Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
3.3.4.1* мәтін мазмұны бойынша сұрақтар (қандай? қай? қашан?
қайда?) құрастыру және оған жауап беру;
3.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында
айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту
|
Сабақтың мақсаты :
|
Оқушылардың барлығы:
Жазылуы
мен айтылуындағы айырмашылықтарды сақтап, жаңа сөздермен сөйлемдер
құрастырып айтады.
Оқушылардың көпшілігі:
Мәтінді
оқу барысында жазылуы мен айтылуында айырмашылықтар бар сөздерді
дұрыс айтады/оқиды.
Оқушылардың кейбірі:
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
құрастырып, оларға жауап беру барысында айтылуы мен жазылуында
айырмашылықтары бар сөздерді дұрыс айтады.
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік
шеңбер.
«Мен саған
тілеймін» Қызығушылықты
ояту
«Адасқан сөздер» ойыны
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
мақсатымен таныстыру.
|
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы
тілек айтады.
Мысалы:
Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда.
Қайтала. Сөздікпен таныстыру:
Жаңа
сөздер:
Шебер-мастер
Ең
үлкен-самый большой
Сауда
орталығы-торговый центр
Тропикалық бақтар- тропические сады
Жарық-светлый
Өнер-искусство
Жаңа
сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2.
Оқы.Қайтала.Біл
3. 1-тапсырма.
1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап
бер.
4.
Айтылым
Оқылым.
2-тапсырма Мәтінді рөлге бөліп
оқыңдар.
5.
3-тапсырма
. Мәтін мазмұнына қатысты
суреттерді тап. Оларды мәтін мазмұнына сәйкес
орналастыр.
|
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін
құрастырады. Мысалы:
Ғимараттың сәулетшісі -өз ісінің шебері
Жіктік жалғауларды қайталау
Мен «Ханшатырға» бардым
Сен «Ханшатырға» бардың ба? Сіз «Ханшатырға» бардыңыз ба?
Ол «Ханшатырға» барды ма?
Айтылым/Оқылым
Суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Мәтінді түсініп
оқиды.
Тыңдалым.Айтылым.
Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес
сөздерге түсінік беріледі. Берілген сұрақтарға жауап
береді.
2-тапсырма
Тапсырмадағы берілген
мәтінді оқушылар рөлге бөліп оқиды.
3-тапсырма
Мәтін
мазмұнына қатысты суреттерді табады. Оларды мәтін мазмұнына сәйкес
орналастырады.
|
«Бас бармақ»
Оқушылар
сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Дескриптор:
тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша
әңгімелейді;
- сұрақтарға жауап
береді
Дескриптор:
Тапсырмадағы берілген мәтінді оқушылар рөлге
бөліп оқиды.
Дескриптор:
Мәтін мазмұнына
қатысты суреттерді табады. Оларды мәтін мазмұнына сәйкес
орналастырады
|
Слайд
Слайд
Оқулық
118
бет
Слайд
Оқулық
119-121 бет
|
|
6.
Жазылым. 4-тапсырма Үлгіге
қара. Мына балаларға қазақша ат қой. Олар «Ханшатыр» туралы бір-бір
сөйлемнен айтсын. Олардың сөзін дәптеріңе
жаз.
Үлгіге қарап, балаларға ат
қояды. Әр балалға бір сөйлемнен жазады.
Үлгі: Айару: «Ханшатыр» -
керемет ғимарат
Дескриптор:
|
|
|
7. Жазылым.
5-тапсырма Суретке қарап,
сөйлемеді толықтыр.
|
Айтылым.
|
Дескриптор: − Суретке қарап, сөйлемеді
толықтырады.
|
|