец Алқап-долина Өнім-долина Миға шабуыл. Айтылым. Суретпен жұмыс.
-Қалай ойлайсыңдар,бұл суретте не бейнеленген? -Суреттен қандай ой түйдіңдер? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болмақ? (Оқушылар жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты өздері ашады.) Айтылым. Сұрақ – жауап. 1 – тапсырма 53-бет. Сұрақтарға жауап бер.
Жазылым Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра. *Арпа мен бидай, тұқым салу, өнім алу, егін, мол өнім, жерді өңдеу, байлық, нан пісіру, тырма. Тыңдалым. Тыңда. Тапсырмаларын орынды.
Айтылым
Сұрақтарға жауап
бер. Жазылым. 4- тапсырма 54-бет Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып, мәтінге қатысты ойыңды жаз. Пікір. Дәлел. Мысал. Қорытынды. Айтылым «Егінші» бес жолды өлең. Егінші/еңбекқор, адал/ егін егеді, суарады, баптайды/Еңбекші еңбектенеді/ |
«Бас бармақ»
Дескриптор 1 балл -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді.
Дескриптор. 2б -Сәйкестендіреді -Мағынасын түсіндіреді
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Ой бөліседі
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру: Үзінді жаттау |
|
||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Не білдім? Не қиын болды? |
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















