Білім беру ұйымының атауы ____________________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Халық санағы
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халық санағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 -халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Халық санағы туралы түсініктерімен танысады. Халық санын анықтау әдістерін біледі |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1.Халық санағы бізге не үшін қажет? 2.Алғашқы халық санағын жүргізілген аймақтар. 3.Демографиялық саясатты ұстанатын елдер бар ма ? 4.Қазақстанда халық санағы қашан жүргізілді? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы жайлы видео көрсетіледі |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Халық санағы бөлігіндегі терминдерді сипаттап береді. |
Оқулық Дәптер Атлас Сызба-суреттер |
||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1.Дүниежүзі картасын пайдалана отырып,халқы саны жөнінен алдығы ондыққа кіретін елдерді анықтап,картадан көрсету. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл -Дүниежүзі халқы көп елдерді,Қазақстан халқы саны жоғары облыстарды картадан анықтайды -Картамен жұмыс жасайды |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Қазақстан картасын қолдана отырып,халқы саны жоғары облыстарды анықтап,картадан көрсету.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл -Дүниежүзі халқы көп елдерді, Қазақстан халқы саны жоғары облыстарды картадан анықтайды - Картамен жұмыс жасайды |
Атлас 8-сынып оқулығы. Ғаламтор ақпараттары |
||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §38-39 оқу. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Халық санағы (1-сабақ) 8 сынып
Сабақ жоспары Халық санағы (1-сабақ) 8 сынып
Білім беру ұйымының атауы ____________________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Халық санағы
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халық санағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 -халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Халық санағы туралы түсініктерімен танысады. Халық санын анықтау әдістерін біледі |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1.Халық санағы бізге не үшін қажет? 2.Алғашқы халық санағын жүргізілген аймақтар. 3.Демографиялық саясатты ұстанатын елдер бар ма ? 4.Қазақстанда халық санағы қашан жүргізілді? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы жайлы видео көрсетіледі |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Халық санағы бөлігіндегі терминдерді сипаттап береді. |
Оқулық Дәптер Атлас Сызба-суреттер |
||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1.Дүниежүзі картасын пайдалана отырып,халқы саны жөнінен алдығы ондыққа кіретін елдерді анықтап,картадан көрсету. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл -Дүниежүзі халқы көп елдерді,Қазақстан халқы саны жоғары облыстарды картадан анықтайды -Картамен жұмыс жасайды |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Қазақстан картасын қолдана отырып,халқы саны жоғары облыстарды анықтап,картадан көрсету.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл -Дүниежүзі халқы көп елдерді, Қазақстан халқы саны жоғары облыстарды картадан анықтайды - Картамен жұмыс жасайды |
Атлас 8-сынып оқулығы. Ғаламтор ақпараттары |
||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §38-39 оқу. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||
шағым қалдыра аласыз














