|
Бөлім: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М.Әуезов «Көксерек» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.02.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық дайындық. Балалар біз бәріміз сіз болып біз болып ашық сабағымызды бастайық. «Майшам әдісі» Балалар менің қолымнан не көріп тұрсыздар (Майшам ) Майшам бізге не береді? (Жарық, жылу) Майшамды бір-бірімізге бере отырып жылы тілекпен сабағымызды бастаймыз. Жарық деген жақсы нәрсе, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын . Үй тапсырмасын «Мозайка »әдісі арқылы сұрап шығамын Ой қозғау Оқушылар суретті құрастырады. Суретте қандай көріністі көріп отымыз (Табиғат, қасқыр, ауыл ) Оқушылар бүгінгі өтетін сабағымыз осы суреттегі көріністер бір-бірімен байланысты. Қазақтың қандай киноларын білесіңдер? Біз бүгін қазақтың қандай фильміне саяхат жасаймыз? Сабақтың тақырыбын анықтау Сабағымды Қадыр Мырзалиев атамыздың сөзімен бастасам деп отырмын «Хайуанатқа жасаған қиянатың, адамзатқа жасаған опасыздық» Сабақ мақсаттары және бағалау критерийімен таныстыру: Талқылау сұрақтары 1..«Табиғат дегеніміз не?» 2. «Түз тағысы »дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Қазақтың қандай киноларын білесіңдер? Мұхтар Әуезов Көксерек повесін жазудағы мақсаты жазушының аң мен адамдар арасындағы тартысын суреттеуі арқылы тіршілік үшін күрестің өте күрделі де қиын туындысын М Әуезов табиғаттың өз заңы бар ,өзіндік ерекшелігі бар .Оны адамдар түсіне білуі керектігін ашық жеткізген .Жазушы зұлымдық пен мейірімділік арасындағы тартысты ашық суреттеген . Бейнематериал «Көксерек » фильмінен үзінді көреді. Сөздікпен жұмыс.
Дескриптор:
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Мұхтар Әуезов – кім? 2. Мұхтар Әуезовтің қандай шығармаларын білесің? 3. «Көксерек» көркем фильмін көрдің бе? 4. Қасқырды қолда асырауға бола ма? Дескриптор:
2-тапсырма. Қасқыр туралы мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндір.
Қасқыр байлағанға
көнбес.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Б |
Д |
А |
С |
Т |
М |
О |
Ж |
У |
А |
Б |
Ю |
|
|
Л |
О |
Қ |
А |
Р |
А |
А |
Д |
Ы |
Р |
А |
Қ |
|
|
Ф |
Д |
А |
К |
У |
Ғ |
Ә |
І |
Д |
П |
Б |
Ұ |
|
|
Ж |
Й |
С |
Ғ |
А |
Қ |
Қ |
А |
С |
Қ |
Ы |
Р |
|
|
Ә |
Ж |
Е |
М |
В |
Р |
Ғ |
Ө |
Э |
Н |
У |
М |
|
|
З |
Р |
Н |
Ж |
А |
Г |
Ғ |
Қ |
О |
В |
Д |
А |
|
|
Х |
Қ |
Е |
Ұ |
Ң |
О |
Д |
Ү |
Й |
И |
Т |
Ш |
|
|
В |
Ш |
Ғ |
К |
Ө |
К |
С |
Е |
Р |
Е |
К |
Ы |
Оқушылар амандасады.
Майшамды бір-бірімізге бере отырып жылы тілек тілейді.
Оқушылар суретті құрастырады.
Сұрақтарға жауап береді.
«Көксерек » фильмінен үзінді көреді.
Жаңа сөздермен танысып, сөздік дәптерлеріне жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Қасқыр туралы мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндіреді.
«Қасқыр түз тағысы» деген тақырыпқа ассоциограмма құрастырады.
Мәтінді оқиды.
«Лабиринт ойыны» ойнайды.
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
«Майшам әдісі»

Сұрақтар
Бейнематериал
http://alashainasy.kz/proza/muhtar-auezov-kokserek-52914
Жаңа сөздер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Мәтінмен жұмыс
«Лабиринт ойыны»
Соңы
Рефлексия. «Шығу парағы» әдісі
Бүгінгі сабақтан алған әсерің?
Сабақтан не түсіндің?
Сабақ ұнады ма және несімен?
Сабақта қандай тапсырма қиындық туғызды?
Үйге тапсырма: «Көксерек» әңгімесін оқу.
«Шығу парағы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды.
«Шығу парағы» әдісі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) 8 орыс сыныбы
|
Бөлім: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М.Әуезов «Көксерек» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.02.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезов «Көксерек» (үзінді) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық дайындық. Балалар біз бәріміз сіз болып біз болып ашық сабағымызды бастайық. «Майшам әдісі» Балалар менің қолымнан не көріп тұрсыздар (Майшам ) Майшам бізге не береді? (Жарық, жылу) Майшамды бір-бірімізге бере отырып жылы тілекпен сабағымызды бастаймыз. Жарық деген жақсы нәрсе, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын . Үй тапсырмасын «Мозайка »әдісі арқылы сұрап шығамын Ой қозғау Оқушылар суретті құрастырады. Суретте қандай көріністі көріп отымыз (Табиғат, қасқыр, ауыл ) Оқушылар бүгінгі өтетін сабағымыз осы суреттегі көріністер бір-бірімен байланысты. Қазақтың қандай киноларын білесіңдер? Біз бүгін қазақтың қандай фильміне саяхат жасаймыз? Сабақтың тақырыбын анықтау Сабағымды Қадыр Мырзалиев атамыздың сөзімен бастасам деп отырмын «Хайуанатқа жасаған қиянатың, адамзатқа жасаған опасыздық» Сабақ мақсаттары және бағалау критерийімен таныстыру: Талқылау сұрақтары 1..«Табиғат дегеніміз не?» 2. «Түз тағысы »дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Қазақтың қандай киноларын білесіңдер? Мұхтар Әуезов Көксерек повесін жазудағы мақсаты жазушының аң мен адамдар арасындағы тартысын суреттеуі арқылы тіршілік үшін күрестің өте күрделі де қиын туындысын М Әуезов табиғаттың өз заңы бар ,өзіндік ерекшелігі бар .Оны адамдар түсіне білуі керектігін ашық жеткізген .Жазушы зұлымдық пен мейірімділік арасындағы тартысты ашық суреттеген . Бейнематериал «Көксерек » фильмінен үзінді көреді. Сөздікпен жұмыс.
Дескриптор:
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Мұхтар Әуезов – кім? 2. Мұхтар Әуезовтің қандай шығармаларын білесің? 3. «Көксерек» көркем фильмін көрдің бе? 4. Қасқырды қолда асырауға бола ма? Дескриптор:
2-тапсырма. Қасқыр туралы мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндір.
Қасқыр байлағанға
көнбес.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Б |
Д |
А |
С |
Т |
М |
О |
Ж |
У |
А |
Б |
Ю |
|
|
Л |
О |
Қ |
А |
Р |
А |
А |
Д |
Ы |
Р |
А |
Қ |
|
|
Ф |
Д |
А |
К |
У |
Ғ |
Ә |
І |
Д |
П |
Б |
Ұ |
|
|
Ж |
Й |
С |
Ғ |
А |
Қ |
Қ |
А |
С |
Қ |
Ы |
Р |
|
|
Ә |
Ж |
Е |
М |
В |
Р |
Ғ |
Ө |
Э |
Н |
У |
М |
|
|
З |
Р |
Н |
Ж |
А |
Г |
Ғ |
Қ |
О |
В |
Д |
А |
|
|
Х |
Қ |
Е |
Ұ |
Ң |
О |
Д |
Ү |
Й |
И |
Т |
Ш |
|
|
В |
Ш |
Ғ |
К |
Ө |
К |
С |
Е |
Р |
Е |
К |
Ы |
Оқушылар амандасады.
Майшамды бір-бірімізге бере отырып жылы тілек тілейді.
Оқушылар суретті құрастырады.
Сұрақтарға жауап береді.
«Көксерек » фильмінен үзінді көреді.
Жаңа сөздермен танысып, сөздік дәптерлеріне жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Қасқыр туралы мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндіреді.
«Қасқыр түз тағысы» деген тақырыпқа ассоциограмма құрастырады.
Мәтінді оқиды.
«Лабиринт ойыны» ойнайды.
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
ҚБ
«Бағдаршам» ![]()
«Майшам әдісі»

Сұрақтар
Бейнематериал
http://alashainasy.kz/proza/muhtar-auezov-kokserek-52914
Жаңа сөздер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Мәтінмен жұмыс
«Лабиринт ойыны»
Соңы
Рефлексия. «Шығу парағы» әдісі
Бүгінгі сабақтан алған әсерің?
Сабақтан не түсіндің?
Сабақ ұнады ма және несімен?
Сабақта қандай тапсырма қиындық туғызды?
Үйге тапсырма: «Көксерек» әңгімесін оқу.
«Шығу парағы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды.
«Шығу парағы» әдісі
шағым қалдыра аласыз
















