Сабақтың тақырыбы: | Мектептегі үрейліліктің алдын алу |
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Сыныбы |
|
Күні |
|
Күтілетін нәтиже | Өз денсаулығына жауапкершілікпен қарап, дені сау адам болуды мақсат етеді. |
Сабақтың мақсаты | Үрейліліктің алдын алуға үйрету |
Пәндік сауаттылық (ғылыми тілді қолдану) | Психика, үрейлілік, төзім,сенім,қарым-қатынас, көңіл-күй |
Меңгерілген білім дағдылары (осы тақырып туралы бұған дейін не білуі тиіс ) | Организмнің үйлесімді жағдайы, психикалық денсаулық, табиғи құбылыстар |
Сабақ барысы: |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Оқыту ресурстары |
Кіріспе 2минут | Сабақтағы оқушыны түгелдеу,топқа бөлу, зейінін сабаққа аудару | Кітап дәптерлерін дайындап,сабаққа зейін салу | Деңгейлік жаттығулар, жеке карточкалар |
Негізгі бөлім
| Еске түсіру 1.Психология дег. не?2.Психикалық денсаулыққа куйзелістің әсеріқандай?3.Өз-өзіңе деген сенімділікке қалай үйренеміз?Мысалдар келтіріңдер
| Жеке жұмыс (А) Оқушыларға жеке деңгейлік, логикалық жаттығулар беру Өз -өзімізге сенімді болу үшін не істеуіміз керек |
Критерилері бар жеке тапсырмалар |
| Блум таксономиясы. ( Білу. Түсіну)Үрейліліктің жоғарғы деңгейі өзгелермен қарым-қатынас жасауда қиыншылық тудырып, баланың өзіне деген сенімін жояды. Яғни, үрейлілік балалардың нәзіктігімен және сезім осалдығымен тығыз байланысты болады. Олардың ескертулерге өте сезімтал келіп, тез жауап қайтаруы сондықтан. Аталмыш ауытқулар әр жаста алдын алып, жоюды қажет етеді. Үрейліліктен толықтай арылу үшін оның себебін нақтылап, баланы дұрыс қарым-қатынас ужасаудың оң нәтижесін сезінуге үйрету керек және өз-өзіне баға беріп, оған шындықпен қаратқан абзал.Мектеп үрейлілігінің алдын алу жолдары: -үрейлілік туралы түсінік қалыптастыру. Бұл адамның бәріне тән қасиет, сондықтан оны танып-білудің маңызы зор;-арнайы көңіл-күйге тапсырыс беру. Өз ойынша өзінің үрейлілігін бір жақсы әуенмен немесе әдемі көрініспен байланыстыру қажет;-рөлдік ойынды пайдалану;-дұрыс дем алу;-жағдайдың маңызды және оның өзгермелі екенін түсіндіру
| Жеке жұмысБерілген мысалдарды жаз.Өздерің мектепте бирденеден үрейленетін кездерін бола ма мысалдар келтіріңдер |
|
| Қолдану (жеке жұмыс)Мектеп үрейлілігінің алдын алу жолдары: | Жеке және жұптық жұмыстар орындай отырып қорытынды жасайды. Формативті деңгейлік жаттығулар орындау |
|
Рефлексия Бағалау 3 минут |
Үйге тапсырма беру: Кестені толтыру | Бағалау парақтарына өздерін бағалап,қорытындылайды, күнделіктеріне қойғызады | Рефлексия жазатын дәптері, |