Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:5.4 Жобаны құру және оны ұсыну МектепКүні : Мұғалімнің аты-жөні: Кыдырбаева Б.Ж. Сынып : 5 класс Қатысқандар: Қатыспағандар - |
Сабақтың тақырыбы | Жобаның тұсаукесері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.3.1Ортақ қолжетімді файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушыларОқушылар жобаның тұсаукесері тақырыбы бойынша компьютерде файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу тәсілдерін пайдаланып әр түрлі жобалар жасай алады;Көпшілік оқушыларТүсінеді, білімдерін өзгертілген жағдайда қолдана алады, жобаны құруды үйренеді, компьютерлік бағдарламада тәжірибе жұмыстарын жасай алады;Кейбір оқушыларОқып үйренген білімдерін жинақтайды, жобаның тұсаукесерін ұсыну кезеңде үйренгендерін саралау, талдау.
|
Бағалау критериясы | Жоба бойынша жұмыс жасай білу;Scratch бағдарлама ортасында нысандар анимациясын мен оқиғалардың құру. Жобаның мазмұнының аша білуі, тұсаукесерді дұрыстығы;Көрнекі құралдарды, жаңа ақпараттық технологияны пайдалана білуі. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар істей алады:Оқушылар тақырыптар бойынша компьютерді пайдаланып жоба жасай алады, ақпарат көздерін таба алады, оларды өзгерту, жіктеу және жинақтауды үйренеді.Пәндік лексика мен терминалогияБағдарлама, тұсаукесер, жоба, анимация, құжатты басып шығару, файлдармен жұмыс, Сұбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер Бұл сабақта мен жобаның тұсаукесері не екен түсіндімКелесі сабақта маған ..... қажетБұл жобаны ..... қолданып көрсетуге боладыЕгер.... онда .... әйтпесе |
Құндылықтытарға баулу | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу |
Пәнаралық байланыс | көркем жазу, қаза тілі, әдебиет |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Тұсаукесер құруды, анимация енгізуді , құжатты басып шығаруға дайындауды біледі. |
Сабақ жоспары |
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
Сабақтың басы0-33-5
| Ұйымдастыру кезеңі«Шаттық шенбері» тренингі арқылы жобалық іс-әрекетке оқушыларбір-біріне ынталандыру мақсаты тілектерінайту.Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлуЖобалық іс-әрекеттін тақырыбы мен мақсаты айтылады.
Көпір тапсырмасы тексеріледі «Ой қозғау» әдіс арқылы берілген сұрақтарға білгендерін, білетіндерімен сыни тұрғыдан ойлау арқылы толықтырады Спрайттарды құру және оған анимация, фон, дыбыс жасау.Құжатты баспаға дайындау (парақ параметрлерін өзгерту,бет параметрлерін құру,алдын ала көру т.б.)Тұсаукесер және оған анимациялар құруБағалау мадақтау: «Жарайсыңдар!» | Интерактивті тақта, фигуралар салынған парақшалар |
Сабақтың ортасы5-15
Сергіту сәті15-16
16-30
| Топтық жұмыс Теория бойынша жобаның тапсырмаларын орындауЖоба тапсырмалары: Scratch программалау ортасы туралы мәліметтер беру.Программада өзіңнің жобанды жасаңыздар.Scratch программасының артықшылығы атаңыздарЕскерту: бұл тапсырмалар Power Point бағдарламасында орындалады.
Топтардың өзара бағалауы /жұмысын қорғау алады, шатасқан жерін мұғалім ескерткен жағдайда түзете алады./
Бейне ролик көрсету
Деңгейлік тапсырмаларды орындау:№ 1 жоба «Менім сүйікті мектебім» тақырыбы бойынша кітапша жасау№ 2 жоба «Менім сүйікті қалам» тұсаукесер слайдтар дайындау№3 жоба «Менім сүйікті ертегім» әңгіме көрсетілім дайындау/ертегі үзінділері/
Бір-бірін бағалау (критерийлер арқылы)Бағалау критерийлері 1.Тапсырманың эстетикалық талғаммен орындалуы 2.Ақпараттардың нақтылығы 3.Тапсырманың орындалу ерекшелігі
| ДК, интерактивті тақта
Интернет
Кесте № 1 /орындау талаптары/
|
Сабақтың соңы30-33
33-43
43-45
| Кластер толтыру
Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайдыҚалыптастырушы бағалау тапсырмалары қосымша № 1Рефлексия Маған 3 зат айтБізбүгіноқыпүйрендік……………………………….Бізжақсыжасайалдық……………………………….Топ өтежақсыжасайалды…………………………..
| Интерактивті тақта, А3, маркер
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы |
Қосымша ақпарат |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлаймыз?
| Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? | Пәнаралық байланыс: денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
Саралау: Оқушыларға алдыңғы тақырыптары бойынша білімдерін еске түсіру мақсатында деңгейлік тапсырмалар беріледі. | Бағалау критерийілер бойынша әр оқушының қосқан үлесі әділ бағалауларына назар аударамын | Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, компьютер құралдарын қолдана отырып, мазмұнды жобаны түсінікті етеп дайындау, бірлескен нәтижеге қол жеткізу. |
|
|