Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты өлшеу және компьютер жадысы. | Мектеп: №5 А.Байтұрсынов ЖОМ |
Күні: 5.09.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні:Қаныбекова Нағима
|
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы | Ақпараттың өлшем бірліктері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.1.1Ақпараттың өлшем бірліктерін атап өту |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Ақпараттың өлшем бірліктерін біледіОқушылардың басым бөлігі: Ақпарттың өлшем бірліктерінің атын,мөлшерін,санын атап береді,тәжірибеде қолданады.Кейбір оқушылар: Ақпараттың өлшемін ауыстыра біледі,компьютерде файлдардың көлемін өлшей алады. |
Бағалау критерийі | -Ақпарттың өлшем бірліктерін біледі;-Тәжірибе жүзінде өлшем бірліктерді аударады; |
Тілдік мақсаттар
| Ақпаратты өлшем бірліктерін түгендей алады: байт, килобайт,мегабайт,Гигабайт,терабайтЛексика және терминалогия:Ақпарат саны, ақпараттың өлшем бірлігі, бит, байт, килобайт, мегабайт, гигабайт.Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі........Файл өлшемін байттан килобайтқа ауыстыру үшін........қажет |
Құндылықтарға баулу
| Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау;Жауапкершілік;Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; |
Пәнаралық байланыс | Математика,орыс тілі,қазақ тілі,ағылшын тілі |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Мәтіндік құжатпен жұмыс істеуді жұмыс істеуді біледі,авторлық құқық,плагиат ұғымын біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин
| -Сәлемдесу, түгелдеу -Оқушы назарын сабаққа аудару
|
|
Жаңа білім 10 мин | Жаңа білім мақсатымен таныстырамын, жаңа тақырыпты түсіндіріп өтемін Білу және түсіну
| Оқулықжұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы 12 мин
3 мин
| Негізгі бөлім: «Жүреміз,ойланамыз» әдісі арқылы топпен жұмыс атқарады.Белгіленген тақырып бойынша тұжырымдама (есеп) жазады (әр топ әр түрлі маркер пайдаланады). Топ сағат тілімен жүріп, басқа топ тұжырымдамасына белгі қояды: Х- келіспейміз V-келісеміз ? - түсініксіз Қосатыны болса өз маркер түсімен астына жазады. Пікір талас құрады
Сергіту сәті: « Ең жақсы » ойыны Қатысушылар екі топқа бөлінеді . Әр топқа мынадай нұсқау беріледі .Берілген мінездеме қай мамандыққа сай екендігін айту қажет . Ең ақшалы , ең жасыл , ең тәтті , ең күлкілі , ең ұсқынсыз, ең қарым-қатынасы күшті , ең жауапты , ең салмақты
|
А4 қағаз,маркер
бағалау парақшасы
|
Сабақтың соңы10 мин
2мин
|
Жұптық жұмыс:
Бағалау критерийі
Бағалау парақшаларына бағалау критерийлері бойынша ұпайларды қою.
Рефлекция: Сабақтың соңында оқушылармен рефлекция жүргізледі:Не білді,нені үйрендіНе түсініксіз қалдыНемен жұмыс жасау қажетОқушылар стикерге кері байланыс жазып сәйкес суретке жапыстырады
Үй жұмысы: Ақпараттың өлшем бірліктері |
А4 қағаз,маркер
смайликтер, бағалау парақшасы
Стикер
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Жаңа білімге байланысты күрделі дерек көздерін беру арқылы деңгейлік тапсырмалар дайындаймын.Топтық,жұптық жұмыстар дайындадым. Әр тапсырмалар арқылы оқушылардын қарқынын арттыру үшін бағалау жүргізіп отырамын. Тәжірибелік жұмыста деңгейлік тапсырмалар берілді. | Әр тапсырмадан кейін бағалау критерйлерін; -«Жүреміз ойланамыз» әдісі арқылы топтық жұмыста атқарған жұмыстарынан;- Жұптық жұмыстарынан;
| - Сергіту жаттығуларын орындау;
|
Сабақ бойынша рефлекция.Сабақ мақсаттары шынайы болдыма?Барлық оқушы оқу мақсатына жетті ма?Егер жетпесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
|
|