Материалдар / Сабақ жоспары. Ғаламтордағы қауіпсіздік. Іздеу жүйелері. 3-сынып

Сабақ жоспары. Ғаламтордағы қауіпсіздік. Іздеу жүйелері. 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға интернеттен ақпарат іздеуді көрсету.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2024
80
1 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Әлемнің барлығы ғаламторда

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып: 3

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Ғаламтордағы қауіпсіздік. Іздеу жүйелері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру

3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламторды қолдану

3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру

3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді жазады

Көптеген оқушылар:

Сұрақтарға жауап алу үшін іздеу жүйелерін қолданады

Кейбір оқушылар:

Ақпаратпен түрлі жолдармен алмасу айырмашылықтарын түсіндіреді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Сабақтың ортасы

Тақырып бойынша танымдық қызығушылықты қолдау және дамыту.

(М) «Миға шабуыл» әдісі.

Экран бетіне атақты тұлғалардың суретін шығару.

  • Атақты тұлғаларды атаңыз?

  • Осы тұлғалар туралы не білесіз?

(Ж) Жұптық жұмыс.

Оқушылар жұптасып атақты тұлғалар туралы білгендерімен бөліседі.

Орыс тілінде ұсынылған«Фиксики- Ғаламтор» мультфилімін оқушыларға ұсынамын.Бірлесе отырып он-лайн режимде бейне қарау(үзінді 0:36-4:28)

«Сұрақ-жауап»

- Сіз қажет ақпаратты қайдан табасыз?

- Ол үшін сіз не пайдаланасыз?

- Қандай іздеу онлайн іздеуден өзгеше?

- Интернет дегеніміз не?

- Интернет желісі қандай қызметтер ұсынады?

- Веб-сайт дегеніміз не?

- Веб-парақшадегеніміз не?

- Қандай веб-сайтқа сіз жиі кіресіз?


ҚБ: жұлдызша

(М) Жаңа тақырып

Компьютер арқылы ақпаратты қалай алуға болады?

Оқушыларға Интернет арқылы ақпарат іздестіру кітаптардан ақпарат іздеуден немен ерекшеленетіндігін түсіндіру.

Оқушылармен бірлесе отырып терминалогия кестесін құру:

Термин

Түсінігі

браузер

Компьютер желісін қолдана отырып ақпаратты іздеу және қарау программасы

веб-сайт

веб-парақша жинағы

веб-парақша

Интернетте ақпарат ұсынылған жеке парақша

Интернет

Дүниежүзілік ақпараттық компьютерлік желі

Ақпаратты іздеу

Ақпаратты іздеуге арналған компьютерлік жүйе


Интернеттен ақпаратты іздеу тәсілдері бейнеролик көрсету

Көрсетілім

Балаларға арналған Гогуль браузерімен таныстыру.

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қос бүйiрдiсығамыз.

Оңға, солға бұрылып,

Бiр айналып шығамыз.

Бiр,екi, үш, төрт, бес

Қолды қолға ұрамыз.


(Ө) Практикалық жұмыс

1 тапсырма

Тақтада бейнеленген атақты тұлғалар туралы мәлімет қарастыру.

  • Қай жылы туылған?

  • Қай елді мекенде туылған?


2* Тапсырма:

  1. Қазақстан Республикасының әнұран мәтінін тауып көрсетіңіз, оны өз бумаңызға көшіріп алыңыз. 

  2. Герб суретінкөшіріпалыңыз. 

  3. ҚР «Құрмет» орденінің суретін тауып көріңіз.


Дескриптор:

  1. Іздеу жүйесін қолданады

  2. Атақты тұлғалар туралы ақпаратты іздейді;

  3. Ақпаратты файылға көшіріп алады

  4. Файылды сақтайды

  5. Суреттерді қиып алу, сақтау командаларын қолданады.

  6. Әр түрлі браузерлерге мысал келтіреді.


ҚБ: жұлдызша




Оқушылар жұптасып атақты тұлғалар туралы білгендерімен бөліседі



Бірлесе отырып он-лайн режимде бейне көреді
































Бейнеролик көреді
















Жаттығуды орындайды






1-тапсырманы орындайды





2-тапсырманы орындайды

























Жұлдызша























































жұлдызша

















Интербелсенді тақта






















Дәптер









Интербелсенді тақта Ғаламтор желісі







Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Әңгіме» тәсілі

  1. Бүгін біздер… орындадық

  2. Бізге… ұнады

  3. Бізде …өте жақсы шықты

  4. Әзірше бізге … қиындық туғызды


Өзін-өзі бағалау.


Плакат слайд

Үй тапсырмасы

§ 20,21, жұмыс дәптері 42-45 бет






Практикалық жұмыс

1 тапсырма

Тақтада бейнеленген атақты тұлғалар туралы мәлімет қарастыру.

  • Қай жылы туылған?

  • Қай елді мекенде туылған?

  1. Сүрақ

    Жауап

    Абай Құнанбаев қай жылы туылған?


    Абай кім болған?


    Абай дын шынай аты кім?


    Задание 2*

    Абайдын атақты туысын ата


    Абайдын суретін жұмыс үстеліне сақта


  2. Сұрақ

    Жауап

    Роза Рымбаева қай жылы туылған?


    Роза Рымбаева деген кім?


    Алғашқы жүлдесін қай жылы алған?


    Задание 2*

    Роза Рымбаева кім көп көмектескен?


    Роза Рымбаеваның суретін жұмыс үстеліне сақта


Сұрақ

Жауап

Данияр Елеусинов қай жылы туылған?


Данияр Елеусинов деген кім?


Данияр Елеусиновтын бапкері кім?


Задание 2*

Алғашқы жүлдесін қай жылы алған?


Данияр Елеусиновтын суретін жұмыс үстеліне сақта




*****

  1. Қазақстан Республикасының әнұран мәтінін тауып көрсетіңіз, оны өз бумаңызға көшіріп алыңыз. 

  2. Герб суретінкөшіріпалыңыз. 

  3. ҚР «Құрмет» орденінің суретін тауып көріңіз.






Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!