Мұғалімнің
аты-жөні: Нурманова Т.Б.
Күні: 16-17.11.2017
жыл
|
СЫНЫП:
5
Сабақ 9-10
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Алтын
адам.
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
5.О5. Қосымша
ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала
білу
5.А4.Шағын көлемді
мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп
баяндау
5.Ж4.Мәліметтерді жинақтай
отырып, тақырып бойынша постер
жасау
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай
алады:
Тақырыпқа қатысты нақты айтылған шағын хабарламаларды қолдану арқылы алтын адам жайлы түсінік
алады
.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
. Мәтінмен таныстыру, жаңа
сөздермен жұмыс жүргізу, сөйлем құрастыруға
үйренеді.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Жетістік крите-
рийлері:
|
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Сөйлеу тіліндегі интонация,
кідіріс, логикалық екпін
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Оқыту
әдістері:
|
Әңгімелеу, талдау, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері»
тренингі, «Биопоэма» тәсілі, «Оймоншақ»
ойыны,
«Ішкі және сыртқы шеңбер»
.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Аңыз
патшайым
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі 2 минут
Топтарға
бөлу.
Тірек сөздер
бойынша топқа бөліну.
Оқушыларға сөздер
қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш,шаттық деген
сөздер болу керек.
Оқушылар сол сөздер
бойынша топтарға бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексереді.
Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді,
бағалайды
Ой
қозғау» -
|
1-топ:
бақыт
2-топ:
қуаныш
3-топ:
шаттық
Тренинг жазылған
парақшалар
|
Жаңа
білім
10
минут
|
«Алтын
киімді адам»
1.
Оқушыларға электрондық оулықтағы Қазақстан картасы арқылы Есік
қорғаны орналасқан аймақты көрсете отырып, тақырыптық слайд
негізінде Есік қорғаны, ол жерден табылған заттар туралы ауызша
баяндай отырып, негізгі түсінік
беру.
2.
Қазақстанның түрлі аймақтарынан табылған «Алтын киімді адамдардың»
суреттерін көрсету арқылы оқушыларға олардың айырмашылықтары мен
ұқсастықтары туралы түсіндіру, негізгілерін кесте ретінде
жаздыру.
1.Сөздік жұмысы.
Қол
бастау, көсем болу- әскери қолбасшы
болу
Зер-әшекей
Мәртебелім-құрметтім
Төрт
құбыла-дүниенің төрт
жағы
|
Оқулық. Кеспе
мәтіндер.
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті Интерактивті тақта, слайдтар, тақырыпқа қатысты альбомдар, буклеттер, кітап көрмесі, үлестірмелі мате-
риалдар, А4
парағы, кесте.
|
Ортасы
10
минут
|
тапсырмалар:
Дәптермен жұмыс.
Орны
ауыстырылып берілген сөздерден сөйлемдер
құрастыру.
-
Алтыннан жасалған , қару-жарағы,сақинасы.
-
Таңғалдырып келеді, өз ғажайыптарымен , бүкіл әлемді, археологиялық
ескерткіштер.
-
Тапқан, «Алтын адам» ескерткішін, Кемел
Ақышев.
3.Топтастыр: «Сиқырлы сөздер
сөйлейді»
. -Қалай ойлайсыңдар,неліктен бұл адамды алтын
киіммен
жерлеген? -Бас киімінде бейнеленген қанатты пырақ не
мағына береді деп ойлайсыңдар? Бұл бейнені тағы қайдан көруге
болады ? 2.Деңгейлік тапсырмалар
беру. 1.Топтарында талқылай отырып пікірталасады,
ойларына дәлелдер келтіреді,елтаңба туралы
әңгімелейді
2.Грамматикалық тапсырмалар
орындайды, тақырып бойынша қысқаша эссе
жазады. 1.Алтын адам қашан
табылды?
|
«Интерактивті тақта, слайдтар, үлестірмелі материалдар, А4
парағы, кесте.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Қызыл гүлім-ай»
биі
|
Би
билейді
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
.
|
Карточкада жазылған
терминдер
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау парақшасы
Дұрыс жауапқа 5 балл.
Оқушының
аты-жөні
|
«Стикер
дегі диалог»
әдісі
|
«Пкірлер» парағы
әдісі
|
«Броундық
қозғалыс»
|
«Карточкадағы терминдер»
әдісі
|
Балл
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
парағы
|
Бағалау
парақшасы
Қағаз
қиындылары.
|