Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
|
5.1.4.1 тірек сөздер мен
жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды
анықтау;
5.3.1.1 берілген мәтінге
сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын
қарапайым жоспар құру.
5.4.4.3 сын есімдердің, шырай
түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына
қолдана білу.
|
Сабақтың мақсаты
|
|
Тірек сөздер мен жетекші
сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
Берілген мәтінге сәйкес
кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым
жоспар құрады.
Сын есімдердің, шырай
түрлерінің көркемдік ерекшелігін таниды, сын есімді зат есім орнына
қолдана біледі.
|
Сабақтың басы/ 5
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу,
түгендеу.
Ойтүрткі
Тыңдалым Айтылым
1-тапсырма. Мәтінді тыңда. Мінез сипаттамаларының
қайсысын айналаңдағы адамдардың бойынан байқайсың? Осы аталған
мінездерді «жағымды» және «жағымсыз» деп екіге бөліп жаз. Мәтіндегі
ауыспалы мағынада қолданылып тұрған сөздерді
анықта.
|
Оқушылар жаңа сабаққа
назар аударады. Ой жинақтайды.
Дескриптор
|
Тамаша, керемет,
жарайсың
ҚБ 3
балл
|
1-слайд
2-слайд
|
Сабақтың ортасы / 35
мин
|
Жазылым
Жазылым
2-тапсырма. Өзің қалаған екі адамның
мінезін Венн диаграммасы түрінде сипаттап жаз. Оның әрқайсысының
мінез ерекшелігі де, ортақ қасиеттері де көрінетін
болсын.
Оқылым
3-тапсырма.Мәтінді
оқыңыз.
Термин сөздерді
дәптерге жазып, мағынасын анықта.
Берілген мәтінге сәйкес
кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым
жоспар құрыңыз.
Айтылым
5-тапсырма.Мәтінге ат
қой.
Мәтін
мазмұнын қысқаша айтып беріңіз. Сөзіңде қай сөз табының жиі
қолданылғанына наза аудар. Оның себебін түсіндір.
|
Дескриптор
Дескриптор
1.Мәтінді түсініп
оқиды.
2.Термин сөздерді
дәптерге жазады, мағынасын анықтайды.
3.Кіріспе, негізгі және
қорытынды бөлімдерді қамтып, жоспар құрады.
Дескриптор
1.Мәтінге ат
қояды.
2.Мәтін мазмұнын
қысқаша айтып береді.
3.Сөз табының жиі
қолданылғанына наза аударады.
4.Оның
себебін түсіндіреді
|
ҚБ
2балл
ҚБ
3балл
ҚБ
2балл
|
3-слайд
4-слайд
5-слайд
6-слайд
|