жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Алаш орда» көсемдері. 2-сабақ 8 орыс сыныбы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Тарихи тұлғалар тағлымы |
|||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
|||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2024 |
|||||||||||||
|
Сынып: 8 Б |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алаш орда» көсемдері. 2-сабақ |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.1 оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсінеді. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын қадағалау. 2.Психологиялық, жағымды ахуал туғызу: «Жүректен-жүрекке» тренингі арқылы бір-біріне жақсы тілек тілеңіздер. |
«Жүректен-жүрекке» тренингі арқылы бір-біріне жақсы тілек тілейді. |
|
«Жүректен-жүрекке» тренингі |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Сөздікпен жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді қайталайды, аудармасын айтады. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, ойды білдіріп тұрған негізгі тілдік құралдарды ажырат. Мәтіннің стилін анықта. Сөзіңді дәлелде.
Дескриптор:
2-тапсырма. Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта. Сөздік дәптеріңе жаз. Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын көрсет, ойыңды айт.
Дескриптор:
4-тапсырма. «INSERT» оқыту стратегиясы бойынша мәтіндегі ақпаратты қорытындылап жазыңдар.
Дескриптор:
5-тапсырма. Сөйлемдерді оқы қай бағандағы тақырып мәтіннің қай абзацындағы оймен сәйкес келетінін айт.
Дескриптор:
|
Жаңа сөздерді оқиды, оқушыларға қайталатады.
Мәтінді оқып, ойды білдіріп тұрған негізгі тілдік құралдарды ажыратады. Мәтіннің стилін анықтайды. Сөзіңді дәлелдейді.
Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықтайды. Сөздік дәптеріңе жазады.
Ақпараттың дұрыстығын анықтап, белгілейді.
«INSERT» оқыту стратегиясы бойынша мәтіндегі ақпаратты қорытындылап жазады.
Сөйлемдерді оқы қай бағандағы тақырып мәтіннің қай абзацындағы оймен сәйкес келетінін айтады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Сөздікпен жұмыс
Оқулық
Оқулық
Оқулық
«INSERT» оқыту стратегиясы
Оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут |
6-тапсырма. Берілген күрделі сөздерді қазақ және орыс тіліндегі нұсқаларын сәйкестендір.
Дескриптор:
Үйге тапсырма: қосымша тапсырма РЕФЛЕКСИЯ
|
Берілген күрделі сөздерді қазақ және орыс тіліндегі нұсқаларын сәйкестендіреді.
«Тазалық» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
ҚБ
|
Оқулық
«Тазалық» әдісі |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















