Сабақтың тақырыбы: «Мамандықтың бәрі жақсы»
Сабақтың мақсаты:
1. Түзете-білімділігі: Балаларға мамандықтар туралы түсінік беру. Әр түрлі мамандықтармен таныстыру.
2. Түзете-дамытушылығы: Балалардың тілдерін дамытып, ой-өрісін кеңейту, сөздік қорын молайту.
3. Түзете-тәрбиелігі: Балаларды мамандыққа деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Әдіс-тәсілдер: информациялық-рецепиялық әдіс
Көрнекіліктер: суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1) Баланы психологиялық жағынан сабаққа дайындау
2) Баланың ынтасын, іскерлігін арттыру
ІІ. Өткен сабақты пысықтау
«Құстар қалай ұшады?» ойыны
Бала құстардың дауысын келтіріп, қимыл-қозғалыстар жасайды.
Қарға ұшар қарқылдап,
Торғай ұшар шырылдап,
Көгершін ұшар гуілдеп,
Қарлығаш шықшықтайды.
ІІ. Жаңа сабақ
Суреттер бойынша әңгімелесу.
- Мамандықтарға дәрігер, мұғалім, жүргізуші, аспазшы жатады.
Дәрігер – адамдарды емдейді, дәрі береді. Ал, мұғалім сабақ оқытады.
Аспазшы болса бізге тәтті-тәтті тағамдар пісіреді екен.
Тігінші көйлек тігеді.
Сондықтан бізге барлық мамандықтар қажет.
- Сенің әкең қайда істейді?
- Жүргізуші
- Суреттен жүргізушіні көрсетші.
- Ал Әйгерімнің анасы қайда істейді екен?
- Тігінші
- Тігінші не тігеді?
- Көйлек
Жұмбақ шешу:
Ішті де,
Тісті де емдейтін
Ақ халатты
Абзал жандар кімдер?
- Дәрігерлер
- Мынау кім?
- Дәрігер
- Дәрігерлердің киімінің түсі қандай?
- Ақ
- Дәрігерлер кімдерді емдейді?
- Адамдарды
«Менің мамам – дәрігер» өлеңін жаттау
Тіс ауырса, іш ауырса,
Мамам дәрі береді.
Барлық ана, барлық бала,
Оны жақсы көреді.
ІҮ. Сергіту сәті:
Ұшқыш болып ұшайық,
Тігіншіге ұқсайық
Дөңгелене би билеп,
Бишіге біз ұқсайық!
Ү. Бекіту:
Дидактикалық ойын: «Құралдардың иісі кім?»
Мақсаты: Балалардың ойлау қабілетін дамыту.
Әр түрлі мамандық бірнеше құралдардың атын және оның иесі кім екенін допты беру арқылы балалардан сұрау
ҮІ. «Біз не білдік?»
Мамандықтар әртүрлі болады – дәрігер, аспазшы, сатушы.
Мамандықтың бәрі жақсы!
ҮІІ. Бағалау
Балаларды жеке-жеке мадақтау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Инклюзивті білім беру 4 сынып
Сабақ жоспары Инклюзивті білім беру 4 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Мамандықтың бәрі жақсы»
Сабақтың мақсаты:
1. Түзете-білімділігі: Балаларға мамандықтар туралы түсінік беру. Әр түрлі мамандықтармен таныстыру.
2. Түзете-дамытушылығы: Балалардың тілдерін дамытып, ой-өрісін кеңейту, сөздік қорын молайту.
3. Түзете-тәрбиелігі: Балаларды мамандыққа деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Әдіс-тәсілдер: информациялық-рецепиялық әдіс
Көрнекіліктер: суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1) Баланы психологиялық жағынан сабаққа дайындау
2) Баланың ынтасын, іскерлігін арттыру
ІІ. Өткен сабақты пысықтау
«Құстар қалай ұшады?» ойыны
Бала құстардың дауысын келтіріп, қимыл-қозғалыстар жасайды.
Қарға ұшар қарқылдап,
Торғай ұшар шырылдап,
Көгершін ұшар гуілдеп,
Қарлығаш шықшықтайды.
ІІ. Жаңа сабақ
Суреттер бойынша әңгімелесу.
- Мамандықтарға дәрігер, мұғалім, жүргізуші, аспазшы жатады.
Дәрігер – адамдарды емдейді, дәрі береді. Ал, мұғалім сабақ оқытады.
Аспазшы болса бізге тәтті-тәтті тағамдар пісіреді екен.
Тігінші көйлек тігеді.
Сондықтан бізге барлық мамандықтар қажет.
- Сенің әкең қайда істейді?
- Жүргізуші
- Суреттен жүргізушіні көрсетші.
- Ал Әйгерімнің анасы қайда істейді екен?
- Тігінші
- Тігінші не тігеді?
- Көйлек
Жұмбақ шешу:
Ішті де,
Тісті де емдейтін
Ақ халатты
Абзал жандар кімдер?
- Дәрігерлер
- Мынау кім?
- Дәрігер
- Дәрігерлердің киімінің түсі қандай?
- Ақ
- Дәрігерлер кімдерді емдейді?
- Адамдарды
«Менің мамам – дәрігер» өлеңін жаттау
Тіс ауырса, іш ауырса,
Мамам дәрі береді.
Барлық ана, барлық бала,
Оны жақсы көреді.
ІҮ. Сергіту сәті:
Ұшқыш болып ұшайық,
Тігіншіге ұқсайық
Дөңгелене би билеп,
Бишіге біз ұқсайық!
Ү. Бекіту:
Дидактикалық ойын: «Құралдардың иісі кім?»
Мақсаты: Балалардың ойлау қабілетін дамыту.
Әр түрлі мамандық бірнеше құралдардың атын және оның иесі кім екенін допты беру арқылы балалардан сұрау
ҮІ. «Біз не білдік?»
Мамандықтар әртүрлі болады – дәрігер, аспазшы, сатушы.
Мамандықтың бәрі жақсы!
ҮІІ. Бағалау
Балаларды жеке-жеке мадақтау
шағым қалдыра аласыз













