№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Жолдармен жұмыс
жасау
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
АЛГОРИТМДЕУ ЖӘНЕ ПРОГРАММАЛАУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 25. Практикум. Жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде жолдық функцияларды қолдана отырып есептерді программалайды. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту». 3. ««Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 4.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3.Білім алушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Процедура дегеніміз не? (бірнеше іс-әрекетті орындайтын көмекші алгоритм) 2.Негізгі программада процедураға меншіктелетін мән қандай айнымалыға жатады? (ауқымды) 3.Функция дегеніміз не? (атауы бар программа барысында шақырылатын программа бөлігі) 4. Python тілінде ішкі программалардың неше түрі бар? (екі түрі бар:процедуралар мен функциялар) 5.Функция мәнін қайтару үшін қай операторды пайдаланады? (return) 6. Python тілінде процедура қай сөзден басталады? (def қызметші сөзінен) 4.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма.
(Жеке
жұмыс) 2-тапсырма. ( Жеке жұмыс) Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Сабақты бекіту |
«Ой бөлісу» әдісі бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты оқып, жаңа тақырып бойынша түсінгендерін ортаға салып, ой бөліседі.
« Дескриптор: - Python программалау тіліндегі жолдық функциялардың қызметтерін анықтау. Qazaqstan Respublikasy сөзінен Qazaqstan және Respublikasy сөздерін жеке-жеке қатарларда баспаға бер. Respublikasy сөзі Respublika болып баспаға берілсін. Әр сөздің жанына ұзындығын қосып баспаға берілсін. Дескриптор: -жолдық функцияларды қолдана отырып есептерді программалау. Сабақты бекіту мақсатында білім алушылар «сұрақ жауап» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1)«Жол» дегеніміз не? (програмалаудағы мәтін бөлігі) 2)Python программалау тілінде программа көмегімен қанша символға дейін өңдеуге болады? (256) 3)ASCІІ кестесіндегі символдың орнын білу үшін қандай функция қолданылады? (ord) 4)Python-да сандық жолды санға айналдыру үшін және керісінше орындау үшін қандай функция қызметін пайдалану керек? |
3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия |
«Сенім ағашы» әдісі арқылы білім алушылар сабақта не білгенін және не білгісі келетінін стикерге жазып, сенім ағашына жапсырады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
Python программалау тілінде өздерің танысқан функцияларды пайдалануға бағытталған тапсырма мәтінін құрастырыңдар. Құрастырған тапсырмаларыңның шешу жолын ұсынып, программасын жазыңдар. |
|
|



Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Жолдармен жұмыс жасау. 10-сынып Жаратылыстану-математикалық бағыт
Сабақ жоспары. Жолдармен жұмыс жасау. 10-сынып Жаратылыстану-математикалық бағыт
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Жолдармен жұмыс
жасау
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
АЛГОРИТМДЕУ ЖӘНЕ ПРОГРАММАЛАУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 25. Практикум. Жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде жолдық функцияларды қолдана отырып есептерді программалайды. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту». 3. ««Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 4.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3.Білім алушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Процедура дегеніміз не? (бірнеше іс-әрекетті орындайтын көмекші алгоритм) 2.Негізгі программада процедураға меншіктелетін мән қандай айнымалыға жатады? (ауқымды) 3.Функция дегеніміз не? (атауы бар программа барысында шақырылатын программа бөлігі) 4. Python тілінде ішкі программалардың неше түрі бар? (екі түрі бар:процедуралар мен функциялар) 5.Функция мәнін қайтару үшін қай операторды пайдаланады? (return) 6. Python тілінде процедура қай сөзден басталады? (def қызметші сөзінен) 4.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма.
(Жеке
жұмыс) 2-тапсырма. ( Жеке жұмыс) Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Сабақты бекіту |
«Ой бөлісу» әдісі бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты оқып, жаңа тақырып бойынша түсінгендерін ортаға салып, ой бөліседі.
« Дескриптор: - Python программалау тіліндегі жолдық функциялардың қызметтерін анықтау. Qazaqstan Respublikasy сөзінен Qazaqstan және Respublikasy сөздерін жеке-жеке қатарларда баспаға бер. Respublikasy сөзі Respublika болып баспаға берілсін. Әр сөздің жанына ұзындығын қосып баспаға берілсін. Дескриптор: -жолдық функцияларды қолдана отырып есептерді программалау. Сабақты бекіту мақсатында білім алушылар «сұрақ жауап» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1)«Жол» дегеніміз не? (програмалаудағы мәтін бөлігі) 2)Python программалау тілінде программа көмегімен қанша символға дейін өңдеуге болады? (256) 3)ASCІІ кестесіндегі символдың орнын білу үшін қандай функция қолданылады? (ord) 4)Python-да сандық жолды санға айналдыру үшін және керісінше орындау үшін қандай функция қызметін пайдалану керек? |
3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-80-86 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия |
«Сенім ағашы» әдісі арқылы білім алушылар сабақта не білгенін және не білгісі келетінін стикерге жазып, сенім ағашына жапсырады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
Python программалау тілінде өздерің танысқан функцияларды пайдалануға бағытталған тапсырма мәтінін құрастырыңдар. Құрастырған тапсырмаларыңның шешу жолын ұсынып, программасын жазыңдар. |
|
|



Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
3 - тапсырма (Жұптық жұмыс) |
Сабақты бекіту |
Барлығы |
|
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
2 балл |
10 балл |
шағым қалдыра аласыз













