|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.4C Диаграмма |
|
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Диаграмма |
|
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.3.2 дөңгелек, сызықтық және бағанды диаграммалар салу; |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Статистикалық деректерді көрсету тәсілдері тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - диаграмма ұғымы және диаграмма түрлері (дөңгелек, сызықтық, бағанды); -дөңгелек, сызықтық және бағанады диаграммаларды cалу жолы |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Оқушылар:Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет!
|
Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық |
||||||||||||||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Көкшетау теміржол торабының
ұзындығы 800 км, ал Алматы теміржол торабының ұзындығы Көкшетау
теміржол торабы ұзындығының 25%-ын және Оңтүстік Қазақстан темір
жолының |
Жетістік критерийлері: -Есептің шартын жазады
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
Гүлзардағы
гүлдердің
гүлдері неше градустық бұрышпен кескінделеді? Дөңгелек диаграмма мен бағанды диаграмманы салыстырыңыз. Диаграмма, дөңгелек диаграмма толық бір шаманы ( 100%-тік ) құрамды бөліктерге бөліп, сол бөліктерді салыстыра кескіндеу үшін қажет.
|
360 Жауабы:
бәйшешек Дескриптор: -Бөлшекті градусқа айналдырады -Дөңгелек секторды салып, бұрыштарды кескіндейді -Дөңгелек диаграмма салады -жауабын жазады -дөңгелек диаграмма мен бағанды диаграмманы салыстырады |
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
№1299. Отынның кызулығы оныц курамындагы кеміртегінін мөлшерімен өлшенеді. 8.26-суретте корсетілген баганды диаграмма бойынша сурактарта жауап беріндер: 1) Кай отынныц жылулыгы аз? Көміртегі неше процент? 2) Кай отынның жылулыгы көп? Кеміртегі неше процент? 3) Кыста уйді жылыту ушін не себепті тас көмір пайдаланады? Жауаптар
|
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
Марқакөл көлінің ауданы 455 км2, Теңіз көлінің ауданы 1500 км2, Алакөл көлінің ауданы 2076 км2, Зайсан көлінің ауданы 5000 км2. Көлдердің ауданын жүзге дейін дөңгелектеп, кестені ьолтырып, бағанды диаграмма салыңыз. Қалай ойлайсыз диаграмманың тағы қандай түрін пайдалануға болады? |
|
Дескриптор: -Статистикалық мәліметтерді кестеге толтырады -Ауданды жүзге дейін дөңгелектейді -Бағанды диаграмма салады. |
|
|||||||||||||||||
|
|
|
№1298
Тірі организмніц өмір суруі ушін организмдегі
судын калыпты |
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||
|
5 мин |
Сабақтың соңы |
ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. Оқулықтан № Анықтамаларды жаттау |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасын жазып алу ББҮ кестесін толтырып кері байланыс беру |
Оқу құрал жабдықтары Бағалау парақтары Презентация |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Диаграмма. 5 сынып
Сабақ жоспары. Диаграмма. 5 сынып
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.4C Диаграмма |
|
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Диаграмма |
|
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.3.2 дөңгелек, сызықтық және бағанды диаграммалар салу; |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Статистикалық деректерді көрсету тәсілдері тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - диаграмма ұғымы және диаграмма түрлері (дөңгелек, сызықтық, бағанды); -дөңгелек, сызықтық және бағанады диаграммаларды cалу жолы |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Оқушылар:Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет!
|
Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық |
||||||||||||||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Көкшетау теміржол торабының
ұзындығы 800 км, ал Алматы теміржол торабының ұзындығы Көкшетау
теміржол торабы ұзындығының 25%-ын және Оңтүстік Қазақстан темір
жолының |
Жетістік критерийлері: -Есептің шартын жазады
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
Гүлзардағы
гүлдердің
гүлдері неше градустық бұрышпен кескінделеді? Дөңгелек диаграмма мен бағанды диаграмманы салыстырыңыз. Диаграмма, дөңгелек диаграмма толық бір шаманы ( 100%-тік ) құрамды бөліктерге бөліп, сол бөліктерді салыстыра кескіндеу үшін қажет.
|
360 Жауабы:
бәйшешек Дескриптор: -Бөлшекті градусқа айналдырады -Дөңгелек секторды салып, бұрыштарды кескіндейді -Дөңгелек диаграмма салады -жауабын жазады -дөңгелек диаграмма мен бағанды диаграмманы салыстырады |
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
№1299. Отынның кызулығы оныц курамындагы кеміртегінін мөлшерімен өлшенеді. 8.26-суретте корсетілген баганды диаграмма бойынша сурактарта жауап беріндер: 1) Кай отынныц жылулыгы аз? Көміртегі неше процент? 2) Кай отынның жылулыгы көп? Кеміртегі неше процент? 3) Кыста уйді жылыту ушін не себепті тас көмір пайдаланады? Жауаптар
|
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||||||||||||
|
|
|
Марқакөл көлінің ауданы 455 км2, Теңіз көлінің ауданы 1500 км2, Алакөл көлінің ауданы 2076 км2, Зайсан көлінің ауданы 5000 км2. Көлдердің ауданын жүзге дейін дөңгелектеп, кестені ьолтырып, бағанды диаграмма салыңыз. Қалай ойлайсыз диаграмманың тағы қандай түрін пайдалануға болады? |
|
Дескриптор: -Статистикалық мәліметтерді кестеге толтырады -Ауданды жүзге дейін дөңгелектейді -Бағанды диаграмма салады. |
|
|||||||||||||||||
|
|
|
№1298
Тірі организмніц өмір суруі ушін организмдегі
судын калыпты |
|
Слайд Оқу құралдары; Тақта; 5–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||
|
5 мин |
Сабақтың соңы |
ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. Оқулықтан № Анықтамаларды жаттау |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасын жазып алу ББҮ кестесін толтырып кері байланыс беру |
Оқу құрал жабдықтары Бағалау парақтары Презентация |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

–



















