|
Бөлім:«Мәңгілік ел-мұратым» |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.6.1. жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау: 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы орындай алады: Мәтін мазмұнын түсіну, жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, жүйелеп жазу, мәтінді орфографиялық нормаға сай жазады; Көпшілігі орындай алады: Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу , мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбіреуі орындай алады: жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, сыни тұрғыдан баға беру, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
жинақтау, бағалау. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Мәңгілік Ел |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Дескриптор: |
|
|
тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
орфографиялық нормаға сай жазады. |
« Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады.
Рефлекция

6-тапсырма.
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
•Мәтінді азатжолдарға бөледі;
•стильдік түзетулер енгізеді;
•редакциялайды.
•тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады.
Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер.
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Бір тілек» әдісі

Сурет қиындылары
(Балауса Қайратқызы)
Қосымша ақпарат
Саралау
Қосымша критерийлер арқылы бағалау
ҚБ Жарайсың,тамаша,жақсы»
ҚБ «Екі жұлдыз ,бір тілек»
ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек»
ҚБ «Жарайсың,тамаша,жақсы»
АКТ-мен байланыс
Мұғалімнің көмегін көбірек қажет ететін оқушыларға:
Сабақ үдерісінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі.
Интерактивті тақта
Рефлексия
Әріптестерім мен тренерімнің кері байланысы нәтижесінде ықшам сабағыма өзгерістер енгіздім.
Тренердің кері байланысы нәтижесінде:
-оқу мақсатынан сабақ мақсатының шығатынын игердім.
-Критериалды бағалауды түсіндім
-SMART форматын үйрендім
Әріптестерімнің кері байланысы:
Ғазиза апай әріптесімнен белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ мақсатына сай тиімді қолдануды үйрендім.
Болашаққа болжам:Белсенді әдіс-тәсілдерді оқу мақсатына сай пайдалану;
Саралау әдістерін тәжірибемде тиімді қолданатын боламын.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі 9 сынып
Сабақ жоспары: Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі 9 сынып
|
Бөлім:«Мәңгілік ел-мұратым» |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.6.1. жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау: 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы орындай алады: Мәтін мазмұнын түсіну, жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, жүйелеп жазу, мәтінді орфографиялық нормаға сай жазады; Көпшілігі орындай алады: Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу , мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбіреуі орындай алады: жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, сыни тұрғыдан баға беру, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
жинақтау, бағалау. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Мәңгілік Ел |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Дескриптор: |
|
|
тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
орфографиялық нормаға сай жазады. |
« Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады.
Рефлекция

6-тапсырма.
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
•Мәтінді азатжолдарға бөледі;
•стильдік түзетулер енгізеді;
•редакциялайды.
•тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады.
Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер.
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Смайлик»
![]()
Өте жақсы Жақсы Орташа
«Бір тілек» әдісі

Сурет қиындылары
(Балауса Қайратқызы)
Қосымша ақпарат
Саралау
Қосымша критерийлер арқылы бағалау
ҚБ Жарайсың,тамаша,жақсы»
ҚБ «Екі жұлдыз ,бір тілек»
ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек»
ҚБ «Жарайсың,тамаша,жақсы»
АКТ-мен байланыс
Мұғалімнің көмегін көбірек қажет ететін оқушыларға:
Сабақ үдерісінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі.
Интерактивті тақта
Рефлексия
Әріптестерім мен тренерімнің кері байланысы нәтижесінде ықшам сабағыма өзгерістер енгіздім.
Тренердің кері байланысы нәтижесінде:
-оқу мақсатынан сабақ мақсатының шығатынын игердім.
-Критериалды бағалауды түсіндім
-SMART форматын үйрендім
Әріптестерімнің кері байланысы:
Ғазиза апай әріптесімнен белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ мақсатына сай тиімді қолдануды үйрендім.
Болашаққа болжам:Белсенді әдіс-тәсілдерді оқу мақсатына сай пайдалану;
Саралау әдістерін тәжірибемде тиімді қолданатын боламын.
шағым қалдыра аласыз

















