Бөлім: |
4. Қуат көзін үнемдей білеміз бе? |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
5-6-сабақ. Жел энергетикасы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. 6.2.5.1 коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру. |
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, диалогке қатысушылар ойын толықтырады, есімдіктің түрлерін ажыратады. |
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. |
. -Салем, достым! (амандасады). -Қалің қалай? (иықтарынан қағады). -Қалай демалдың? (құлақтарынан тартады). -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды). - Қош келдің! (қолдарын жаяды). - Күніміз сәтті болсын!(құшақтайды). |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 минут
|
1-тапсырма Мәтінмен жұмыс істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. |
Мәтінді оқиды, конспекті жазады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Сипаттайды -Мәлімет айтады
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Аударма сөздік |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма Мәтінмен жұмыс істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. |
«Венн» диаграммасын толтырады, мәтінді тыңдайды, ақпаратты мазмұндайды. , |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәт. Мұғалім оқушылардың бойжазуы үшін сазды әуенге би билетеді.
|
Оқушылар әуенге би билейді. |
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
«Жұмбақтар» жинағы |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут
|
«Ойшыл қалпақтар» әдісімен «Жел энергетикасы біздің өмірімізде» деген тақырыпта пікір білдіреді (11-тапсырма).
Үйге тапсырма ретінде оқулықтағы 8-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі. |
Рефлексия:
|
Оқушыларға «бағалау парақшасын» таратады. Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Жел энергетикасы
Бөлім: |
4. Қуат көзін үнемдей білеміз бе? |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
5-6-сабақ. Жел энергетикасы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. 6.2.5.1 коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру. |
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, диалогке қатысушылар ойын толықтырады, есімдіктің түрлерін ажыратады. |
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. |
. -Салем, достым! (амандасады). -Қалің қалай? (иықтарынан қағады). -Қалай демалдың? (құлақтарынан тартады). -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды). - Қош келдің! (қолдарын жаяды). - Күніміз сәтті болсын!(құшақтайды). |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 минут
|
1-тапсырма Мәтінмен жұмыс істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. |
Мәтінді оқиды, конспекті жазады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Сипаттайды -Мәлімет айтады
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Аударма сөздік |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма Мәтінмен жұмыс істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. |
«Венн» диаграммасын толтырады, мәтінді тыңдайды, ақпаратты мазмұндайды. , |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәт. Мұғалім оқушылардың бойжазуы үшін сазды әуенге би билетеді.
|
Оқушылар әуенге би билейді. |
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
«Жұмбақтар» жинағы |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут
|
«Ойшыл қалпақтар» әдісімен «Жел энергетикасы біздің өмірімізде» деген тақырыпта пікір білдіреді (11-тапсырма).
Үйге тапсырма ретінде оқулықтағы 8-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі. |
Рефлексия:
|
Оқушыларға «бағалау парақшасын» таратады. Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады.
|
|
шағым қалдыра аласыз


