Тексерілді: ---------------
Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Ғасырлар даналығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сайлаубек А. Қ. |
|
|
Күні: |
04.10.2021 |
|
|
Қатысушылардың саны: 12 |
Қатыспағандардың саны: |
|
|
№ сабақтың тақырыбы |
№ 5 «Кітап – білім көзі.» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Онда жалпыадамзаттық құндылықтар туралы қарапайым түсінігі бар; |
|
|
Құндылығы: |
Дұрыс әрекет |
|
|
Қасиеттер: |
Адалдық, тәртіптілік, жауапкершілік |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кітап- білім көзі екенін түсіндіре отырып, кітап туралы білімдерін кеңейту. |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
1. Оқушылардың білімнің кітап арқылы берілетінін ұғындыру, кітаптың адам өміріндегі маңызын, ғылым мен білімінің пайдасы жөнінде түсіндіру. 2. Оқушылардың кітапқа деген қызығушылығын арттыру. 3.. Оқушыларды кітапты ұқыпты күтіп ұстауға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Жағымды көңіл-күй 2 мин |
Амандасу, 5Т ережесімен таныстыру , оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Амандасу, оқушылар сабаққа дайындалу. |
|
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) 5 мин |
Кітаптың 23 беттегі « Жүз мәрте» әңгімесін оқып келу берілген . Қойылатын сұрақтар: - Әңгіме не туралы екен? - Кітапты бірнеше рет қайтара оқудың пайдасы қандай? -Өзің кітапты қалай оқисың ? |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап беру . |
|
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме 6 мин |
Дәйексөз. «Кітап – білім бұлағы ». Мақал Талдау сұрақтары: Дәйексөзден не түсіндің? |
Дәйексөз талқылап, сұрақтарға жауап беру, өз ойларын айту. |
|
|
4. Оқиға айту (әңгіме) 7 мин |
«Кітаптар мұңы» Ей, бауырым
тұрсаңшы! |
Оқушылар мұғалімді мұқият тындап, сұрақтарға жауап береді. |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
5.Шығармашылық жұмыс 10мин |
« Мен сүйікті кітабым» тақырыбында шығарма жазу. |
Берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
6. Жобалау қызметі 10мин |
Өз кітапшанды жаса. Ат қой. Кітапшаның мұқабасына сурет сал, ішкі беттерін безендір. Оған даналық сөздер жазып, достарыңа оқып бер. |
Берілген тапсырмаларды орындайды |
|
|
7. Үй тапсырмасы 2мин |
Кітаптың 26 беттегі Қ. Толыбаевтың «Қайнар» әңгімесін оқып келу . |
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
|
8. Сабақтың қортынды сәті 3мин |
-Оқушылар сабақтан не түсіндік, не білдік? Сұрақтарға жауап берейік . Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп, жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жеткізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. Жақсы ой ойлайық, жақсы сөз сөйлейік, жақсы іс жасайық! Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Рахмет! Көздеріңді ашуға болады. Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар! |
Оқушылармен рефлекция өткізіледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары № 5 «Кітап – білім көзі.»
сабақ жоспары № 5 «Кітап – білім көзі.»
Тексерілді: ---------------
Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Ғасырлар даналығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сайлаубек А. Қ. |
|
|
Күні: |
04.10.2021 |
|
|
Қатысушылардың саны: 12 |
Қатыспағандардың саны: |
|
|
№ сабақтың тақырыбы |
№ 5 «Кітап – білім көзі.» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Онда жалпыадамзаттық құндылықтар туралы қарапайым түсінігі бар; |
|
|
Құндылығы: |
Дұрыс әрекет |
|
|
Қасиеттер: |
Адалдық, тәртіптілік, жауапкершілік |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кітап- білім көзі екенін түсіндіре отырып, кітап туралы білімдерін кеңейту. |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
1. Оқушылардың білімнің кітап арқылы берілетінін ұғындыру, кітаптың адам өміріндегі маңызын, ғылым мен білімінің пайдасы жөнінде түсіндіру. 2. Оқушылардың кітапқа деген қызығушылығын арттыру. 3.. Оқушыларды кітапты ұқыпты күтіп ұстауға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Жағымды көңіл-күй 2 мин |
Амандасу, 5Т ережесімен таныстыру , оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Амандасу, оқушылар сабаққа дайындалу. |
|
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) 5 мин |
Кітаптың 23 беттегі « Жүз мәрте» әңгімесін оқып келу берілген . Қойылатын сұрақтар: - Әңгіме не туралы екен? - Кітапты бірнеше рет қайтара оқудың пайдасы қандай? -Өзің кітапты қалай оқисың ? |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап беру . |
|
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме 6 мин |
Дәйексөз. «Кітап – білім бұлағы ». Мақал Талдау сұрақтары: Дәйексөзден не түсіндің? |
Дәйексөз талқылап, сұрақтарға жауап беру, өз ойларын айту. |
|
|
4. Оқиға айту (әңгіме) 7 мин |
«Кітаптар мұңы» Ей, бауырым
тұрсаңшы! |
Оқушылар мұғалімді мұқият тындап, сұрақтарға жауап береді. |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
5.Шығармашылық жұмыс 10мин |
« Мен сүйікті кітабым» тақырыбында шығарма жазу. |
Берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
6. Жобалау қызметі 10мин |
Өз кітапшанды жаса. Ат қой. Кітапшаның мұқабасына сурет сал, ішкі беттерін безендір. Оған даналық сөздер жазып, достарыңа оқып бер. |
Берілген тапсырмаларды орындайды |
|
|
7. Үй тапсырмасы 2мин |
Кітаптың 26 беттегі Қ. Толыбаевтың «Қайнар» әңгімесін оқып келу . |
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
|
8. Сабақтың қортынды сәті 3мин |
-Оқушылар сабақтан не түсіндік, не білдік? Сұрақтарға жауап берейік . Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп, жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жеткізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. Жақсы ой ойлайық, жақсы сөз сөйлейік, жақсы іс жасайық! Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Рахмет! Көздеріңді ашуға болады. Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар! |
Оқушылармен рефлекция өткізіледі. |
|
шағым қалдыра аласыз













