|
Бөлім: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М. Әуезов «Көксерек» |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2024 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 4-сабақ |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
8.4.5.1 тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бүгінгі сабақта талқыланатын мәселе бойынша «Қолшатыр» әдісімен жұпқа бөлу. «Тұлға» жұбы Ұраны: Зерттеу, үйрену, құндылықты бағалау. «Табиғат» жұбы Ұраны: Сүйіспеншілік, аялау, тілін түсіну.
|
Бүгінгі сабақта талқыланатын мәселе бойынша «Қолшатыр» әдісімен жұпқа бөлінеді.
|
|
Қолшатыр, А қағазы, суреттер
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Көксерек» бейнефильмнен үзінді. «Кино метафора» әдісі. Көксеректің бойынан түз тағысына тән қандай әрекеттер мен мінез-құлықтарды байқауға болады? Бейне сюжеттен адамдар әрекеті мен қасқыр туралы қандай ой түйдіңіздер? Көксеректі жауыздыққа, өшпенділікке баулыған не? |
«Кино метафора» әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
|
ҚБ
|
«Кино метафора» әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Қолдану
|
5-тапсырма. Көксеректің әңгімесін ретімен айт.
Дескриптор:
6-тапсырма. Мәтінді оқып, шығарманың композициялық құрылымын анықта. 1. Оқиғаның басталуы: 2. Дамуы: 3. Шиеленісуі: 5. Шарықтау шегі: 6. Шешімі: Дескриптор:
шығарманың композициялық құрылымын анықтайды. 7-тапсырма. «Ойыңды дәйекте» ойыны. Өзің дұрыс деп тапқан пікірлердің бірін таңдап, ойыңды дәйекте.
1-пікір: Құрмаштың өліміне
адамдар кінәлі Дескриптор:
«Хикая тізбегіне» шығарма үзінділерін сюжетіне қарай орналастыру.
Сөздерді «Маңыздылық аймағына» орналастыру Қажетті сөзді жазыңыз. Кетерде бұның біреуінің
Қажетті сөздер: тірсегін, аяғын, кенжесін, желкесін, үлкенін, ортаншысын. |
Көксеректің әңгімесін ретімен айтады.
Мәтінді оқып, шығарманың композициялық құрылымын анықтайды.
Өзің дұрыс деп тапқан пікірлердің бірін таңдап, ойыңды дәйектейді.
«Хикая тізбегіне» шығарма үзінділерін сюжетіне қарай орналастырады.
Сөздерді «Маңыздылық аймағына» орналастыру |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Үлестірме Қағаздар
Шығарманың композициялық құрылымы
Оқулық
|
|||||||||||||||||||
|
Жинақтау
|
Жинақтау тапсырмасы.
|
Жинақтау тапсырмасын орындайды.
|
ҚБ
|
Жеке пікір, Көзқарас
|
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Рефлексия «Ой-пікір»әдісі: Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жеке ой-пікірі арқылы жеткізеді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жеке ой-пікірі арқылы жеткізеді.
|
|
Рефлексия «Ой-пікір»әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы:
|
Үй тапсырмасын жазады. |
|
Күнделік |
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 4-сабақ 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 4-сабақ 8 орыс сыныбы
|
Бөлім: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М. Әуезов «Көксерек» |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2024 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 4-сабақ |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
8.4.5.1 тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бүгінгі сабақта талқыланатын мәселе бойынша «Қолшатыр» әдісімен жұпқа бөлу. «Тұлға» жұбы Ұраны: Зерттеу, үйрену, құндылықты бағалау. «Табиғат» жұбы Ұраны: Сүйіспеншілік, аялау, тілін түсіну.
|
Бүгінгі сабақта талқыланатын мәселе бойынша «Қолшатыр» әдісімен жұпқа бөлінеді.
|
|
Қолшатыр, А қағазы, суреттер
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Көксерек» бейнефильмнен үзінді. «Кино метафора» әдісі. Көксеректің бойынан түз тағысына тән қандай әрекеттер мен мінез-құлықтарды байқауға болады? Бейне сюжеттен адамдар әрекеті мен қасқыр туралы қандай ой түйдіңіздер? Көксеректі жауыздыққа, өшпенділікке баулыған не? |
«Кино метафора» әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
|
ҚБ
|
«Кино метафора» әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Қолдану
|
5-тапсырма. Көксеректің әңгімесін ретімен айт.
Дескриптор:
6-тапсырма. Мәтінді оқып, шығарманың композициялық құрылымын анықта. 1. Оқиғаның басталуы: 2. Дамуы: 3. Шиеленісуі: 5. Шарықтау шегі: 6. Шешімі: Дескриптор:
шығарманың композициялық құрылымын анықтайды. 7-тапсырма. «Ойыңды дәйекте» ойыны. Өзің дұрыс деп тапқан пікірлердің бірін таңдап, ойыңды дәйекте.
1-пікір: Құрмаштың өліміне
адамдар кінәлі Дескриптор:
«Хикая тізбегіне» шығарма үзінділерін сюжетіне қарай орналастыру.
Сөздерді «Маңыздылық аймағына» орналастыру Қажетті сөзді жазыңыз. Кетерде бұның біреуінің
Қажетті сөздер: тірсегін, аяғын, кенжесін, желкесін, үлкенін, ортаншысын. |
Көксеректің әңгімесін ретімен айтады.
Мәтінді оқып, шығарманың композициялық құрылымын анықтайды.
Өзің дұрыс деп тапқан пікірлердің бірін таңдап, ойыңды дәйектейді.
«Хикая тізбегіне» шығарма үзінділерін сюжетіне қарай орналастырады.
Сөздерді «Маңыздылық аймағына» орналастыру |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Үлестірме Қағаздар
Шығарманың композициялық құрылымы
Оқулық
|
|||||||||||||||||||
|
Жинақтау
|
Жинақтау тапсырмасы.
|
Жинақтау тапсырмасын орындайды.
|
ҚБ
|
Жеке пікір, Көзқарас
|
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Рефлексия «Ой-пікір»әдісі: Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жеке ой-пікірі арқылы жеткізеді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жеке ой-пікірі арқылы жеткізеді.
|
|
Рефлексия «Ой-пікір»әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы:
|
Үй тапсырмасын жазады. |
|
Күнделік |
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















