Сабақ жоспары: Кітап-бағалы сыйлық 5 орыс сыныбы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Сабақ жоспары: Кітап-бағалы сыйлық 5 орыс сыныбы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары: Кітап-бағалы сыйлық 5 орыс сыныбы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні: 11.12.2023

Сынып: 5 Б

Бөлім:6.Әлемдегі ірі кітапханалар

Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н.

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ

тақырыбы

Кітап-бағалы сыйлық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіне алады;


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


«Бэкроним» әдісі

Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.



Сабақ мақсатымен таныстыру


Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс,Кітап сөзі





Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.







Сабақтың ортасы

35 минут


Сөздікпен жұмыс:

Дана сөз, дүние жинамайды, шағын, қызық мәліметтер,ақпарат, бөле, ұқыпты ұстау, бөле, табасың, таппайсың

1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.

Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық

114 бет


сөздік

слайд


1-тапсырма.Айтылым. Суретке қарап, сұрақтарға жауап бер.

1.Оқуышылар қайда отыр?

2.Олар не істеп отыр?

3.Кітапханаға не үшін келеді?

4.Мектепте кітапхана бар ма?

5.Cен соңғы рет қашан кітап алдың?

6.Ол қандай кітап еді?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


Оқулық

114 бет




Мұғалім болымды және болымсыз етістіктер туралы мәлімет береді.

Оқушылар ақпаратты тыңдайды, салыстырады, мысалдар келтіреді.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


Оқулық

115 бет















2-тапсырма. Айтылым. Жазылым.

Етістіктерді тауып, түбір мен қосымшаларды анықта.

Жинама, жыртпа, жазба, айтпа, берме, көрме,жүрме, алма.

Оқушылар етістіктерді тауып, түбір мен қосымшаларды анықтайды.

Дескриптор:

- етістіктерді табады;

- түбір мен қосымшаларды анықтайды;


Оқулық

116 бет














3-тапсырма Тыңдалым.Оқылым.

Мәтінді тыңда. Оқы.Мәтіннен болымды және болымсыз етістіктерді тап.Қою қаріппен жазылған етістіктердің түбірі мен қосымшасын анықта.

Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды, мәтіннен болымды және болымсыз етістіктерді табады, қою қаріппен жазылған етістіктердің түбірі мен қосымшасын анықтайды.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


5-тапсырма.

Айтылым. Бір сөйлемге әртүрлі сұрақ қой.

Үлгі: Білімнің пайдасын білетін адам кітап жинайды?

  1. Білімнің пайдасын білетін адам не жинайды?

  2. Кітіпты қандай адам жинайды?

  3. Білімді адам неге кітап жинайды?


Оқушылар сөйлемге сұрақтар қояды.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық, 117-бет

6-тапсырма. Жазылым. Айтылым.

Мәтіннің мазмұны бойынша «Қос жазба» күнделігін толтыр.

Түсіндір.

Оқушылар мәтіннің мазмұны бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады,түсіндіреді.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық, 117-бет

Сабақтың соңы

5 минут

«Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды

Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Жеке жұмыс:

Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.


Үй тапсырмасы: 4-тапсырма, 117-бет

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.12.2024
222
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі