САБАҚ: Қазақстан тарихы | Мектеп: №59 ЖОМ |
Күні:17.10.2017ж | Мұғалімнің есімі:Еспанов Н |
СЫНЫП: 9 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | «Әскери комунизм» саясаты |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Қазақстан жерінде өткен азамат соғысы тарихын білуҚазақстанда болған азамат соғысы тарихы туралы білімін дамытуПатриоттық тәрбие беру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Қазақстанда 1918-1920 жж азамат соғысы «Әскери комунизм» саясаты туралы жалпы түсінік бере алады |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Қазақстанда 1918-1920 жж азамат соғысы «Әскери комунизм» саясаты туралы терең түсінік бере алады
|
| Кейбір оқушылар: |
| Қазақстанда 1918-1920 жж азамат соғысы «Әскери комунизм» саясаты туралы талдап , түсінік бере алады
|
Тілдік мақсат | Оқушылар:Оқушылар Қазақстанда 1918-1920 жж азамат соғысы «Әскери комунизм» саясаты туралы хронологиялық кесте жасай (істей) алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Көтеріліс , қозғалыс ,революция , партия |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?Has every learner’s choice been recorded? How can we check?Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Эссе жазу |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
| Партиялардың өңірлердегі айырмашылықтары |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| реферат |
Алдыңғы тақырып | Кеңес билігі мен Алашорда үкіметінің арым қатынасы |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы6 минут
| Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу.Миға шабуыл:Алдыңғы тақырып бойынша негізгі оқиғалар тізбегін тақтаға жазып, сол арқылы топқа бөлуАвтономия құру Кеңес билігіҰлт зиялылары Топқа бөлу арқылы үй тапсырмасын сұрау.Топқа бөлінгендер топ аты арқылы үй тапсырмасын қайталайды | Тақта |
Ортасы30 минут | Жаңа сабақ тақырыбының мақсатын түсіндіру.Сабаққа қойылатын талаптар туралы түсіндіру, қысқаша мәлімет беру.Топтарға тапсырма беру.Қағаз бетіне түсіру.Әр топқа Азамат соғысы және «Әскери комунизм» саясаты туралы «Айналмалы бекеттер» әдісі бойынша тұжырымдамалық карта дайындауды тапсыру | Қағаз Кітап Мәтін Кесте |
Аяқталуы9 минут | Сабақ тақырыбына байланысты сұрақтарды тақтаға жазу, жуап бере отырып , тақтадағы сұрақтарды өшіру.Үй тапсырмасын беру:кесте толтыру
| ТақтаКесте |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
Сабақ үлгерімі төмен оқушылармен жеке жұмыс жүргізу.Қабілетті оқушыларға тапсырманы орындауда күрделі тапсырманы бере отырып сол тапсырманы топпен бірге орындауын қадағалау | Оқушылардың сабақ барысында жауап беруі мен белсенділігін стикер тарату арқылы бағалау.Сабақ басында тақырыпқа байланысты дескрипторларды тақтаға іліп,сабақ критерилерін айту. 5 күрделі сұраққа жауап беру = 5 . 4 күрделі сұраққа жауап беру = 4 . Одан төмен сұрақтарға жауап берген кезде және әрдәйым сабақтардағы,топтағы белсенділігін есепке алу | Сабақ барысында тақырыптың басқа пәндермен байланысы туралы айтып өту,талдау.Болған тарихи оқиғаның географиялық өлкеде болғанын айтып өту,оқиғалар кезіндегі түрлі физикалық құбылыстар туралы айту.Оқушыларға сабақ барысында сақталатын өмір қауіпсіздік негіздері және техникалық қауіпсіздік ережелері туралы ескертуИнтернетпен жұмыс |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|