|
Мектеп: |
Ю. Сареми атындағы №107 мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім: Қызым-жағадағы құндызым, ұлым-аспандағы жұлдызым |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Усманова Д |
|||||||||||||||||||
|
Күні : |
28. 01. 2026 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 8-«Д» |
Қатысқан оқушылар: |
Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлым - аспандағы жұлдызым |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені күйі арқылы негізгі ойды анықтау 8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізеді, ерекшеліктерді бақылайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Мен күлгенді ұнатамын» ойын жаттығуы Педагог балаларға:тұңжыраған және көңілсіз, жабырқаған және ойланған көңілді және күлкілі;қайрымды және қуанышты,т.б.кейіптегі смайликті ұсынады. Оқушы рольге кіріп,смайликтің бейнесін келтіруге тырысады. «Мен күлгенді ұнатамын » жаттығуын күніне бірнеші рет қайталап көңіл күйді күлкімен көтеруге болатынын түсіндіреді. Үй жұмысын тексеру. 4-тапсырма. 24-бет. Махамбеттің өмірі мен шығармашылығы туралы реферат-баяндама әзірлеу. |
«Смайликтер» Дескриптор: Реферат баяндама әзірлейді – 2 ұ Реферат жұмысын қорғайды – 1 ұпай Жалпы: 3 ұпай |
Үлестірмелі смайликтер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 32 минут
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, аудармасын айтады. Мүшел, тілім-тәрбие, имандылық, алғыр, перзент, ардақта, саналы Жазылым Айтылым. 25-бет 2- тапсырма.
ТІЛДІК БАҒДАР Демеулік шылау. Шектік (тежеу): ғана, қана, тек, -ақ Болжалдық: -мыс, -міс, -ау Мәтінмен жұмыс Оқылым Айтылым 26-бет 3-тапсырма. Мәтінді оқиды. Түсінгеніңді баянда. Қазақ халқы адамның жасын мүшелмен есептеген. Бірінші мүшелге толған жеткіншекке үлкен сенім артқан. ... Жазылым. 27-бет 4- тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жаз. М: Ұл баланы өте әділетсіз,су жүрек,олақ (икемсіз), білімсіз, зейінсіз (қабілетсіз) азамат етіп тәрбиелеген. Саралау тәсілі: Қолдау арқылы саралау тәсілі. Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазуда қиналған оқушыларға қолдау көрсетемін. Оқылым Жазылым. 27-бет 6- тапсырма. Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтыр.
Саралау тәсілі: Қорытынды саралау. Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырып, түсінігін айтып, қорытынды жасайды. |
Жаңа сөздерді айтады, қайталайды. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Диаграмманы толтырады Мәтінді оқып, түсінгенін баяндайды Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазады Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырады |
«Шапалақ»әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: - Диаграмманы толтырады; -көп жазғанына қарай бағаланады; -пікірін дәлелдеп айтады; Жалпы: 2 ұпай Дескриптор: -Мәтінді оқиды; - түсінгенін баяндайды; 1 ұпай Дескриптор: - Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазады; -гр сау-ы сақ-ы; 2 ұпай Дескриптор: - Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырады; -гр-қ сау-ы сақ-ы; 3 ұпай |
Оқулық сөздік
Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
кесте |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 11- тапсырма, 28-бет. Демеулік шылауларды пайдаланып, сөйлем құра. Дескриптор: 5-6 сөйлем құрап жазады – 1 ұ Демеулік шылауларды қолданады – 1ұ, Сауатты жазады – 1 ұ Жалпы: 3 ұпай |
Оқулық, жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен кері байланыс береді. |
|
||||||||||||||||||
Тексерді: ___________________________________________ «______»___________2026 ж
/бақылаушының аты-жөні, қолы/ тексеру мерзімі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары 8-сынып
сабақ жоспары 8-сынып
|
Мектеп: |
Ю. Сареми атындағы №107 мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім: Қызым-жағадағы құндызым, ұлым-аспандағы жұлдызым |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Усманова Д |
|||||||||||||||||||
|
Күні : |
28. 01. 2026 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 8-«Д» |
Қатысқан оқушылар: |
Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлым - аспандағы жұлдызым |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені күйі арқылы негізгі ойды анықтау 8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізеді, ерекшеліктерді бақылайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Мен күлгенді ұнатамын» ойын жаттығуы Педагог балаларға:тұңжыраған және көңілсіз, жабырқаған және ойланған көңілді және күлкілі;қайрымды және қуанышты,т.б.кейіптегі смайликті ұсынады. Оқушы рольге кіріп,смайликтің бейнесін келтіруге тырысады. «Мен күлгенді ұнатамын » жаттығуын күніне бірнеші рет қайталап көңіл күйді күлкімен көтеруге болатынын түсіндіреді. Үй жұмысын тексеру. 4-тапсырма. 24-бет. Махамбеттің өмірі мен шығармашылығы туралы реферат-баяндама әзірлеу. |
«Смайликтер» Дескриптор: Реферат баяндама әзірлейді – 2 ұ Реферат жұмысын қорғайды – 1 ұпай Жалпы: 3 ұпай |
Үлестірмелі смайликтер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 32 минут
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, аудармасын айтады. Мүшел, тілім-тәрбие, имандылық, алғыр, перзент, ардақта, саналы Жазылым Айтылым. 25-бет 2- тапсырма.
ТІЛДІК БАҒДАР Демеулік шылау. Шектік (тежеу): ғана, қана, тек, -ақ Болжалдық: -мыс, -міс, -ау Мәтінмен жұмыс Оқылым Айтылым 26-бет 3-тапсырма. Мәтінді оқиды. Түсінгеніңді баянда. Қазақ халқы адамның жасын мүшелмен есептеген. Бірінші мүшелге толған жеткіншекке үлкен сенім артқан. ... Жазылым. 27-бет 4- тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жаз. М: Ұл баланы өте әділетсіз,су жүрек,олақ (икемсіз), білімсіз, зейінсіз (қабілетсіз) азамат етіп тәрбиелеген. Саралау тәсілі: Қолдау арқылы саралау тәсілі. Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазуда қиналған оқушыларға қолдау көрсетемін. Оқылым Жазылым. 27-бет 6- тапсырма. Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтыр.
Саралау тәсілі: Қорытынды саралау. Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырып, түсінігін айтып, қорытынды жасайды. |
Жаңа сөздерді айтады, қайталайды. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Диаграмманы толтырады Мәтінді оқып, түсінгенін баяндайды Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазады Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырады |
«Шапалақ»әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: - Диаграмманы толтырады; -көп жазғанына қарай бағаланады; -пікірін дәлелдеп айтады; Жалпы: 2 ұпай Дескриптор: -Мәтінді оқиды; - түсінгенін баяндайды; 1 ұпай Дескриптор: - Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің орнына антонимін қойып жазады; -гр сау-ы сақ-ы; 2 ұпай Дескриптор: - Мәтін бойынша "Қос жазба" күнделігін толтырады; -гр-қ сау-ы сақ-ы; 3 ұпай |
Оқулық сөздік
Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
кесте |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 11- тапсырма, 28-бет. Демеулік шылауларды пайдаланып, сөйлем құра. Дескриптор: 5-6 сөйлем құрап жазады – 1 ұ Демеулік шылауларды қолданады – 1ұ, Сауатты жазады – 1 ұ Жалпы: 3 ұпай |
Оқулық, жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен кері байланыс береді. |
|
||||||||||||||||||
Тексерді: ___________________________________________ «______»___________2026 ж
/бақылаушының аты-жөні, қолы/ тексеру мерзімі
шағым қалдыра аласыз
















