Сабақ
тақырыбы
|
IP мекенжайы, DNS, жеке
виртуалды желілер.
|
Модуль /пән
атауы
|
Информатика
|
Дайындаған
педагог
|
Шыңғысова Айнұр
Қуанышқызы
|
Күні
|
|
Курс,
топ
|
1 курс
|
Сабақтың түрі
|
аралас
|
Міндеттер
|
IP (i-pi) тіркеуі
мен қызметтерін және мекенжайды ұсынуды
түсіндіреді;
|
Мақсаты
|
IP мекенжайларының
тіркелуін және қызметтерін, көрсетуді түсіндіру;
пайдаланушы ақпаратына қатысты ақпараттық қауіпсіздік шараларын
қолдану;
|
Күтілетін нәтижелер
|
Электронды үкімет порталында функцияларды пайдалану және
ақпаратты және зияткерлік меншікті қорғау
қажеттілігін негіздеу
|
Қажетті ресурстар
және АКТ
|
Слайд
|
Сабақтың барысы
|
Кезеңі / Уақыты
|
Сабақта жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурсы
|
-
Ұйымдастырушылық және уәждемелік
|
|
Ынтымақтастық
атмосферасы
А,В,С» әдісі арқылы
топтарға сұрақтар жазылған стикерлер таратылады, А тобы В тобына
сұрақтар қояады. В тобы жауап береді С тобы жауапты тыңдап, толық
болмаса толықтырады және әр топ бір бірін
бағалайды
|
|
Психологиялық ахуал
(7
минут)
|
Студенттерге жаңа
сабақтың мақсатын және өмірде қандай маңыздылығы бары
түсіндіріледі, Студенттерге сабақты айқындап алу үшін видео
көрсетіледі. Студентерге топтық тапсырмалар беріліп, қорғайды және
«екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бір-бірін
бағалайды..
|
|
Мақсаты мен міндетін
хабарлау
|
Жеке
жұмыс
А-деңгейі: В-
деңгейі:
Файлға кіру htm.net, серверде орналасқан
com.edu, ftp хаттамасы бойынша жүзеге асырылады. Кестеде файл
мекенжайының фрагменттері А-дан Ж-ға дейінгі әріптермен
кодталған. Дұрыс жолын
көрсетіңіз
|
|
-
Теориялық және практикалық
|
2.1. Алдын ала
білім
|
Жалпы
қайталау
(13
минут)
|
«С-
деңгейі:
Азамат мектеп серверінің IP-мекен-жайын
қағазға жазып, оны курткасының қалтасына салды. Азаматтың анасы
кездейсоқ куртканы жазбамен бірге жуып тастады. Жуғаннан кейін
Азаматтың қалтасынан IP мекенжайының үзінділері бар төрт бөлікті
тапты. Бұл фрагменттер әріптермен көрсетілген А, Б, В және Г. IP
мекенжайын қалпына келтіріңіз. Жауапта фрагменттерді білдіретін
әріптер тізбегін IP мекенжайына сәйкес ретпен
көрсетіңіз..
|
|
|
-
Қорытынды
|
Үй
тапсырмасы
(4
минут)
|
Өткен
тақырыптарды қайталау.
|
11
сынып
|
Бағалау
(3
минут)
|
Кері байланыс:
«Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір, екінші
тобы сын, үшінші тобы тағы да
.
|
|
-
Сабақ бойынша рефлексия
|
(3
минут)
|
Ауызша
бағалау.
Бүгінгі сабаққа қалай
қатысқандарын,не түсініксіз болғанын, әр білімалушы өз ойларын
айтады.
|
|