|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Менің тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
|
Күні : 29.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің тәуелсіз Қазақстаным |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: 5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Бағдаршам Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. |
«Шапалақ» «Бағдаршам» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталады. Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жазылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 5-тапсырма Топтық жұмыс 4-тапсырма Жазылым 7-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 8-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Мойындау-признавать Қиыншылық-трудность Қарыштап даму-интенсивно развиваться Жоғары Кеңес-высший совет Айтайық «Музыкалық қобдиша» 1.Төлқұжатта, туу туралы куәлікте, орта білім туралы аттестатта құжаттарда бейнеленген ........... (Елтаңба) 2.Президент резиденциясында, Үкімет үйінде ілулі тұрады. Барлық мекемелерде бар. ........... (Ту) 3.Республика,облыс, аудан көлеміндегі маңызды салтанатты мәжілістерде орындалады. ........... (Әнұран) 4. Елтаңба, ту, әнұран – бұлардың бәрі .............. (мемлекеттік рәміздер) 5. Мемлекеттік рәміздер туралы не білеміз? Айтылым Суреттер бойынша әңгімеле.
Жазылым
Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Оқылым Ақпарат көздерінен мәтін мазмұнына қатысты материалдар жинап, тұсаукесер өткізіңдер. Тұсаукесерді сынып алдында қорғаңдар. Айтылым «Ой моншақ». Парта бойынша тақырып мазмұнын ретімен айтыңдар. Сөйлем құрай алмаған оқушылар өнер көрсетеді. Жазылым Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра. Айтылым Диалогты толықтырыңдар. Айтылым Жағдаят. |
«Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бас бармақ» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» |
Оқулық сөздік слайд портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Менің тәуелсіз Қазақстаным 5 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Менің тәуелсіз Қазақстаным 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Менің тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
|
Күні : 29.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің тәуелсіз Қазақстаным |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: 5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Бағдаршам Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. |
«Шапалақ» «Бағдаршам» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталады. Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жазылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 5-тапсырма Топтық жұмыс 4-тапсырма Жазылым 7-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 8-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Мойындау-признавать Қиыншылық-трудность Қарыштап даму-интенсивно развиваться Жоғары Кеңес-высший совет Айтайық «Музыкалық қобдиша» 1.Төлқұжатта, туу туралы куәлікте, орта білім туралы аттестатта құжаттарда бейнеленген ........... (Елтаңба) 2.Президент резиденциясында, Үкімет үйінде ілулі тұрады. Барлық мекемелерде бар. ........... (Ту) 3.Республика,облыс, аудан көлеміндегі маңызды салтанатты мәжілістерде орындалады. ........... (Әнұран) 4. Елтаңба, ту, әнұран – бұлардың бәрі .............. (мемлекеттік рәміздер) 5. Мемлекеттік рәміздер туралы не білеміз? Айтылым Суреттер бойынша әңгімеле.
Жазылым
Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Оқылым Ақпарат көздерінен мәтін мазмұнына қатысты материалдар жинап, тұсаукесер өткізіңдер. Тұсаукесерді сынып алдында қорғаңдар. Айтылым «Ой моншақ». Парта бойынша тақырып мазмұнын ретімен айтыңдар. Сөйлем құрай алмаған оқушылар өнер көрсетеді. Жазылым Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра. Айтылым Диалогты толықтырыңдар. Айтылым Жағдаят. |
«Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бас бармақ» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» |
Оқулық сөздік слайд портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















