Материалдар / сабақ жоспары Көшпелілер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары Көшпелілер

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу барысында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2018
670
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ тақырыбы: Көшпелілер-жауынгер халық

Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп

Күні 08.11.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Халхабай А

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.1.2.1 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау;

5.2.3.1 Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну.Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұнынан нақты ақпарат таба білу.Ауызша мәтін құрауда төл дыбыстарды ескеру.

Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнынан нақты ақпарат таба білу.Үндестік заңын ескеру.

Бағалау критерийі

  1. Мәтін мазмұнынан нақты ақпарат таба білу.Ауызша мәтін құрауда төл дыбыстарды ескеру.

  2. Мәтін мазмұнынан нақты ақпарат таба білу.Үндестік заңын ескеру.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

түсіну,қолдану.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну.Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

Диалог құруға, мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:данышпан

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Көшпелілер деген кімдер?

2.Көшпелілердің өркениеті?

3.Көшпеліліктің шығуына не әсер етті?

Құндылықтар

Еңбек пен шығармашылық


Пәнаралық байланыс

Тарих

АКТ қолдану дағдылары


Алдыңғы оқу:

Көшпелілер

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басталуы 5

2минут



3 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Сәлеметсіздер ме, балалар?

- Бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Жақсы болса,алдымызда тұрған стикерлерге бір – бірімізге жақсы тілек жазып, сыйлайық.

Үй тапсырмасын бір – бірімізге беріп, бағалап өтейік.

Оқушылардың жауабы...


Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Көшпелілер-жауынгер халық

Бүгінгі мақсатымыз:

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну.Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту










Ортасы 30минут

6 минут













15минут













5 минут



















4минут











3-тапсырма.Тыңдалым мәтіні бойынша ауызша мәтіндер құрауда төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту.

Дескриптор:

  1. Төл дыбыстардың айтылуына назар аудару

  2. Мәтіннің мазмұнын аша алу.

  3. Өз ойын жеткізе алу.

Кері байланыс: Мадақтаушы – бағалаушы бағытындағы кері байланыс беремін.



2- тапсырма. Ауызша мәтін құрауда үндестік заңын ескеріп, тілдік ерекшеліктерін дұрыс қолдану.


Дескриптор:

1.Үндестік заңын ескеріп айту.

2.Тақырыптан ауытқымау.

3.Ойын нақты жеткізе білу.


Өзім мадақтаушы – бағыттаушы бағытындағы кері байланыс беремін. (Мысалы, өте жақсы, алайда... , керемет, бірақ... )


3-тапсырма. Мәтін мазмұнын түсініп сұрақтарға жауап беру.

1.Көшпелілер деген кімдер?

2.Көшпелілердің өркениеті?

3.Көшпеліліктің шығуына не әсер етті?


Дескриптор:

1.Сұрақтарға толық жауап беру.

2.Сауатты жаза алу.

3.Ойын нақты жеткізе білу.


Қабілетті оқушыға:

4-тапсырма.Мәтінге сүйеніп, ақпараттың дұрыстығын тексеру.

Көшпелілер өркениеті - мал шаруашылығымен айналысқан

Дұрыс

Дұрыс емес

Олар жабайы болған.



Көшпелілер табиғатты қадірлеген.





Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.

Дескриптор:

1.Өз ойын толық жеткізе алу.

2.Ақпараттың дұрыстығын тексеру.

3.Қатесіз жаза алу.


Өзім мадақтаушы – бағыттаушы бағытындағы кері байланыс беремін. (Мысалы, өте жақсы, алайда... , керемет, бірақ... )


Сабақ мақсатына жеткеніміз туралы сұрап отырамын.


Ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға:

Көшпелілер туралы қысқаша мазмұндау.


Дескриптор:

1. Өз ойын жүйелі жеткізе алу

2. Тақырыпқа сай жазу

Кері байланыс.

Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.


Қазақ тілі мен әдебиеті

5-сынып

79-бет





















Қазақ тілі мен әдебиеті

оқулығы

5-сынып

80-бет
















Аяқталуы

3минут








Үй тапсырмасы

2минут

Рефлексия

Үш «Қ» кестесі бойынша сабаққа рефлексия жасату.


Қиын


Қызықты


Құнды








7-тапсырма.77-бет

Үш «Қ» әдісі












Қосымша ақпарат



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Қабілетті оқушыға: Мәтінге сүйеніп, ақпараттың дұрыстығын тексеру.


Ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға:

Көшпелілер туралы қысқаша мазмұндау.






Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады. (Оқуды да, оқытуды да ескеріңіз)

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Тексерілді

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!