Сабақ жоспары №19
|
Сабақ тақырыбы |
|||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
1) Startup тұжырымдамасын және краудфандинг платформасының қалай жұмыс істейтінін сипаттау. |
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Startup тұжырымдамасын және краудфандинг алаңдарының жұмыс істеу принциптерін айқындайды. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті тақта, интернет ресурстары, Оқулық 11 сынып «Алматыкітап» баспасы. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Студенттермен сәлемдесу; 2. Сабаққа қатысуын тексеру; 3. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Белсенді» әдісі Сабақ барысында оқытушы мен студенттің белсенді өзара әрекет формасы негізінде анықталып, студент тыңдаушы емес, белсенді қатысушы роліне еніп, оқытушымен бірдей деңгейде сабаққа атсалысады. Лекция сұрақтары 1. Стартап деген не және стартап терминін кім және қай жылы қолданысқа енгізді? 2. Стартап жасау неше қадамнан тұрады? 3. Стартап неше кезеңнен тұрады? 4. «Краудфандинг платформасы» дегеніміз не? 5. Краудфандингтің жұмыс-істеу қағидалары қандай?
|
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма: «Реттілікпен орналастыр» әдісі Стартап жасау қадамдарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен орналастырады Өзін-өзі бағалау Тапсырманың қадамдары: ● Стартап қадамдарын ретімен орналастырады; ● Әр қадамды түсіндіре алады. Әр толық орындалған қадамға 5 балл. Барлығы 10 балл.
|
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Топқа біріктіру. «Рандом» әдісі арқылы топты 3 шағын топқа біріктіру |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Топтық жұмыс. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі Стартап жасау кезеңдері және анықтамалары берілген, әр кезеңге талдау жасайды және learning apps қосымшасында сәйкес анықтамамен біріктіріп, түсіндіреді. Бірін-бірі бағалау Тапсырманың қадамдары: ● Стартап кезеңдерін ретімен атап бере алады; ● Стартап кезеңдерін түсініп сәйкес анықтаманы қатесіз біріктіреді; ● Әр кезеңнің ерекшелігін айқындайды. Әр толық орындалған қадамға 5 балл. Барлығы 15 балл. |
https://learningapps.org/display?v=p3ng4sqoc23
|
|
|
Топтық жұмыс 3-тапсырма: «Жоба» әдісі Startup жоба жасау Әр топ Қазақстан аумағында сұранысқа ие болатын IT-саласында жаңа идея тауып, соған сәйкес Startup жоба жасауы керек. Кейін жобаны презентация жасап таныстыра білуі керек. Жобаны таныстыру презентациясына қойылатын талаптар
Сізбен қалай байланысамыз |
Дербес компьютер, интернет ресурстар, интерактивті тақта |
||
|
Жұптық жұмыс (Оқу сауаттылығы) 4-тапсырма: «Көршіңмен талқыла!» әдісі Берілген сілтемемен өтіп мәтінді оқу. Төменде берілген сұрақтарға жауап беру. 1) Мадина отбасымен бірге Алматы қаласының іргесіндегі ауылда тұрады. Жасы 35 те, екі баласы бар. Үлкені 5 жаста, кішісі 6 айлық. Баласы кішкентай болғаны себепті қалаға барып оқуға жағдайы жоқ. Мадина IT-Aiel бағдарламасына қатыса алама? 2) Айдана 9 сынып оқушысы, сынып үздігі. Болашақта IT маманы болуды армандайды. IT-Aiel бағдарламасына қатысуға өтініш берді. Бірақ өтініші қабылданбады, не себеп? 3) ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің деректері бойынша елімізде 967 мың жұмысқа қабілетті әйелдер бар. Соының қаншасы жұмыс істемейді? Өзін-өзі бағалау
● Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап жазады. ● Оқытушының ұсынған нақты жауаптары негізінде өзін-өзі бағалайды.
Әр дұрыс жауапқа 5 балл. Барлығы 15 балл. |
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
https://www.mentimeter.com/app/home |
|
|
Бағалау (3 минут) |
«Сөздер бұлты» әдісі Интерактивті тақтадағы QR сілтеме бойынша өтеді, бүгінгі сабақ қаншалықты ұнағанын, немесе ұнамағанын жазады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Бүгінгі сабаққа қалай қатысқандарын,не түсініксіз болғанын, әр білімалушы өз ойларын айтады. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары IT Startup
Сабақ жоспары IT Startup
Сабақ жоспары №19
|
Сабақ тақырыбы |
|||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
1) Startup тұжырымдамасын және краудфандинг платформасының қалай жұмыс істейтінін сипаттау. |
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Startup тұжырымдамасын және краудфандинг алаңдарының жұмыс істеу принциптерін айқындайды. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті тақта, интернет ресурстары, Оқулық 11 сынып «Алматыкітап» баспасы. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Студенттермен сәлемдесу; 2. Сабаққа қатысуын тексеру; 3. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Белсенді» әдісі Сабақ барысында оқытушы мен студенттің белсенді өзара әрекет формасы негізінде анықталып, студент тыңдаушы емес, белсенді қатысушы роліне еніп, оқытушымен бірдей деңгейде сабаққа атсалысады. Лекция сұрақтары 1. Стартап деген не және стартап терминін кім және қай жылы қолданысқа енгізді? 2. Стартап жасау неше қадамнан тұрады? 3. Стартап неше кезеңнен тұрады? 4. «Краудфандинг платформасы» дегеніміз не? 5. Краудфандингтің жұмыс-істеу қағидалары қандай?
|
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма: «Реттілікпен орналастыр» әдісі Стартап жасау қадамдарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен орналастырады Өзін-өзі бағалау Тапсырманың қадамдары: ● Стартап қадамдарын ретімен орналастырады; ● Әр қадамды түсіндіре алады. Әр толық орындалған қадамға 5 балл. Барлығы 10 балл.
|
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Топқа біріктіру. «Рандом» әдісі арқылы топты 3 шағын топқа біріктіру |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Топтық жұмыс. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі Стартап жасау кезеңдері және анықтамалары берілген, әр кезеңге талдау жасайды және learning apps қосымшасында сәйкес анықтамамен біріктіріп, түсіндіреді. Бірін-бірі бағалау Тапсырманың қадамдары: ● Стартап кезеңдерін ретімен атап бере алады; ● Стартап кезеңдерін түсініп сәйкес анықтаманы қатесіз біріктіреді; ● Әр кезеңнің ерекшелігін айқындайды. Әр толық орындалған қадамға 5 балл. Барлығы 15 балл. |
https://learningapps.org/display?v=p3ng4sqoc23
|
|
|
Топтық жұмыс 3-тапсырма: «Жоба» әдісі Startup жоба жасау Әр топ Қазақстан аумағында сұранысқа ие болатын IT-саласында жаңа идея тауып, соған сәйкес Startup жоба жасауы керек. Кейін жобаны презентация жасап таныстыра білуі керек. Жобаны таныстыру презентациясына қойылатын талаптар
Сізбен қалай байланысамыз |
Дербес компьютер, интернет ресурстар, интерактивті тақта |
||
|
Жұптық жұмыс (Оқу сауаттылығы) 4-тапсырма: «Көршіңмен талқыла!» әдісі Берілген сілтемемен өтіп мәтінді оқу. Төменде берілген сұрақтарға жауап беру. 1) Мадина отбасымен бірге Алматы қаласының іргесіндегі ауылда тұрады. Жасы 35 те, екі баласы бар. Үлкені 5 жаста, кішісі 6 айлық. Баласы кішкентай болғаны себепті қалаға барып оқуға жағдайы жоқ. Мадина IT-Aiel бағдарламасына қатыса алама? 2) Айдана 9 сынып оқушысы, сынып үздігі. Болашақта IT маманы болуды армандайды. IT-Aiel бағдарламасына қатысуға өтініш берді. Бірақ өтініші қабылданбады, не себеп? 3) ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің деректері бойынша елімізде 967 мың жұмысқа қабілетті әйелдер бар. Соының қаншасы жұмыс істемейді? Өзін-өзі бағалау
● Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап жазады. ● Оқытушының ұсынған нақты жауаптары негізінде өзін-өзі бағалайды.
Әр дұрыс жауапқа 5 балл. Барлығы 15 балл. |
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
https://www.mentimeter.com/app/home |
|
|
Бағалау (3 минут) |
«Сөздер бұлты» әдісі Интерактивті тақтадағы QR сілтеме бойынша өтеді, бүгінгі сабақ қаншалықты ұнағанын, немесе ұнамағанын жазады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Бүгінгі сабаққа қалай қатысқандарын,не түсініксіз болғанын, әр білімалушы өз ойларын айтады. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз














