|
Білім беру ұйымының атауы |
Ы.Алтынсарин атындағы қазақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алимханова К.Е. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Мен жергілікті жердің планын жасаймын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 масштаб пен шартты белгілерді пайдалана отырып, жергілікті жердің планын құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
бірлік және ынтымақ «Бірлік болмай, тірлік болмас» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Дөңгеленіп тұрайық, Шеңберді біз құрайық. Кереге болып керіліп, Уықтар болып иіліп, Шаңыраққа киіліп, Киіз үй біз құрайық! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді түсініп оқу. 7-тапсырма. Үлкендердің көмегін, интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта: – Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған? – Сенің ауылыңда (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндіріледі? |
Үлкендердің көмегін, интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта: Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған? |
Дескриптор: 1.өндіріс орындарын атайды . ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Керемет ! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Суреттерді салыстырып, қорытынды жаса.
Анықтамамен жұмыс. Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. Масштаб – Жер бетінде өлшенген қашықтықты қағазға түсіргенде қанша рет кішірейтілгендігін көрсететін бөлшек сан. Жер бетінің планы – шағын жер телімінің сызбасы. Жер телімін планға түсіру үшін шартты белгілер керек. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Көшіріп жаз . Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. 2-тапсырма. «Егер зат қағаз бетіне сыймаса не істейміз?» деп, Арман мен Дана дауласып қалды. Балалардың қайсысы дұрыс пікір айтты?
3-тапсырма. Мектеп партасының планын сызып көр. Ол үшін: –заттың ұзындығы мен енін метрмен өлше; –алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейт; –масштабын анықтап, сызбаны дәптеріңе түсір. 4- тапсырма. Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айт.
Топтық жұмыс 5-тапсырма. Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызыңдар.
Жұптық жұмыс 6-тапсырма. Жергілікті жердің планы мен картасын қандай мамандық иелері «оқи» алады? Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбын қолдау көрсетеді. Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды. Құндылықты тапсырма орындата отырып қалыптастырамын. |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды. Анықтамамен жұмыс. Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Көшіріп жаз . Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. Заттың көлемін бірнеше есе кішірейтіп, соны қағаз бетіне түсіру керек нұсқаулық бойынша жұмыс жасайды заттың ұзындығы мен енін метрмен өлше; –алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейт; –масштабын анықтап, сызбаны дәптеріңе түсіреді . Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айтады
Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызады . маман иелерін атайды |
бағалау критерийі: жер бетінің, сыныбыңның планын жасай алады Дескриптор: 1. Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды.1б Дескриптор: 1.дұрыс пікірді табады 1б Дескриптор:. Мектеп партасының планын сызады. 2 б 2. Масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді.2б Дескриптор: 1.Суреттерге қарап, қайсысы шартты белгілер екенін айтады.1б Дескриптор: 1. Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызады. 2 б Дескриптор: 1.маман иелерін атайды 1б ҚБ:1-10 б мадақтау |
Оқулық. слайд түсіндірме
слайд түсіндірме Оқулық Дәптер слайд түсіндірме слайд түсіндірме Дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы рефлекция 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: Мектеп ауласының планын сыз, одан кейін үйіңнен мектепке дейінгі жолды сыз. Рефлексия. Мен не үйрендім?
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды Қолдарындағы гүлдерін себетке салу арқылы сабақтан алған әсерлерін бөліседі |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсың дар |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Дүниетану, 3-сынып
Сабақ жоспары. Дүниетану, 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ы.Алтынсарин атындағы қазақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алимханова К.Е. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Мен жергілікті жердің планын жасаймын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 масштаб пен шартты белгілерді пайдалана отырып, жергілікті жердің планын құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
бірлік және ынтымақ «Бірлік болмай, тірлік болмас» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Дөңгеленіп тұрайық, Шеңберді біз құрайық. Кереге болып керіліп, Уықтар болып иіліп, Шаңыраққа киіліп, Киіз үй біз құрайық! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді түсініп оқу. 7-тапсырма. Үлкендердің көмегін, интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта: – Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған? – Сенің ауылыңда (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндіріледі? |
Үлкендердің көмегін, интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта: Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған? |
Дескриптор: 1.өндіріс орындарын атайды . ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Керемет ! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Суреттерді салыстырып, қорытынды жаса.
Анықтамамен жұмыс. Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. Масштаб – Жер бетінде өлшенген қашықтықты қағазға түсіргенде қанша рет кішірейтілгендігін көрсететін бөлшек сан. Жер бетінің планы – шағын жер телімінің сызбасы. Жер телімін планға түсіру үшін шартты белгілер керек. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Көшіріп жаз . Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. 2-тапсырма. «Егер зат қағаз бетіне сыймаса не істейміз?» деп, Арман мен Дана дауласып қалды. Балалардың қайсысы дұрыс пікір айтты?
3-тапсырма. Мектеп партасының планын сызып көр. Ол үшін: –заттың ұзындығы мен енін метрмен өлше; –алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейт; –масштабын анықтап, сызбаны дәптеріңе түсір. 4- тапсырма. Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айт.
Топтық жұмыс 5-тапсырма. Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызыңдар.
Жұптық жұмыс 6-тапсырма. Жергілікті жердің планы мен картасын қандай мамандық иелері «оқи» алады? Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбын қолдау көрсетеді. Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды. Құндылықты тапсырма орындата отырып қалыптастырамын. |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды. Анықтамамен жұмыс. Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Көшіріп жаз . Сурет– бұл барлық заттың кескінін сол қалпында бейнелеу. План– бұл барлық затты жоғарыдан қарағандағыдай кішірейтілген түрде бейнелейтін сызба. Заттың көлемін бірнеше есе кішірейтіп, соны қағаз бетіне түсіру керек нұсқаулық бойынша жұмыс жасайды заттың ұзындығы мен енін метрмен өлше; –алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейт; –масштабын анықтап, сызбаны дәптеріңе түсіреді . Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айтады
Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызады . маман иелерін атайды |
бағалау критерийі: жер бетінің, сыныбыңның планын жасай алады Дескриптор: 1. Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды.1б Дескриптор: 1.дұрыс пікірді табады 1б Дескриптор:. Мектеп партасының планын сызады. 2 б 2. Масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді.2б Дескриптор: 1.Суреттерге қарап, қайсысы шартты белгілер екенін айтады.1б Дескриптор: 1. Туристің баратын бағытын шартты белгілерді пайдаланып сызады. 2 б Дескриптор: 1.маман иелерін атайды 1б ҚБ:1-10 б мадақтау |
Оқулық. слайд түсіндірме
слайд түсіндірме Оқулық Дәптер слайд түсіндірме слайд түсіндірме Дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы рефлекция 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: Мектеп ауласының планын сыз, одан кейін үйіңнен мектепке дейінгі жолды сыз. Рефлексия. Мен не үйрендім?
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды Қолдарындағы гүлдерін себетке салу арқылы сабақтан алған әсерлерін бөліседі |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсың дар |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















