Сынып: 4
Сабақтың тақырыбы: Дәрігер
Сабақтың мақсаты:
Білімділік-оқушылардың жаңа тақырып бойынша білімдерін кеңейту, сөздік қорын молайтып, сөйлеу тілдерін дамыту;
Дамытушылық-оқушылардың ауызша және жазбаша жұмыс түрлерін жүргізу арқылы ой-өрісін дамыту, ойлау қабілетін, сабаққа белсенділігін арттыру;
Тәрбиелік-оқушыларды сөйлеу мәдениетіне баулу, өз денсаулықтарын күте білуге, таза жүруге тәрбиелеу.
Түрі:аралас сабақ.
Әдісі: топпен жұмыс, мәтінмен жұмыс, сұрақ-жауап, сөйлету, әңгімелесу.
Көрнекілігі: тақырыпқа байланысты көрнекілік, түрлі түсті маркер, А4 қағазы
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу.
ә) Түгелдеу.
б)Тіл дамыту сәтін өткізу.
Біз мектепке барамыз,
Қолға қалам аламыз,
Кітапты до оқимыз,
Суретті де саламыз.
2.Үй тапсырмасын тексеру (25 бет 3 тапсырма өлең жаттау)
3.Жаңа сабақ.
3.1.Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Дәрігер». Сабақта жаңа сөздермен танысып, топпен және мәтінмен жұмыс жасап, ауызша және жазбаша тапсырмаларды орындаймыз.
Күнді жазу.
3.2.Көркем жазу минуты.
Дд
Дәрі, дәрігер,
дәріхана.
3.3.Сұрақ.: Балалар, біз дәрігерге неге барамыз?
-Дұрыс, біздің бір жеріміз ауырады, сондықтан біз дәрігерге барамыз.
3.4.Дене мүшелерінің атауларын қайталау, жазу, көрсету.
Бас, құлақ, көз, ауыз, мұрын, шаш, оң қол, сол қол, оң аяқ, сол аяқ, саусақ.
3.5.Жаңа сөздермен жұмыс
емхана-поликлиника;
дәріхана-аптека;
тамақ- горло;
кезек-очередь;
дәрі-лекарство;
Мұғалім жаңа сөздерді оқиды, оқушылар қайталайды, оқушылар тізбектеп оқиды, сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазады, жаңа сөздермен сөз тіркестер және сөйлемдер құрастырады.
3.6. Оқушылар 4 оқушыдан бірнеше топқа бөлінеді. Әр топқа бірдей мәтін беріледі. Оқушылар мәтінді топ ішінде іштей оқиды (2 мин). Мәтін бойынша түсінген нәрсені А4 қағаз бетіне салады. Дайын болғаннан кейін кезекпен тақтаға шығып өз постерін қорғайды.
Менің тамағым ауырды. Мен емханаға келдім. Талон алдым. Дәрігерге кезекке тұрдым. Дәрігер менің тамағымды көрді. Ол дәрі жазып берді. Шешем дәріханадан дәрі сатып әкелді. Мен дәріні іштім.
Сергіту сәті:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Оң қолымда бес саусақ.
Сол қолымда бес саусақ.
Беске бесті қосамыз.
Алақанды ашамыз.
Диалог бойынша оқушыларды бір-бірімен сөйлету.
- Сәлеметсіз
бе?
- Сәлеметсің
бе? Кел, кір орындыққа
отыр
-
Рахмет.
- Қай жерің
ауырды?
-
Тамағым.
- Қашаннан бері
?
-
Кешеден.
- Дәрі іштің
бе?
-
Жоқ.
- Мен саған
дәрі жазып берейін, соны алып
іш.
- Рахмет, сау
болыңыз.
- Сау
бол.
Балалар, денсаулықты сақтау үшін не істеу керек деп ойлайсыңдар?
-
Дұрыс тамақтану керек.
-
Шыңығу керек.
-
Спортпен айналысу керек.
-
Денесін шынықтыру керек. –Денені таза ұстау керек.
Бекіту. «Дәрігер» тақырыбына кластер құрастыру.
Көмекші сұрақтар: -Дәрігер не істейді? -Дәрігер қандай адам? -Дәрігер қайда жұмыс істейді? -Науқас қатты ауырып жатса, дәрігер не істеуге міндетті? - Дәрігердің борышы кімді емдеу?
Үй тапсырмасы: сөзжұмбақ құрастыру, сөздерді жаттау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Дәрігер" 4 сынып
Сабақ жоспары "Дәрігер" 4 сынып
Сынып: 4
Сабақтың тақырыбы: Дәрігер
Сабақтың мақсаты:
Білімділік-оқушылардың жаңа тақырып бойынша білімдерін кеңейту, сөздік қорын молайтып, сөйлеу тілдерін дамыту;
Дамытушылық-оқушылардың ауызша және жазбаша жұмыс түрлерін жүргізу арқылы ой-өрісін дамыту, ойлау қабілетін, сабаққа белсенділігін арттыру;
Тәрбиелік-оқушыларды сөйлеу мәдениетіне баулу, өз денсаулықтарын күте білуге, таза жүруге тәрбиелеу.
Түрі:аралас сабақ.
Әдісі: топпен жұмыс, мәтінмен жұмыс, сұрақ-жауап, сөйлету, әңгімелесу.
Көрнекілігі: тақырыпқа байланысты көрнекілік, түрлі түсті маркер, А4 қағазы
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу.
ә) Түгелдеу.
б)Тіл дамыту сәтін өткізу.
Біз мектепке барамыз,
Қолға қалам аламыз,
Кітапты до оқимыз,
Суретті де саламыз.
2.Үй тапсырмасын тексеру (25 бет 3 тапсырма өлең жаттау)
3.Жаңа сабақ.
3.1.Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Дәрігер». Сабақта жаңа сөздермен танысып, топпен және мәтінмен жұмыс жасап, ауызша және жазбаша тапсырмаларды орындаймыз.
Күнді жазу.
3.2.Көркем жазу минуты.
Дд
Дәрі, дәрігер,
дәріхана.
3.3.Сұрақ.: Балалар, біз дәрігерге неге барамыз?
-Дұрыс, біздің бір жеріміз ауырады, сондықтан біз дәрігерге барамыз.
3.4.Дене мүшелерінің атауларын қайталау, жазу, көрсету.
Бас, құлақ, көз, ауыз, мұрын, шаш, оң қол, сол қол, оң аяқ, сол аяқ, саусақ.
3.5.Жаңа сөздермен жұмыс
емхана-поликлиника;
дәріхана-аптека;
тамақ- горло;
кезек-очередь;
дәрі-лекарство;
Мұғалім жаңа сөздерді оқиды, оқушылар қайталайды, оқушылар тізбектеп оқиды, сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазады, жаңа сөздермен сөз тіркестер және сөйлемдер құрастырады.
3.6. Оқушылар 4 оқушыдан бірнеше топқа бөлінеді. Әр топқа бірдей мәтін беріледі. Оқушылар мәтінді топ ішінде іштей оқиды (2 мин). Мәтін бойынша түсінген нәрсені А4 қағаз бетіне салады. Дайын болғаннан кейін кезекпен тақтаға шығып өз постерін қорғайды.
Менің тамағым ауырды. Мен емханаға келдім. Талон алдым. Дәрігерге кезекке тұрдым. Дәрігер менің тамағымды көрді. Ол дәрі жазып берді. Шешем дәріханадан дәрі сатып әкелді. Мен дәріні іштім.
Сергіту сәті:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Оң қолымда бес саусақ.
Сол қолымда бес саусақ.
Беске бесті қосамыз.
Алақанды ашамыз.
Диалог бойынша оқушыларды бір-бірімен сөйлету.
- Сәлеметсіз
бе?
- Сәлеметсің
бе? Кел, кір орындыққа
отыр
-
Рахмет.
- Қай жерің
ауырды?
-
Тамағым.
- Қашаннан бері
?
-
Кешеден.
- Дәрі іштің
бе?
-
Жоқ.
- Мен саған
дәрі жазып берейін, соны алып
іш.
- Рахмет, сау
болыңыз.
- Сау
бол.
Балалар, денсаулықты сақтау үшін не істеу керек деп ойлайсыңдар?
-
Дұрыс тамақтану керек.
-
Шыңығу керек.
-
Спортпен айналысу керек.
-
Денесін шынықтыру керек. –Денені таза ұстау керек.
Бекіту. «Дәрігер» тақырыбына кластер құрастыру.
Көмекші сұрақтар: -Дәрігер не істейді? -Дәрігер қандай адам? -Дәрігер қайда жұмыс істейді? -Науқас қатты ауырып жатса, дәрігер не істеуге міндетті? - Дәрігердің борышы кімді емдеу?
Үй тапсырмасы: сөзжұмбақ құрастыру, сөздерді жаттау
шағым қалдыра аласыз













