Мұғалімнің
аты-жөні
|
Алтайбаева
Гүлнар
|
Мектебі:№50 Абай атындағы
мектеп
|
1-апта
|
Мерзімі:05.04.2015
|
Сыныбы:
10
|
Уақыты: Сабақ
№
|
Сабақ
тақырыбы
|
Беларусь
Республикасы
|
Сілтеме
|
Білім беру стандарты, пән
бағддарламасы.«География».10- сынып (оқулық),«География».10-сынып
(әдістемелік құрал)
|
Жалпы
мақсаты
|
Беларусь Республикасының
географиялық, экономикалық даму ерекшелік-терін білу; БР-ның
геосаяси жағдайын түсіну; шаруашылығы мен сыртқы экономикалық
байланыстарын зерделеу
|
Күтілетін
нақты
нәтиже
|
Беларусь Республикасының
географиялық, экономикалық даму ерекшелік-терін біледі. БР-ның
геосаяси жағдайын түсінеді.Шаруашылығы мен сыртқы экономикалық
байланыстарын айқындайды
|
Негізгі идеялар
|
Беларусь
Республикасының экономикалық, саяси, демографиялық
ахуалы
|
Негізгі дерек
көздер
|
Ә.Бейсенова, С.Қаймулдинова
География.10- сынып. Интернет материалдары
(http:wikipedia,www.alleng.ru/edu), Интерактивті
тақта
|
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Кіріспе
|
3
минут
10-
минут
|
І.Ұйымдастыру
кезеңі
1. Сынып оқушыларына
жағымды психологиялық ахуал
туғызу.
2. Ынтымақтастық
атмосфера-сын қалыптастыру.
Стикер түстері
арқылы арқылы топтастыру
«Сұрақты ұстап
ал»
Үй тапсырмасын
сұрау
(Сұрақ қойып,фасоль
салынған қапшықты кезек-кезек әр командаға
лақтыру)
1.Ресейдің жер
көлемі?
2.Халқының
саны?
3.Экономикалық-
географиялық жағдайы
4.Халқының ұлттық
құрамы?
5.Ресейдің ең ірі
қалаларын ата
6.Ресей неше
экономикалық ауданға
бөлінеді?
Бағалау«Мадақтау
сэндвичі»
|
Шаттық шеңберін
жасап тұрады
Бір-біріне жақсы
сөздерін арнайды.
Берілген түстер
бойынша топтарға бірігеді .Әр топ өздерінің
көшбасшыларын сайлайды
Тақырып бойынша
білетін мәліметтерін ортаға салады, бірінің жауабын бірі
толықтырады. Қапшықты қағып алған адам сұраққа жауап берсе, онда
команда 3 ұпай алады. Егер ол жауабын білмесе, қапшықты басқа
командаға лақтырады, жауап
2 ұпайға есептеледі.
Қапшық тағы лақтырылатын болса,онда дұрыс жауаптың
құны
1 ұпайға дейін
төмендейді.
Топтар бір-бірін
бағалайды.
|
Тұсау
кесер
|
5
минут
|
«ББҮ» кестесі
– жеке
жұмыс
|
Кестенің «Білемін», «Білгім
келеді» бағанын
толтырады
|
Негізгі
бөлім
|
12
минут
2-
минут
5-минут
5-минут
|
«Топтық
тергеу»-
Мәнмәтінмен
жұмыс.
Әр топқа оқулықпен жасайтын
жұмысының мақсатын айтып, бағыт-бағдар
беремін.
1-топ. Географиялық орны, табиғаты
және табиғат
ресурстары.
2-топ. Беларуссияның халқы,
шаруашылығы, Өнеркәсіп
орындары.
3-топ. Беларуссияның ауыл
шаруашылығы, көлік, сыртқы экономикалық
байланыстары.
Бағалау ; « Екі жұлдыз бір
ұсыныс »
«Кеңейтілген
тапсырма»
«Соңғы сөзді мен айтамын»
-жаңа сабақты
бекіту
Таныстырылым арқылы мұғалімнің
бекітуі Оқушылардың айтпаған тұстарын
толықтыру.
Бағалау
парақтары
|
Әр топ өз постерлерін
бір-бірлеп қорғайды.
Топтық талқылау жұмысын
жүргізеді. Бірлесе отырып, постер дайындайды.Бақылаушы топ мүшелері
әр топ мүшелерін бақылайды Постер қорғау арқылы өз ойларын ортаға
салады.
Топтар бір-бірін
бағалайды
Блум таксономиясы арқылы
оқушылар жеке жұмыс
жасайды.
Таныстырылыммен
танысады
Әр топ өз бағаларын
хабарлайды.
|
қобалжыдымҚорытынды
|
1-
минут
2
минут
|
Үйге тапсырма
-Тақырыпты оқып келу. Кескін
картамен жұмыс
«ББҮ» - кері
байланыс
|
Рефлексия кестесінің
3-бағаны толтырылады
|
Сәтті түскен
жері: Оқушыларды топқа бөлгенім,
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру кезеңінде, өз-өздерін
бағалау кезінде, топ-топты бағалағанда, жүздерінен қуанышты
байқадым
|
Сәтсіз түскен
жері: Алғашқы сабақ болған соң ба?
оқушы түгіл өзімде қобалжу болды. Постер дайындауда оқушылар
арасында шулар болды. Уақыт
жетіспеді, Топпен жұмыс
кезінде топ арасында келіспеушіліктер
орын алды. Кеңейтілген тапсырмалар кезінде де түсінбеушіліктер орын
алды. Сабақ шашыраңқы өтті
|
Өзгерістер: Біріншіден, оқушыларды топпен
жұмыс жасауға дағдыландыруым керек. Тапсырмаларды орындау барысында
белсенді болуға, бірлесіп жұмыс жасау арқылы жоғары нәтижеге
жететіндеріне көз жеткізу
|