Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
9. Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы». Д. Досжан «Жібек жолы» романы (үзінді) |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Жібек жолы» жобасы |
||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.3.1 - жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы (3 минут) |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. Өткен тақырыпты, үй жұмысын пысықтау,тексеру. Бағалау «Ұлы Жібек жолы» қандай жол? Неліктен «Жібек жолы» атанған? Қазақстан қандай елдермен сауда-саттық жасайды? Қазақстанға ең көп тауар қай елден келеді? Біздің ел экспортқа қандай тауарлар шығарады? Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысу |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10 мин. 12 мин. 10 мин. |
1.Сөздікпен жұмыс. Дұрыс айтуға дағдыландыру; Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды. Ынтымақтастық - сотрудничество Іскерлік ынтымақтастық – деловое сотрудничество аймақтық - региональное туризмді дамыту – развивать туризм ықпалдастық – интеграция, взаимодействие экономикалық ықпалдастық – экономическое взаимодействие ІІ. Оқылым. Айтылым.
ІІІ.Грамматика.
Эпитет – заттың, құбылыстың айрықша сипатын, белгісін, ерекшелігін бейнелі түрде танытатын айқындауыш сөз. Алтын адам, тәтті күй, т.б. Теңеу(сравнение) – затты, құбылысты басқа заттпен салыстыру арқылы сипаттау тәсілі. ІҮ. Жазылым. Теңеу, эпитет сөздерді қолдана отырып, сөйлемдер құрау |
Тыңдалым,айтылым. -Мәтінді оқиды -Мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -Сұрақтарға жауап береді; -Топтастыру кестесін толтырады. Теңеу, эпитет сөздер жайлы ақпаратпен танысады. Мысалдар арқылы меңгереді. Жазылым тапсырмасын орындайды. -Теңеу сөздерді орынды қолдана отырып, сөйлемдер құрай алады; -Эпитет сөздерді орынды қолдана отырып, сөйлемдер құрай алады. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» «Тамаша», «Жақсы», «Талпын» «Жарайсың «Жақсы» «Талпын» |
Оқу-лық Сөздік Мәтін 38 -бет Ереже |
||
|
Сабақтың соңы 7мин. |
Тақырыпты бекіту сұрақтары Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі Кері байланыс ұсыну Үй тапсырмасын беру: 8-тапсырма (39-бет). Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазу Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.. |
|||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары, "Жібек жолы" жобасы (6-сынып, Т2)
Сабақ жоспары, "Жібек жолы" жобасы (6-сынып, Т2)
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
9. Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы». Д. Досжан «Жібек жолы» романы (үзінді) |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Жібек жолы» жобасы |
||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.3.1 - жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы (3 минут) |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. Өткен тақырыпты, үй жұмысын пысықтау,тексеру. Бағалау «Ұлы Жібек жолы» қандай жол? Неліктен «Жібек жолы» атанған? Қазақстан қандай елдермен сауда-саттық жасайды? Қазақстанға ең көп тауар қай елден келеді? Біздің ел экспортқа қандай тауарлар шығарады? Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысу |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10 мин. 12 мин. 10 мин. |
1.Сөздікпен жұмыс. Дұрыс айтуға дағдыландыру; Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды. Ынтымақтастық - сотрудничество Іскерлік ынтымақтастық – деловое сотрудничество аймақтық - региональное туризмді дамыту – развивать туризм ықпалдастық – интеграция, взаимодействие экономикалық ықпалдастық – экономическое взаимодействие ІІ. Оқылым. Айтылым.
ІІІ.Грамматика.
Эпитет – заттың, құбылыстың айрықша сипатын, белгісін, ерекшелігін бейнелі түрде танытатын айқындауыш сөз. Алтын адам, тәтті күй, т.б. Теңеу(сравнение) – затты, құбылысты басқа заттпен салыстыру арқылы сипаттау тәсілі. ІҮ. Жазылым. Теңеу, эпитет сөздерді қолдана отырып, сөйлемдер құрау |
Тыңдалым,айтылым. -Мәтінді оқиды -Мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -Сұрақтарға жауап береді; -Топтастыру кестесін толтырады. Теңеу, эпитет сөздер жайлы ақпаратпен танысады. Мысалдар арқылы меңгереді. Жазылым тапсырмасын орындайды. -Теңеу сөздерді орынды қолдана отырып, сөйлемдер құрай алады; -Эпитет сөздерді орынды қолдана отырып, сөйлемдер құрай алады. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» «Тамаша», «Жақсы», «Талпын» «Жарайсың «Жақсы» «Талпын» |
Оқу-лық Сөздік Мәтін 38 -бет Ереже |
||
|
Сабақтың соңы 7мин. |
Тақырыпты бекіту сұрақтары Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі Кері байланыс ұсыну Үй тапсырмасын беру: 8-тапсырма (39-бет). Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазу Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.. |
|||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













