|
Бөлім: |
Әлем өркениеттерінің тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§15 – 16. Әлемдік діндер мен өркениеттердің дамуы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.6 әлемдік діндердің даму кезеңдері мен ерекшеліктерін сипаттау;. 10.1.3.7 әлемдік діндердің философиялық ерекшеліктерін сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Діндердің объективті тарихи күштер әсерінен пайда болғанын түсіндіру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейрімділік таныту; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау.
Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Кілт сөздермен жұмыс.
Ж: 1в. 2б. 3а. 4г. 5ә. |
Сұрақтарға жауап береді.
Сөздердің мағынасын сәйкестендіреді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Буддадағы «төрт игілікті ақиқатқа» сипаттама бер. 1. 2. 3. 4. Тапсырма №3 Христиандықтың төрт кезеңіне анықтама бер. 1. 2. 3. 4. Тапсырма №4 Кестені толтыр
|
Тапсырмаларды орындайды.
Христиандықтың төрт кезеңіне анықтама береді. Діндерді ұстанушы халық санын анықтайды.
Діндерді ұстанушы халық санына сипаттама береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. “Идеялар себеті” Бүгінгі тақырыпта алған мәлімметірм. Сабақта қиын болған тұстар. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Әлемдік діндер мен өркениеттердің дамуы.
Сабақ жоспары Әлемдік діндер мен өркениеттердің дамуы.
|
Бөлім: |
Әлем өркениеттерінің тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§15 – 16. Әлемдік діндер мен өркениеттердің дамуы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.6 әлемдік діндердің даму кезеңдері мен ерекшеліктерін сипаттау;. 10.1.3.7 әлемдік діндердің философиялық ерекшеліктерін сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Діндердің объективті тарихи күштер әсерінен пайда болғанын түсіндіру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейрімділік таныту; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау.
Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Кілт сөздермен жұмыс.
Ж: 1в. 2б. 3а. 4г. 5ә. |
Сұрақтарға жауап береді.
Сөздердің мағынасын сәйкестендіреді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Буддадағы «төрт игілікті ақиқатқа» сипаттама бер. 1. 2. 3. 4. Тапсырма №3 Христиандықтың төрт кезеңіне анықтама бер. 1. 2. 3. 4. Тапсырма №4 Кестені толтыр
|
Тапсырмаларды орындайды.
Христиандықтың төрт кезеңіне анықтама береді. Діндерді ұстанушы халық санын анықтайды.
Діндерді ұстанушы халық санына сипаттама береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. “Идеялар себеті” Бүгінгі тақырыпта алған мәлімметірм. Сабақта қиын болған тұстар. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













