|
Білім беру ұйым атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББМ» КММ |
||||||
|
Бөлімі: |
Музыка және өнер түрлері |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кульбаева Динара Оразбаевна |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
6 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кино және музыка |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру; 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:Әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындайды. Көпшілік оқушылар:тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын ажыратады: Кейбір оқушылар:өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Амандасу,түгендеу 1-тапсырма. Ән орындау. «Балапан қаз» Бұл өлке біздің ауыл жайлаған жер-ай, Желіге асау құлын байлаған жер-ай. Көзіме от жалындай көрінеді-ай, Тебісіп құлын-тайдай ойнаған жер-ай. Ей, ахау, сарбаз, Ұшырдым ұясынан балапан қаз-ай. Бұл өлке біздің ауыл күзеген жер-ай, Қаракөз бойын сылап түзеген жер-ай. Көзіме от жалындай көрінеді-ай Қолаң шаш уәдесін үзбеген жер-ай. Ей, ахау, сарбаз, Ұшырдым ұясынан балапан қаз-ай. - Әннің мазмұнын әңгімелеп беріңіз? - Сөз мәтінінде немесе негізгі әуенінде кездесетін қиын жерлерге мән беріңіз? 2-тапсырма. Ақпаратпен танысуАлғашқы кезеңі — тұңғыш киноның шыққан жылы (1895, ағайынды Луи және Огюст Люмьерлер ойлап тапқан). Ол “жанды фотография” түрінде пайда болып, көп кешікпей көркем фильм, деректі кино және ғылыми-көпшілік кино деп аталатын үш салаға бөлінді. Тұңғыш фильмдерде баяндалатын оқиға таспаға ірі бөлшектермен түсіріліп, бір-бірімен астына жазылған мәтіндер арқылы ғана жалғасты. Кинода дыбыс болмағандықтан, актерлер сөйлейтін сөздің орнын театрлық шебер ойынымен, бейнелі ыммен толықтырды. 3 –тапсырма. Анықтама. Мұхамеджанов Төлеген Мұхамеджанұлы – композитор, симфония, опера, камералық туындылардың авторы. Сан алуан киноларға, театр қойылымдарына шығармалар жазған. Көптеген әндері, романстары, танымал аспаптық музыкалыры бар. Қуат Абдоллаұлы Шілдебаев – 50-ге жуық ән, камералық симфония, оркестр мен фортепианоға арналған концерт, қылқобыз және үрмелі аспаптар оркестріне, орган мен оркестрге арналған шығармалардың авторы. Оның «Отан Ана», «Сағым дүние», «Жан Ана», «Осенний мотив» атты әндері халыққа кең танымал.
Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Әнді үйрену кезінде мұғалім шығарманы таза интонациямен орындалуына, ырғағына, динамикалық белгілеріне назар аударады.
Кино өнерінің шығу тарихымен танысады.
|
Ашық алақан «Бас бармақ» |
Интер белсенді тақта http://youtube.com/watch?v=XfniaSW363o Оқулық Рефлексия тақтайшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары «Кино және музыка» 6 сынып
Сабақ жоспары «Кино және музыка» 6 сынып
|
Білім беру ұйым атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББМ» КММ |
||||||
|
Бөлімі: |
Музыка және өнер түрлері |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кульбаева Динара Оразбаевна |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
6 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кино және музыка |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру; 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:Әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындайды. Көпшілік оқушылар:тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын ажыратады: Кейбір оқушылар:өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Амандасу,түгендеу 1-тапсырма. Ән орындау. «Балапан қаз» Бұл өлке біздің ауыл жайлаған жер-ай, Желіге асау құлын байлаған жер-ай. Көзіме от жалындай көрінеді-ай, Тебісіп құлын-тайдай ойнаған жер-ай. Ей, ахау, сарбаз, Ұшырдым ұясынан балапан қаз-ай. Бұл өлке біздің ауыл күзеген жер-ай, Қаракөз бойын сылап түзеген жер-ай. Көзіме от жалындай көрінеді-ай Қолаң шаш уәдесін үзбеген жер-ай. Ей, ахау, сарбаз, Ұшырдым ұясынан балапан қаз-ай. - Әннің мазмұнын әңгімелеп беріңіз? - Сөз мәтінінде немесе негізгі әуенінде кездесетін қиын жерлерге мән беріңіз? 2-тапсырма. Ақпаратпен танысуАлғашқы кезеңі — тұңғыш киноның шыққан жылы (1895, ағайынды Луи және Огюст Люмьерлер ойлап тапқан). Ол “жанды фотография” түрінде пайда болып, көп кешікпей көркем фильм, деректі кино және ғылыми-көпшілік кино деп аталатын үш салаға бөлінді. Тұңғыш фильмдерде баяндалатын оқиға таспаға ірі бөлшектермен түсіріліп, бір-бірімен астына жазылған мәтіндер арқылы ғана жалғасты. Кинода дыбыс болмағандықтан, актерлер сөйлейтін сөздің орнын театрлық шебер ойынымен, бейнелі ыммен толықтырды. 3 –тапсырма. Анықтама. Мұхамеджанов Төлеген Мұхамеджанұлы – композитор, симфония, опера, камералық туындылардың авторы. Сан алуан киноларға, театр қойылымдарына шығармалар жазған. Көптеген әндері, романстары, танымал аспаптық музыкалыры бар. Қуат Абдоллаұлы Шілдебаев – 50-ге жуық ән, камералық симфония, оркестр мен фортепианоға арналған концерт, қылқобыз және үрмелі аспаптар оркестріне, орган мен оркестрге арналған шығармалардың авторы. Оның «Отан Ана», «Сағым дүние», «Жан Ана», «Осенний мотив» атты әндері халыққа кең танымал.
Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Әнді үйрену кезінде мұғалім шығарманы таза интонациямен орындалуына, ырғағына, динамикалық белгілеріне назар аударады.
Кино өнерінің шығу тарихымен танысады.
|
Ашық алақан «Бас бармақ» |
Интер белсенді тақта http://youtube.com/watch?v=XfniaSW363o Оқулық Рефлексия тақтайшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз













