|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М. Әуезов «Көксерек» |
||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
||||||
|
Күні: |
26.02.2024 |
||||||
|
СЫНЫП:8 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезов «Көксерек» (үзінді) 3-сабақ |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолданады. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал туғызу «Аффирмациялар» тренингі Мақсаты: Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастыру. Мысалы: «Мен табысты оқушымын» Менің қолымнан келеді» т.б. аффирмацияларды қолданады. Алдыңғы оқу «Қағаздағы сұрақтар»
|
Оқушылар амандасады. Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
|
«Аффирмациялар» тренингі «Қағаздағы сұрақтар» |
|||
|
Ортасы |
Жаңа сөздермен жұмыс
Дескриптор:
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Қалай ойлайсың, қасқыр қолға үйрене ме? 2. Көксерек орала ма? 3. Оқиға қалай аяқталуы мүмкін? Дескриптор:
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.
Дескриптор:
3-тапсырма. Әр абзацқа тақырып қой. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айт. Әр абзацтағы тірек сөздерді анықта. Дескриптор:
қойады. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айтады.
тірек сөздерді анықтайды. Шығармашылық жұмыс 1. Қасқырға байланысты мақал-мәтелдер айту 2. Қасқыр туралы қысқаша мәлімет 3. Қасқыр туралы 5 жолды өлең құрастыр Сабақты бекіту. Әңгімені тізбектей оқу. Бекіту сұрақтары: 1. Көксерек әңгімесі қай жылы жазылған? ( 1929 ж) 2. Қасен деген кім? ( белгілі аңшы) 3. Құрмаштың елі? ( Қараадыр) 4. Көксеректі жеңген иттің аты? (аққасқа) 5. Көксерек әңгімесінің тақырыбы? (Адам-Табиғат-Қасқыр) Қорытынды. Әуезовтен жетті бізге көп дерек, Тұтқын бопты Құрмаш жанға Көксерек. Шуылдасып ауылдың көп иттері, Жабылыпты Көксерекке көп төбет. |
Жаңа сөздермен танысып, анықтамасын тауып, сөздік дәптерге жазады. Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқиды. Әр абзацқа тақырып қойады. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айтады. Әр абзацтағы тірек сөздерді анықтайды. Шығармашылық жұмысты орындайды. Бекіту сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
|
Жаңа сөздер Оқулық Мәтінмен жұмыс Оқулық Шығармашылық жұмыс Бекіту сұрақтары |
|||
|
Соңы |
Сабақты «Ойлаудың алты қалпағы» әдісімен қорытындылаймын. Сабақтың басында топқа бөлінген кезде қандай түске ие болса, сол түс бойынша қалпақты киіп, сабақ бойынша алған ақпараттарымен бөліседі. Кері байланыс «Желкенді қайық» бойынша жүргізіледі. Бағалау парақшасында бағалау жүргізіледі. Үй тапсармасы: |
|
|
Түрлі түсті қалпақтар |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: М.Әуезов «Көксерек» (үзінді) 3-сабақ 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: М.Әуезов «Көксерек» (үзінді) 3-сабақ 8 орыс сыныбы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М. Әуезов «Көксерек» |
||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
||||||
|
Күні: |
26.02.2024 |
||||||
|
СЫНЫП:8 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезов «Көксерек» (үзінді) 3-сабақ |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолданады. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал туғызу «Аффирмациялар» тренингі Мақсаты: Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастыру. Мысалы: «Мен табысты оқушымын» Менің қолымнан келеді» т.б. аффирмацияларды қолданады. Алдыңғы оқу «Қағаздағы сұрақтар»
|
Оқушылар амандасады. Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
|
«Аффирмациялар» тренингі «Қағаздағы сұрақтар» |
|||
|
Ортасы |
Жаңа сөздермен жұмыс
Дескриптор:
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Қалай ойлайсың, қасқыр қолға үйрене ме? 2. Көксерек орала ма? 3. Оқиға қалай аяқталуы мүмкін? Дескриптор:
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.
Дескриптор:
3-тапсырма. Әр абзацқа тақырып қой. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айт. Әр абзацтағы тірек сөздерді анықта. Дескриптор:
қойады. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айтады.
тірек сөздерді анықтайды. Шығармашылық жұмыс 1. Қасқырға байланысты мақал-мәтелдер айту 2. Қасқыр туралы қысқаша мәлімет 3. Қасқыр туралы 5 жолды өлең құрастыр Сабақты бекіту. Әңгімені тізбектей оқу. Бекіту сұрақтары: 1. Көксерек әңгімесі қай жылы жазылған? ( 1929 ж) 2. Қасен деген кім? ( белгілі аңшы) 3. Құрмаштың елі? ( Қараадыр) 4. Көксеректі жеңген иттің аты? (аққасқа) 5. Көксерек әңгімесінің тақырыбы? (Адам-Табиғат-Қасқыр) Қорытынды. Әуезовтен жетті бізге көп дерек, Тұтқын бопты Құрмаш жанға Көксерек. Шуылдасып ауылдың көп иттері, Жабылыпты Көксерекке көп төбет. |
Жаңа сөздермен танысып, анықтамасын тауып, сөздік дәптерге жазады. Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқиды. Әр абзацқа тақырып қойады. Неге олай қойғаныңды дәлелдеп айтады. Әр абзацтағы тірек сөздерді анықтайды. Шығармашылық жұмысты орындайды. Бекіту сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
ҚБ оқушылар смайликтермен бір-бірін бағалайды
|
Жаңа сөздер Оқулық Мәтінмен жұмыс Оқулық Шығармашылық жұмыс Бекіту сұрақтары |
|||
|
Соңы |
Сабақты «Ойлаудың алты қалпағы» әдісімен қорытындылаймын. Сабақтың басында топқа бөлінген кезде қандай түске ие болса, сол түс бойынша қалпақты киіп, сабақ бойынша алған ақпараттарымен бөліседі. Кері байланыс «Желкенді қайық» бойынша жүргізіледі. Бағалау парақшасында бағалау жүргізіледі. Үй тапсармасы: |
|
|
Түрлі түсті қалпақтар |
|||
шағым қалдыра аласыз
















