Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 5.2 Ақпарат және оны өңдеу
|
Мектеп: №
222
|
Күні: 13.11.2018
ж.
Сынып: 5
«Б»
Сабақ
|
Мұғалімнің аты-жөні :
Алиакбарова Ақмарал Жомартөызы
Қатысқандар:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Біздің айналамыздағы
ақпарат
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасы
на сілтеме)
|
5.2.1.1 Әр түрлі формада
ақпаратты атап шығу және көрсету
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар
үшін: Әр түрлі ақпараттың
түрлерін біледі.
Көпшілік оқушылар
үшін: Әр түрлі ақпаратты
ажыратады
ақпаратты сақтай
алады.
Кейбір
оқушылар:
Әр
түрлі ақпараттың түрлерін
көрсетеді, қолдана
біледі.
|
Бағалау
критерийлері
|
Әр түрлі ақпараттың
анықтамасынбіледі
түрлеріне мысал келтіре
алады
ақпаратты сақтайды,
өңдейді,жеткізеді
|
Тілдік
мақсат
|
Таңбалық, дыбыстық, бейнелік,
сигналдық
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Адамгершілікке,ұқыптылыққа
баулу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Ағылшын тілі, математика, орыс
тілі.
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
1.Ақпарат дегеніміз
не?
2. Компьютер дегеніміз
не?
3.Ақпаратты қайда
сақтаймыз?
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақта
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
12
мин
Сабақтың
ортасы
20
мин
|
I. Психологиялық ахуалды
қалыптастыру. Шаттық шеңбері арқылы досына гүл
сыйлап бір-біріне жақсы тілектер
айтады.
Оқушылар екі түсті шарлар
арқылы топқа бөлінеді.
II.Үй тапсырмасын тексеру
кезінде оқушылар төмендегі сұрақтарға «Кахут» электронды тест әдісі
арқылы жауап береді.
1.Ақпараттың неше түрі
бар?
2.Ақпаратты қалай
сақтаймыз?
3.Ақпаратпен адам не істей
алады?
4.Зиянды ақпараттар қандай
болады?
5.Ақпаратты қайдан
аламыз?
6.
Ақпараттың ең кіші өлшем
тбірлігі? (бит)
7.
Дыбыс шығару
құрылғысы? (дыбыс
шығарғыш)
8.
Дүниежүзілік байланыс
желісі? (интернет)
9. Сурет салуға арналған
программа? (Paint)
10. Компьютердің негізгі
құрылғыларына қандай құрылғылар
жатады?
Бүгінгі біздің өтетін
тақырыбымыз Біздің айналамыздағы
ақпарат.
Оқушылар жеке жұмыс
орындайды. Әр оқушы компьютерде WORD PAD мәтіндік редакторында
мәтін тереді.
«ТАҚТАДАҒЫ ГРАФФИТИ»
әдісі 2 топқа постер таратып берем, постер
жасайды. «Екі топ смарт телефон
сататын дүкен» тақырыбында. Екі топ бірдей телефонды жарнамалайды.
Қай топ өз тауарын жақсы жарнамаласа сол топтың тауары жақсы
өтеді.
|
5 сынып
оқулық
www.googlе.kz
Kahoot.it
Оқушылардың тест жұмысындағы
бағалауы экранда көрінеді
Компьютерде жылдам орындаған
оқушы бағаланады
Оқушылар бірін – бірі
бағалайды
|
Сабақтың
соңы
6
мин
Кері байланыс 1
минут
2
мин
|
VI .«Кім жылдам»
ойыны
5,2,1,3,6,7,8,4
Y,
e,b,d,k,o,a,r
Жауабы:
Keyboard
Топқа бөлінген шарларына
өзінің сабақта алған әсерін жазып
қалдырады.
Үй тапсырмасы. 5.2.1.1.
тақырып оқу.
|
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз
|
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Тапсырма. Біздің ақпаратты түрлі арналардан алатынымызды ескере
отырып, үлгідегі кестені толтырыңдар.
Зат
Қасиеті
Арна
Мүше
Қоңыраулы сағат
Шылдыр
Есту
Құлақ
|
Өзін-өзі бағалау, өзара
бағалау
|
Компьютермен жұмыс жасау
кезіндегі қауіпсіздік ережесімен таныстыру
|
Оқушының өзі реттейтін оқуы
(Тәжірибелік, шығармашылық)
|
Компьютерде орындаған
жұмыстарына қарап, ақпараттық сауатылығын
бағалау
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар
оқу
мақсатына жетпеген болса,
неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ
кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан
ауытқулар болды ма жəне неліктен?
|
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы
өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2: Осы сабақтың барысында
мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/
қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?
|
|