Күні:
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ойын ере жесін құра
аламын. Ч дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.9.2дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну(ь,ъ
таңбалары,ф,в,ц,ч дыбыстары,е,ю,я қосарлы дыбыстары)және дұрыс
оқу.
1.2.1.2Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін
сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу)қолдану
1.2.5.1Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя
білу немесе қойылған сұраққа жауап беру(мұғалімнің
көмегімен).
1.3.11.1Сөйлемді бас әріптен бастап
жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Әріптерді
таниды,оқиды.
Көбі: Тақырыпты түсініп,
тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Айтыл ған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы,
мәселені түсінгенін көрсете алады.Смай ликтер арқылы қолдау
көрсету.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет
көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, дене шынықтыру
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Ойын ережесін құра алады,ч дыбысынан келетін
сөздерді біледі және жазады.
Оқуш ылар орындай алады:
Сөйлемді бас әріппен жазып,сөйлем соңына тыныс белгілерін
қояды.
Мадақтау,смайликтер.
|
Алдыңғы оқу
|
Щ дыбысы мен
әрпі
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспар ланған жаттығу
түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлері мен
ауыстырыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
|
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он
саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр
адамның баласындай.
– Балалар,
бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқ ылы жүректің жылуын
сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
|
АКТ,маркерлер,қаламдар,А3,А4
қағаздар
|
Топқа бөлу
|
- Оқуш ылар түстер арқылы
топқа бөлінеді.
1-топ: «Балуандар» қызыл
түс 2-топ; «Боксшылар» көк
түс
3-топ:
«Таэквондошылар» сары
түс
|
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Қызығушылықты ояту
«Ыстық орындық» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар
беріледі.
-Щ дыб ысы қандай дыбыс:?
-Щ дыбысына байланысты сөз ойлаймыз.
-Оған сөйлем құра
-Ц дыбы сына байланысты сөз
ойлайды
-Оған сөйлем құрайды .
-Ц дыбы сының қандай дыбыс екенін
дәлелдейді.
-Э дыбысына байланысты
сөз ойлайды,оған сөйлем құрайды.
-Э дыбысының қандай дыбыс екенін
дәлелдейді.
|
|
Ортасы
|
Видео жазба тамашалау:Қазақстан чемпиондарымен
танысады.Не көріп,кімдермен танысқанын сұрау(оқушылар өз ойын
айтады).
Кімдерді көрдік?
Қазақстаннан қандай чемпион
аға-апаларымызды білесіңдер?
Біздің Маңғыстау өңірімізден қандай чемпиондар
бар?
Әділбек Ниязы
мбетов боксшы
Екі
дүркін олимпиада күміс жүлдегері
Спорттан дүбірлі додолар қалай
аталады?
Чемпионат
Дүбірлі додоларға қатысып
жеңімпаз болған адамды чемпион деп
атайды.
№1
Оқылым
Мұғалім сөздерді оқиды
Чемп ионат, чемпион,
чек
Осы сөздердің ішінде сіздерге
таныс емес қандай әріп көріп тұрсыңдар?
- Міне , балалар бүгін біз осы ч дыбысы әрпіме н
танысамыз.
Сөздерді оқушыларға оқыту.
|
Таныстырылым,тыңдалым,
оқылым,жазылым.
Видеожазбаны тамашалайды,көреді,сұрақтарға
жауап береді.Ч дыбысынан келетін сөздерді айтады.
|
Дәптермен жұмыс
|
-Балалар «Ч» дыбысын ауада
жазып көрсетей ікші. Алдымен мен жазайын, сендер ауада жазып
қайталаңдар.
Өте жақсы, қазір дәпте
рлеріңді ашып, үлгіге қарап, үзік сызықт арды қосып, Ч әрпінің
баспа түрін ж азайық. Суретке қарап әңгіме
құрау.
Дескриптор.Білім алушы: Көргенін айта
алады,әңгіме құрай алады.
|
Оқулық, дәптерлер.
|
Оқулықпен жұмыс
|
№2
Ертегіні рөлге бөліп
оқу. Дескриптор.Білім алушы:Барлығы оқи
алады.
|
|
Соңы
|
Ойын:
«Білім
чемпионы»
Әр топқа әріптер беріліп ,сөздер
құрастыру.Қай топ көп сөз құрастырса сол топ «Білім чемпионы»
болады.
|
|
Саралау– оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
Әрбір оқушының деңгейіне қарап
саралау
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|