Ұйымдастырылған оқу қызметінің картасы
Мектепалды тобы
Күні:
Білім беру саласы: Қатынас.
Бөлімі: Қазақ тілі
Тақырыбы: «Мен үйге барамын. Мен дүкенге барамын»
Міндеттері: Қайда баратыны, не істейтінін айта алуды үйрету.
Мақсаты:
1. Мен, сен терминдерін дұрыс қолдануды үйрету.
2. Сурет арқылы және суретті бояу арқылы сөйлеу алу дағдысын мен бұлшық қол еттерін дамыту.
3. Сұраққа жауап беру және тапсырма орындау барысында өзіне деген сенімділікке тәрбиелеу.
Әдіс-тәсіл: түсіндірме,сұрақ-жауап, ойын, мнемотехника.
Қажетті құрал – жабдықтар: үй, дүкен, суреттері ойыншықтар, «Дүкен» с/р ойыны, мнемокестелер, ойыншықтар, суреттері.
Билинвальді компонент: үй(ге),- домой, дүкен(-ге)- в магазин.
Мен ... барамын- я пойду ... .
Дүкенде ойыншытар бар – в магазине есть игрушки.
Сабақ барысы:
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе бөлім |
Мұғалім балалармен жылы қарым-қатынас орната отырып, олардың оқу іс-әрекетіне деген жақсы көңіл күйінің қалыптасуына баса көңіл аударады. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым, Жарқыраған күнге! - Балалар, қазір қандай жыл мезгілі? - Аптаның қай күні - Бүгінгі ауа-райымыз қандай? |
Балалар қолдарын күнге одан аспанға қаратып, бір-бірімен құшақтасып амандасады. Балалар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Әліппе -дәптерде берілген алғашқы суретке оқушылардың назарын аудару арқылы ұсынылады. Мұғалім осы сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді. 2.1.1. 1- тапсырма (4 бет) Тыңда, қайтала. Послушай и повтори Сұраққа жауап бер. - Мынау не?
2 - тапсырма Тыңда, қайтала. Послушай и повтори (4 бет)- Мынау үй. Мынау мектеп. 3 - тапсырма Тыңда, қайтала. Послушай и повтори (5 бет)
4. тапсырма. (5- бет) Сұраққа жауап бер. Жаубына сәйкес суретті боя. 2.1.3. 1- тапсырма (8 бет) Тыңда, қайтала. Послушай и повтори - Мен дүкенге барамын. - Дүкенде ойыншықтар бар.
Мен дүкенге барамын.
Дүкенде ойыншықтар бар. 2- тапсырма (9 бет) «Дүкенде» деген сюжеттік – рөлдік ойыны арқылы диалог құруды үйретеді.
Сергіту сәті: Балық болып жүземіз (малту қимылын көрсету) Шынығамыз суда біз (оң қолмен, сол қолмен көрсету) Шынықсақ біз бәріміз Шымыр болып өсеміз Бір, екі, үш – білекке күш (білектерін көрсету) Бір, екі, үш – аяққа күш (бір орында жүру)
3. тапсырма. (9- бет) Сұраққа жауап бер. - Мынау не?
4. тапсырма. (23- бет) Сұраққа жауап бер. Суретін сал. - Сен не саласың? ( доп, құыршақ, текше, ұшақ) 5. тапсырма. (37 бет)
Тыңда, қайтала. Қазақ тіліне тән дыбыстарға назар аудар. Послушай и повтори Билинвальді компонент: үй(ге),- домой, дүкен(-ге)- в магазин. Мен ... барамын- я пойду. Дүкенде ойыншытар бар – в магазине есть игрушки. |
Балалардың назарлары әліппе-дәптерге аударады.
Мнемокесте арқылы шағын сөйлем құрастыруды үйренеді.
- Мынау не? - Мынау үй.
- Мынау не? - Мынау мектеп.
Мнемокесте арқылы шағын сөйлем құрастыруды үйренеді. - Мен мектепке барамын. - Сен мектепке барасын - Мен үйге барамын. - Сен үйге барасын.
- Мен дүкенге барамын. - Сен дүкенге барасын
Тапсырмаларды орындайды.
Тыңдайды да қайталайды.
Мнемокесте арқылы шағын сөйлем құрастыруды үйренеді.
- Сәлеметсіз бе! - Сәлеметсіз бе! - маған құыршақ беріңізші! - Міне, ал! - Рақмет, сау болыңыз! - Сау болыңыз!
Өлең жолдарына сәйкес қимылдар жасайды.
- Мынау не?
- Мынау қуыршақ,
- Мынау ұшақ,
- Мынау доп,
- Мынау текше.
- Мен ... саламын.
Тыңдайды, қайталайды естерінде сақтайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
<
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рамазанова Айнаш Жакыпбековна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары «Мен үйге барамын. Мен дүкенге барамын»Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары «Мен үйге барамын. Мен дүкенге барамын» мектепалды даярлық тобы арналған қазақ тілінен сабақ нұсқасы.
Материалдың қысқаша нұсқасы Ұйымдастырылған оқу қызметінің картасы Мектепалды тобы Күні: Білім беру саласы: Қатынас. Бөлімі: Қазақ тілі Тақырыбы: «Мен үйге барамын. Мен дүкенге барамын» Міндеттері: Қайда баратыны, не істейтінін айта алуды үйрету. Мақсаты: 1. Мен, сен терминдерін дұрыс қолдануды үйрету. 2. Сурет арқылы және суретті бояу арқылы сөйлеу алу дағдысын мен бұлшық қол еттерін дамыту. 3. Сұраққа жауап беру және тапсырма орындау барысында өзіне деген сенімділікке тәрбиелеу. Әдіс-тәсіл: түсіндірме,сұрақ-жауап, ойын, мнемотехника. Қажетті құрал – жабдықтар: үй, дүкен, суреттері ойыншықтар, «Дүкен» с/р ойыны, мнемокестелер, ойыншықтар, суреттері. Билинвальді компонент: үй(ге),- домой, дүкен(-ге)- в магазин. Мен ... барамын- я пойду ... . Дүкенде ойыншытар бар – в магазине есть игрушки. Сабақ барысы:
|










