Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
5-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
7. ДЕНСАУЛЫҚ - ЗОР БАЙЛЫҚ |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дәрумен – денсаулық кепілі |
|||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.5.1.6 мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды Қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ-тың басы 2 мин. 2 мин. |
* Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) 1. Сен бүгін қандай тағам тұтындың? Ол тағамдарда қандай дәрумендер болуы мүмкін деп ойлайсың? 2. Егер ағзада дәрумен жетіспесе, не болады? 3. Неліктен қыс мезгілінде адамдар жиі ауырғыш келеді деп ойлайсың? 4. Табиғи дәрумендер мен дәріханалық дәрумендердің айырмашылығы қандай деп ойлайсың? 5. Сенің сүйікті жеміс-көкөнісің қандай, ол қандай дәруменге бай болуы мүмкін? * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну. |
Жарайсың! Керемет айтылған ой! Қандай тамаша! |
Сұрақ жазылған суреттер |
||||
|
Сабақ-тың ортасы 3мин. 15 мин 10 мин. 5 мин. 5 мин. |
І. Жаңа сөздерді пысықтау: дәрумен – витамины денсаулық – здоровье көкөністер- овощи жеңіл қорытылады – легко усваивается зиян – вредно емдік қасиет – целебные свойства орамжапырақ – капуста қызанақ – помидор ІІ. . Оқылым. Айтылым. - Мәтінді түсініп оқу; - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау; - Мәтін мазмұнын баяндау. ІІІ. Грамматика. Мекен және мезгіл үстеулері
ІҮ. Кім жылдам? Мекен және мезгіл үстеулерін табу ҚБ.- Заң және тәртіп Жұмыс жасау барысында әділ болу, тәртіптің маңыздылығын түсіну Ү. Тапсырма. Үстеу сөздерін қатыстырып, тақырып бойынша 5 сөйлем құрау |
Мәтінде кездесетін жаңа сөздер, сөз тіркестерін қайталайды. Есте сақтауға талпынады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мәтінді мазмұндайды. Ережені оқиды. Бір-біріне түсіндіреді. Өз түсініктерін жеткізуге талпынады. Сөйлемдерде кездескен мезгіл және мекен үстеулерін табады. Сұрақтарын қояды. Сөйлем құрайды. Үстеу сөздерін орынды қолдануға дағдыланады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды қамтиды. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Мәтінді түсінеді – 2б; -Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды – 2б; -Мәтін мазмұнын жеткізе алады -1б. -Өз түсінігін жеткізе алады -5б; - Ережені оңай меңгеру жолда-рын ұсына алады -5б. -Мезгіл үстеулерін анықтай алады; -Мекен үстеулерін анықтай алады. -Сөйлемдер құрайды -2б; -Үстеу сөздерін орынды қолданады -2б; -Тақырып қамтылады- 1б. |
Жаңа сөздер «Көкөніс» мәтіні (Оқулық, 8-бет) Негізгі ақпараттар (Көкөніс адам ағзасына пайдалы. Олар дәруменге бай). Ереже (4-бет) Қима қағаздары Ресурс №1 Ресурс №2 Ресурс №1 Мәтіндегі негізгі ақпарат |
|||
|
Сабақ- тың соңы 3 минут Бағалау |
Сабақты бекіту. Түйінді ой: «Денсаулық – зор байлық». Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасы:Ережені оқу, түсіну. Мезгіл, мекен үстеулерін қолданып, сөйлемдер құрап жазу |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Дәрумен - денсаулық кепілі" , 5-сынып
Сабақ жоспары "Дәрумен - денсаулық кепілі" , 5-сынып
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
5-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
7. ДЕНСАУЛЫҚ - ЗОР БАЙЛЫҚ |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дәрумен – денсаулық кепілі |
|||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.5.1.6 мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды Қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ-тың басы 2 мин. 2 мин. |
* Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) 1. Сен бүгін қандай тағам тұтындың? Ол тағамдарда қандай дәрумендер болуы мүмкін деп ойлайсың? 2. Егер ағзада дәрумен жетіспесе, не болады? 3. Неліктен қыс мезгілінде адамдар жиі ауырғыш келеді деп ойлайсың? 4. Табиғи дәрумендер мен дәріханалық дәрумендердің айырмашылығы қандай деп ойлайсың? 5. Сенің сүйікті жеміс-көкөнісің қандай, ол қандай дәруменге бай болуы мүмкін? * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну. |
Жарайсың! Керемет айтылған ой! Қандай тамаша! |
Сұрақ жазылған суреттер |
||||
|
Сабақ-тың ортасы 3мин. 15 мин 10 мин. 5 мин. 5 мин. |
І. Жаңа сөздерді пысықтау: дәрумен – витамины денсаулық – здоровье көкөністер- овощи жеңіл қорытылады – легко усваивается зиян – вредно емдік қасиет – целебные свойства орамжапырақ – капуста қызанақ – помидор ІІ. . Оқылым. Айтылым. - Мәтінді түсініп оқу; - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау; - Мәтін мазмұнын баяндау. ІІІ. Грамматика. Мекен және мезгіл үстеулері
ІҮ. Кім жылдам? Мекен және мезгіл үстеулерін табу ҚБ.- Заң және тәртіп Жұмыс жасау барысында әділ болу, тәртіптің маңыздылығын түсіну Ү. Тапсырма. Үстеу сөздерін қатыстырып, тақырып бойынша 5 сөйлем құрау |
Мәтінде кездесетін жаңа сөздер, сөз тіркестерін қайталайды. Есте сақтауға талпынады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мәтінді мазмұндайды. Ережені оқиды. Бір-біріне түсіндіреді. Өз түсініктерін жеткізуге талпынады. Сөйлемдерде кездескен мезгіл және мекен үстеулерін табады. Сұрақтарын қояды. Сөйлем құрайды. Үстеу сөздерін орынды қолдануға дағдыланады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды қамтиды. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Мәтінді түсінеді – 2б; -Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды – 2б; -Мәтін мазмұнын жеткізе алады -1б. -Өз түсінігін жеткізе алады -5б; - Ережені оңай меңгеру жолда-рын ұсына алады -5б. -Мезгіл үстеулерін анықтай алады; -Мекен үстеулерін анықтай алады. -Сөйлемдер құрайды -2б; -Үстеу сөздерін орынды қолданады -2б; -Тақырып қамтылады- 1б. |
Жаңа сөздер «Көкөніс» мәтіні (Оқулық, 8-бет) Негізгі ақпараттар (Көкөніс адам ағзасына пайдалы. Олар дәруменге бай). Ереже (4-бет) Қима қағаздары Ресурс №1 Ресурс №2 Ресурс №1 Мәтіндегі негізгі ақпарат |
|||
|
Сабақ- тың соңы 3 минут Бағалау |
Сабақты бекіту. Түйінді ой: «Денсаулық – зор байлық». Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасы:Ережені оқу, түсіну. Мезгіл, мекен үстеулерін қолданып, сөйлемдер құрап жазу |
||||||
шағым қалдыра аласыз













