САбақ жоспары. Ардагерлерімізді ардақтайық 7-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

САбақ жоспары. Ардагерлерімізді ардақтайық 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары жаңа әдіс тәсілдер арқылы жоспарланған.Ұстазарға тәжірибе алмасы мақсатында жарияланды
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Жеңіс күні. Ұлы ерлікке тағзым. Марфология

Мектеп: Мұхаметқұл Исламқұлов атындағы жалпы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты жөні :Абенова К

Сынып:7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ардагерлерімізді ардақтайық!

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

7.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала жазу;

7.4.4.5 оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу.

Сабақ мақсаттары

Мақал-мәтелдер, тұрақты тіркестер мен синонимдерді орынды қолданып, шағын мақала жазады.Оқшау сөздердің қызметін түсіну, түрлерін ажырата білу.

Ойлау дағдылары

Жоғарға деңгей дағдылары (Талдау, жинақтау, бағалау)

Тілдік мақсат




Оқушылар: Мақал-мәтелдер, тұрақты тіркестер мен синонимдерді орынды қолданып, шағын мақала жазады.

Оқшау сөздердің қызметін түсінеді, түрлерін ажырата біледі.

Пәнге тән лексика мен терминдер: КСРО,

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:соғыс, қиыншылық,ардагерлер,қайтпас қайсар, өр рухты,ержүрек, батыр, Кеңес Одағының батыры, медальдармен марапаттау.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Ұлы Отан соғысы неге ең жойқын соғыс болып саналады?

2. Қазақстан да бұл сұрапыл соғыстағы жеңіске қандай үлес қосты?

3. 9 мамыр – Жеңіс Күні қандай мейрам?

4. Қалай ойлайсыңдар, майдангерлердің қаһармандық ерліктерін жадымызда сақтау,тағзым ету қажет пе

Бағалау критерий

Шағын мақала құрастырып жазады

Көркемдегіш құралдарды мәтіннің стильдік ерекшелігіне сай қолданады

Оқшау сөздердің қызметін түсінеді, ажырата біледі;

Құндылықтарды дарыту

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы бала бойына дарыту

Пәнаралық байланыс

Тарих, әдебиет

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук,ғаламтор материалдары

Бастапқы білім

Ер елі үшін туады

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдер

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут












Сабақтың ортасы

5 минут





































15 минут

















13 минут





























Сабақтың соңы

2 минут

Сәлемдесу.Бүгінгі сабаққа сәттілік, белсенділік тілеу.

Топ ішінде оқушылар бір-бірімен үш тілде (қазақ, орыс, ағылшын) тілдерінде амандасады

Мақал-мәтелдер жазылған қима қағаздар арқылы үш топқа біріктіру

І топ-Ерлік

ІІ топ-Қайсарлық

ІІІ топ-Ержүректілік

Үй тапсырмасын сұрау. «Автор орындығы» әдісі арқылы оқушылар орындыққа отырып, бейнесін ашатын сөздерді айтып талқылайды.«Ер елі үшін туады» тұрақты тіркестер мен мақал-мәтелдерді, одағай сөздерді пайдалана отырып шағын мақаланы оқиды

Жаңа сабақ

Сабақтың дәйексөзі:

Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек.

Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста,

Сонда толық боласың елден бөлек. Абай Құнанбаев

Оқылым

АShape1

Ардагерлер

рдагерлер бейнесін ашу үшін дара диаграмманы толтырыңдар

Shape3 Shape2





Мәтінді мұқият оқып шығып, ат қойыңдар. Онда берілген мәліметтерді кластер әдісімен түсіндіріңдер, пікірлеріңді түйінді сөздермен қорытындылаңдар.

Адамзат тарихында үлкенді-кішілі он бес мыңға

жуық соғыс болған екен. Солардың ішіндегі ең қайғы-

қасіретке толысы, ауқымдысы, ең жан түршігерлігі

Ұлы Отан соғысы болды. Сол соғысқа қатысып,жеңіске жеткен және осы жолда өмірлерін құрбан еткен асыл азаматтарды еске алып, оларға құрмет көрсетіп отыру – бүгінгі ұрпақтың қасиетті борышы, қастерлі міндеті.«Кеңес Одағы деген үлкен мемлекеттің барша халқымен бірге, Қазақстан да бұл сұрапыл соғыстағы жеңіске өзінің үлкен үлесін қосты. Қасиетті де қастерлі Отан үшін жанын пида еткен шейіттерді жыл сайын еске алып, олардың рухына тағзым ету – біздің, кейінгі ұрпақтың ең басты парызы...

іздердің ерліктеріңіз, отансүйгіштіктеріңіз,бірліктеріңіз, бауырмалдық және ынтымақтастық қасиеттеріңіз – бүгінгі күнге дейін ұрпақтан-ұрпаққа жалғасып келе жатқан үлкен құндылық. Сондықтан да сіздерге басымызды иеміз.

Туған Отанының бостандығы мен азаттығы үшін қиындыққа төзіп, тылда қажырлылықпен еңбек еткен, сөйтіп, Жеңісті жақындатуға өз үлестерін қосқан, таңның

атысынан күннің батысына дейін тізе бүкпей жұмыс істеген сол бір қайратты да қайсар жандарға да бүгінгі ұрпақтың ризашылығы шексіз», – деді Елбасы.

9 мамыр – Жеңіс Күні – ең қымбатты, қуанышты да қайғылы, мәртебелі мейрам, халқымыздың ерлігі мен даңқының жарқын көрінісі.

1945 жылдың 9 мамыры... Жылдан-жылға алыстап бара жатқан мерзім. Дей тұрғанмен, Ұлы Жеңістің анық бағасы мен маңызы біздің жадымызда мәңгі орын алған деуге болады. Ұлы Жеңіс тойы – бұрынғы кеңестік халықтардың ортақ, басты мерекелерінің

бірі.

Жыл сайын қадірлі ардагерлерге бейбіт өміріміз бен бақытты болашағымыз үшін алғысымызды білдіреміз! Ардагерлер ерлігіне мәңгі тағзым етеміз, уақыт өткен сайын майдангерлердің қаһармандық ерліктерін жиі еске алатын боламыз.

(http://kuttybolsyn.kz/1071-9-mamyr-zhes-knmen-ttytau.html)

Кластер

Shape4

Жеңіс







Мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестер, синонимдерді қатыстырып, шағын мақала жазыңдар.

Найзаның ұшымен, білектің күшімен қорғау, рухы көтерілу, жүрек жұтқан, жүрегінің түгі бар, қой үстіне бозторғай жұмыртқалаған заман, бейбітшілік аспаны, қан майдан, жау жүрек ардагер, жеңіс

Б.Момышұлы: «Ерлік – ердің қасиеті, жүректілік - жігіттің қасиеті», - деген.

«Дескриптор Білім алушы

1. Мақаланың жанрлық және стильдік ерекшеліктерін сақтайды;

2. Көркемдегіш құралдарды қолданады;

3. Мақаланы тақырыпқа сай жазады.

ҚБ Смайликтермен бағалау

Кері байланыс «Менің алған әсерім»

Қандай ой пайда болды?

Не сезіндім?

Не ұнады?

2-тапсырма

Жазылым тапсырмасы

  1. Оқшау сөздерді қатыстырап, оқылым мәтінінен 5–6 сөйлем құрастырыңдар

  2. Суреттер арқылы оқшау сөздерді қатыстырып сөйлем құрастырыңдар.

3. Тыныс белгілерін қойып,оқшау сөздердің түрлерін ажыратыңдар

Мен шынымды айтайын сасудамын. (Ғ.М.) 2. Олардың

айтуынша Молдағазы аршын бойлы, өзі сұлу, ақылды, салмақты

жігіт боп өскен (С.М.). 3. Сөз жоқ тағы шайқасамыз (Ғ.М.). 4. Білсем жар деп кісі үй жолдасын айтат та (М.Ә.). 5. Мүмкін Баймақан бабын тапқан болар (Ғ.М.)

Дескриптор Білім алушы

1.Оқшау сөздерді қатыстырып сөйлем құрастырады

2. Оқшау сөздердің түрлерін ажыратады

ҚБ ауызша бағалау

«Шығу парағын» пайдаланып төмендегі сұрақтарға

ауызша жауап беріңдер.

1. Бүгін не үйрендіңдер?

2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

3. Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек?

4. Сабақтағы материалдардан өзіңе қандай ой түйдің?

Үй тапсырмасы: Батырларымыздың суреттерін жинап, фотоколлаж жасаңдар.




Қима қағаздар






















Арман пв баспасынан мәтін

































































Қосымша ақпарат:

Интернет желісі, кітап, қалыптастырушы бағалау тапсырмалары


Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Жеңілден қиынға қарай жүре отырып оқушыларға қолдау көрсетемін.

Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беремін






Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Кері байланыс арқылы, жазған жұмыстарын тексере отырып материалды меңгеру деңгейін тексеремін














Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болы, неліктен

Бұл бөлімді өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


























Жалпы баға

Сабақты жақсы өткеннің екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1.

2.

Сабақтың барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?










Тексерілді:

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.01.2019
4967
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі