Дүниетану, 2-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Қоршаған орта |
Мектеп: №21 ОМГ Ақтөбе қаласы Мұғалімнің аты-жөні : Маясарова Р.М Қатысқандар Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні:4-ТОҚСАН |
|
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Тұсбағдардың көмегімен көкжиекті бағдарлау |
|||||
|
Бағалау критерилері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тұсбағдар, көкжиек, қоршаған орта |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және жауапкершілік. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дене шынықтыру, жаратылыстану пәнімен байланысты |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
өткен білімдерін қайталау |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Қызығушылық ты ұйымдастыру |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Мақсаты: оқушыларға психологиялық ахуал тудыру, бір-біріне көмектесе білуге, қоршаған ортаға жақсылық жасауға баулу. 2. Психологиялық дайындық: Оқушылар шеңбер құрып, өлең жолдарын оқиды, қимылмен көрсетеді. Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! (Ө, Ж) «Кім жылдам?» ойыны.Мақсаты: орындары ауысқан әріптерді ретінмен қою арқылы сөз құрау. Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамыту. С б а ғ т ұ д р а -Оқушылар, қандай сөз шықты? - Тұсбағдар - Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерімен танысу. |
Слайд Слайд |
||||
|
Сабақ басы |
(Ұ)(Ө) Тұсбағдарды/құбылнаманы қалай пайдалану керектігі туралы бейнебаян қосылады. Мақсаты: тұсбағдарды қалай қолдану қажеттілігі туралы ақпарат алау. Оқушының тыңдалым, айтылым дағдылары дамиды. (Ж)мақсаты: Тыңдаған ақпаратты жұппен бөлісу, нақты сұрақ құра білуге, толық жауап беруге үйрену, бірін-бірі тыңдау дағдыларын дамыту.
Тұсбағдарды қолдану дағдыларын дамыту.Кеңістікті бағдарлау. Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Оларға қима қағаздар беріледі.
Нұсқаулық: Тұсбағдар көмегімен оның үнемі тек солтүстікке нұсқайтындығы айтылады. (Ө) мақсаты: тұсбағдарды қолдану деңгейін дамыту. «Жол» ойыны. Оқушы тұсбағдарды алып, әр түрлі бағытта бірнеше қадам жасайды. Көкжиек тұсын анықтайды. Бір оқушы «Бағыттаушы», ал екінші оқушы «Орындаушы» болады. Бағыттаушы тек бағытты айтады. Ал, орындаушы бағыт бойынша дұрыс жолды табу керек. Мысалы:
Сыныптағы басқа оқушылар бағалаушы қызметін атқарады. Бағалаушы топ «Басбармақ»
әдісі бойынша орындаушының
бағалайды. (Т) мақсаты: Оқушыны жоспарлай білуге, мақсатқа ұмтылуға, топпен жұмыс жасай білуге үйрету. Тапсырма: топ оқушылары мектеп территориясындағы берілген нүктеге қалай жетуге болатындығы туралы карта сызады. Жеке оқушылар табиғи құбылыс пен тұсбағдарды пайдалана отырып, саяхатты жоспарлайды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды, түсіндіреді. |
https://www.youtube.com/watch?v=vEAk_qurSY4 http://www.prodetey.ru/3018-kak-nauchit-detei-polzovatsya-kompasom
Тұсбағдар
Қима қағаздар
А4 қағаздар |
||||
|
Сабақтың соңы |
(МК) Кері байланыс. Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен? + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. Маған сабақтың.........................бөлігі ерекше ұнады. Себебі,...................
Өзін-өзі бағалау Оқушылар өз жетістіктерін смайликтер арқылы бағалайды. |
«Смайликтер» арқылы бағалау |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Дүниетану. Тұсбағдар
Сабақ жоспары. Дүниетану. Тұсбағдар
Дүниетану, 2-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Қоршаған орта |
Мектеп: №21 ОМГ Ақтөбе қаласы Мұғалімнің аты-жөні : Маясарова Р.М Қатысқандар Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні:4-ТОҚСАН |
|
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Тұсбағдардың көмегімен көкжиекті бағдарлау |
|||||
|
Бағалау критерилері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тұсбағдар, көкжиек, қоршаған орта |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және жауапкершілік. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дене шынықтыру, жаратылыстану пәнімен байланысты |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
өткен білімдерін қайталау |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Қызығушылық ты ұйымдастыру |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Мақсаты: оқушыларға психологиялық ахуал тудыру, бір-біріне көмектесе білуге, қоршаған ортаға жақсылық жасауға баулу. 2. Психологиялық дайындық: Оқушылар шеңбер құрып, өлең жолдарын оқиды, қимылмен көрсетеді. Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! (Ө, Ж) «Кім жылдам?» ойыны.Мақсаты: орындары ауысқан әріптерді ретінмен қою арқылы сөз құрау. Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамыту. С б а ғ т ұ д р а -Оқушылар, қандай сөз шықты? - Тұсбағдар - Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерімен танысу. |
Слайд Слайд |
||||
|
Сабақ басы |
(Ұ)(Ө) Тұсбағдарды/құбылнаманы қалай пайдалану керектігі туралы бейнебаян қосылады. Мақсаты: тұсбағдарды қалай қолдану қажеттілігі туралы ақпарат алау. Оқушының тыңдалым, айтылым дағдылары дамиды. (Ж)мақсаты: Тыңдаған ақпаратты жұппен бөлісу, нақты сұрақ құра білуге, толық жауап беруге үйрену, бірін-бірі тыңдау дағдыларын дамыту.
Тұсбағдарды қолдану дағдыларын дамыту.Кеңістікті бағдарлау. Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Оларға қима қағаздар беріледі.
Нұсқаулық: Тұсбағдар көмегімен оның үнемі тек солтүстікке нұсқайтындығы айтылады. (Ө) мақсаты: тұсбағдарды қолдану деңгейін дамыту. «Жол» ойыны. Оқушы тұсбағдарды алып, әр түрлі бағытта бірнеше қадам жасайды. Көкжиек тұсын анықтайды. Бір оқушы «Бағыттаушы», ал екінші оқушы «Орындаушы» болады. Бағыттаушы тек бағытты айтады. Ал, орындаушы бағыт бойынша дұрыс жолды табу керек. Мысалы:
Сыныптағы басқа оқушылар бағалаушы қызметін атқарады. Бағалаушы топ «Басбармақ»
әдісі бойынша орындаушының
бағалайды. (Т) мақсаты: Оқушыны жоспарлай білуге, мақсатқа ұмтылуға, топпен жұмыс жасай білуге үйрету. Тапсырма: топ оқушылары мектеп территориясындағы берілген нүктеге қалай жетуге болатындығы туралы карта сызады. Жеке оқушылар табиғи құбылыс пен тұсбағдарды пайдалана отырып, саяхатты жоспарлайды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды, түсіндіреді. |
https://www.youtube.com/watch?v=vEAk_qurSY4 http://www.prodetey.ru/3018-kak-nauchit-detei-polzovatsya-kompasom
Тұсбағдар
Қима қағаздар
А4 қағаздар |
||||
|
Сабақтың соңы |
(МК) Кері байланыс. Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен? + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. Маған сабақтың.........................бөлігі ерекше ұнады. Себебі,...................
Өзін-өзі бағалау Оқушылар өз жетістіктерін смайликтер арқылы бағалайды. |
«Смайликтер» арқылы бағалау |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













