Материалдар / сабақ жоспары Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін

сабақ жоспары Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары тәжірибе алмасу барысында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2018
4888
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ тақырыбы: Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін өлеңіндегі әлеуметтік-қоғамдық мәселе


Сабақ: Әдебиет
Мұғалімнің аты-жөні: Халхабай А.Қ

Сынып: 6
Қатысқандар:
Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Т/Ж. 6.2.Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Әдеби шығарманың негізгі идеясын анықтау.Көтерілген мәселені түсіндіру
Оқушылардың басым бөлігі: Әдеби шығармадағы көтерілген қоғамдық мәселені түсіндіру
Кейбір оқушылар: Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру.

Ойлау дағды деңгейлері
Білу,түсіну

Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады: Әдеби шығарманың негізгі идеясын анықтау.Көтерілген мәселені түсіндіру
Диалог құруға, мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер: даңғой,әзірет елі
Талқылауға арналған сұрақтар:
1.Өлеңдегі көтерілген мәселе?
2.Өлеңнің негізгі қоғамдық идеясы қандай?

Құндылықтар
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім


Пәнаралық байланыс
Тарих


Бағалау критерийі
1.Әдеби шығарманың негізгі идеясын анықтау
2.Көтерілген әлеуметтік мәселені өмірмен байланыстыру

Алдыңғы оқу:
Абай Құнанбаевтың өлеңдері

Жоспар

Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар


Басы 10мин
3 минут



7 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлеметсіздер ме, балалар?
- Бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қалай?
Жақсы болса,алдымызда тұрған стикерлерге бір – бірімізге жақсы тілек жазып, сыйлайық.
Үй тапсырмасын бір – бірімізге беріп, бағалап өтейік.
Оқушылардың жауабы...

Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін өлеңіндегі әлеуметтік-қоғамдық мәселе

Бүгінгі мақсатымыз:
Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін өлеңіндегі әлеуметтік-қоғамдық мәселенің негізгі идеясын түсіндіру










Ортасы
25 минут

10 минут




8минут
















4минут










3минут











1-тапсырма.Өлеңнің негізгі идеясын өмірмен байланыстыру. жж

Дескриптор:
Өлеңдегі әлеуметтік мәселені анықтау
Өз ойын тиянақты жеткізу
Кері байланыс: Бір сөзбен мадақтау әдісі

2-топ. Өлеңдегі негізгі түсінікті тірек сызба түрінде көрсетеді.тж


Дескриптор:
1.Өлеңдегі негізгі идеяны анықтау
2.Қоғамдық мәселені түсіндіру

Қабілетті оқушыға:

Попс формулада өлеңнің негізгі идеясын анықтайды.

Дескриптор:
1.Өлеңнің негізгі мазмұнын түсіну
2.Көтерілген мәселені анықтау

Оқушыларға әр тапсырмадан соң мадақтаушы- бағыттаушы, мадақтаушы-бағалаушы бағытындағы кері байланыс беріп отырамын.

Ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға:
Сұрақтарға жауап береді.

1.Өлеңдегі көтерілген мәселе?
2.Өлеңнің негізгі қоғамдық идеясы қандай?
3.Абай өлеңіндегі жағымды,жағымсыз қасиеттерді салыстыр.
4.Ақын өлеңі кімге арналған?
Кері байланыс:
Оқушылар бірін-бірі Екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалайды















































Соңы
3 минут










Үй тапсырмасы
2 мин
Рефлексия
Үш Қ әдісі бойынша сабаққа рефлексия жасату.

Құнды

Қызықты

Қиын












Өлеңнен үзінді жаттау.74-бет
Үш Қ әдісі












Қосымша ақпарат



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Саралау тапсырмасы оқушы деңгейіне сай беріледі.Тақырыппен мақсатқа сай тапсырма беремін.







Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады. (Оқуды да, оқытуды да ескеріңіз)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Тексерілді
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:




Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ