Бөлім:
|
2-бөлім:
|
Мектеп:
№26
|
№26 орта
мектеп
|
Күні:
|
3.10.18
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Ахамай
Б.
|
Сынып:
|
8
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Базарға
барамын
|
Сабақта іске
асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан
сілтеме)
|
8.А6.Кесте
диаграмма,нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген
ақпаратты талдау,баға беру. 8.О3. Прозалық және поэзиялық
шығармалардың композициялық құрылымын анықтау,кейіпкердің
іс-әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға
беру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Оқушылардың
барлығы:
Мәтінді тыңдайды,
әрі оқиды. Тақырып бойынша бірнеше
мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға
береді.
Оқушылардың
көпшілігі:
Мәтінді тыңдайды,
әрі оқиды. Тақырып бойынша бірнеше
мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді.
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап,эссе жазуда тиімді
қолданады.
Оқушылардың
кейбірі
Мәтінді тыңдайды,
әрі оқиды. Тақырып бойынша бірнеше
мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді.
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап,эссе жазуда тиімді қолданады.
Болжалды және бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда
орынды қолданады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Мәтінді тыңдайды,
әрі оқиды.
Тақырып бойынша
бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға бере
біледі.
Тақырып бойынша
мәліметтерді жинақтап,эссе жазуда тиімді қолдана
алады.
Болжалды және
бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана
біледі.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Жаңа сөздер: төлем,
пайым қылу, маржан
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Бұл – еліміздің ұлттық қауіпсіздігі,
бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан
қатысуы
|
Пәнаралық
байланыс
|
Орыс
тілі
|
Алдыңғы
білім
|
Базарға, қарап
тұрсам, әркім барар
|
|
Жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспарланған
іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5 мин
Сабақтың
ортасы
25
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Қызығушылықты ояту. Психологиялық ахуал
орнату.
«Мен саған
сенемін»
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
таныстыру
Үй жұмысына шолу
жасау
Абайдың қандай
аудармаларымен таныс
болдыңдар?
Айтылым
(Ж.ж.) 1 -
тапсырма. Суреттер бойынша өмірдің мәні
туралы жаз
Критерий:
1Суреттер бойынша
«Сауда орталығында» тақырыбында диалог
құрады.
2.Диалог бойынша
пікірлерін айтады.
Жазылым
(Ж.ж.) 2 -
тапсырма. Бөлшектік сан есімдерді
пайдаланып, сөйлем құра.
Критерий:
-
Бөлшектік сан есімдерді
пайдаланып, сөйлем құрайды.
Оқылым
Мәтінмен
жұмыс
«Ойлан – жұптас -
бөліс» әдісі.
Жеке
жұмыс
Жұптық
жұмыс
«Ішкі және сыртқы
шеңбер»
Кері байланыс:
(ауызша).
Айтылым
«Сұрақ - жауап»
әдісі.
(Ж.ж.) 4-
тапсырма. Өлең бойынша сұрақтарға жауап
беріңдер.
Критерий:
1.Өлең бойынша
сұрақтарға жауап бере алады.
Жазылым
«Сәйкестендіру»
әдісі.
Ж.ж. 5- тапсырма.
Сөздерді сәйкестендіріп, сөйлем құрап
жаз.
Критерий:
1.Сөздерді
сәйкестендіріп, , сөйлем құрап
жазады.
Айтылым.
Жазылым
«Төрт сөйлем»
тәсілі.
Ж.ж. 6- тапсырма.
Өлеңдегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып
айтыңдар.
Критерий:
-
Өлеңдегі ақпаратты «Төрт
сөйлем» тәсілін пайдаланып
айтады.
|
Слайд
Мәтін
|
|
|
|
Сабақтың
соңы
7
мин
Бағалау
2
минут
Үйге
тапсырма
1
минут
|
Рефлексия
+ Мен
................ үйрендім.
-Маған
.............. қиын.
Бағалау

Өлеңді
жаттау.
|
Кесте
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды
ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда
алдыма қандай міндеттер қоямын?
|
Оқушылардың материалды қаншалықты
игергенін қалай бағалаймын?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ/ оқыту
мақсаттары шыншыл ма?
Барлық оқушылар
ОМ жетті ме?
Егер жоқ болса,
неге?
Сабақтағы саралау
дұрыс өтті ме?
Сабақтағы
кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не
жасалды? Неге?
|
|
Жалпы
бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту
мен білім беру туралы ойланыңыз)
1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын
еді? (оқыту мен білім беру туралы
ойланыңыз)
1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі
туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда
неге назар аудару қажет?
|