Материалдар / Сабақ жоспары Молдава республикасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары Молдава республикасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Дайын қысқа мерзімді жоспар ұстаздарға өте қажет деп ойлаймын. Оқушыларды өз ойларын ашық жеткізуге үйретеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
449
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Георафия. 10-сынып

Қысқа мерзімді жоспарлау


Мұғалімнің

аты-жөні

Алтайбаева Гүлнар

Мектебі:№50 Абай атындағы мектеп

1-апта

Мерзімі: 09.04.2015

Сыныбы: 10

Уақыты: Сабақ №

Сабақ тақырыбы

Украина Республикасы

Сілтеме

Білім беру стандарты, пән бағддарламасы.«География».10- сынып (оқулық),«География».10-сынып (әдістемелік құрал)

Жалпы

мақсаты

Украинаның география-лық орнының ерекшелігі туралы білу. Украинаның табиғат ресурстарының түрлерімен таныса отырып, түсіну. Украинаның демо-графиялық көрсеткішін Ресеймен, Қазақстанмен салыстыру


Күтілетін

нақты

нәтиже

Украинаның географиялық орнының ерекшелігін біледі.

Украинаның табиғат ресурс-тарының түрлерімен таныса отырып түсінеді. Украинаның демографиялық көрсеткішін кесте арқылы Ресеймен, Қазақ-станмен салыстырады.

Негізгі идеялар

Украина Республикасының экономикалық, саяси, демографиялық ахуалы.

Негізгі дерек көздер

Ә.Бейсенова, С.Қаймулдинова География.10- сынып. Интернет материалдары (http:wikipedia,www.alleng.ru/edu), Интерактивті тақта

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғаліміс-әрекеті

Оқушыіс-әрекеті


Кіріспе

2- минут












7 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды псхологиялық ахуал туғызу, сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Сабақтың кезеңдерін нақтылау

Оқушыларға бағалау парақшаларын тарату

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

І – топ картамен жұмыс

ІІ - топ кестемен жұмыс

ІІІ – топ оқулықпен жұмыс.


Бағалау;

« Мадақтау сендвичі»


Мұгаліммен амандасады.

Стикерлер арқылы үш топқа бөлініп отырады.


Оқушылар бір – біріне тілектер білдіреді.




Интербелсенді тақтамен жұмыс жасайды

Беларус шаруашылығын кестеге жазады.

Беларуссия халқының этникалық құрамы жайлы жазады.



Топтар бір-бірін бағалайды.

«Тұсау кесер»

5 минут

ІІІ. Менен сұрақ, сенен жауап

Тақтадан елдің Туы, Елтаңбасы, ақшасы көрсетіледі

Оқушылар қай елдің Туы, Елтаңбасы екенін анықтап сабақтың тақырыбын ашады.

Негізгі бөлім





12- минут









7- минут



3- минут



2-минут

Джигсо – ( мәтінмен жұмыс ) топтық жұмыс.

І - топ Украинаның географиялық орны, қысқаша тарихы

ІІ-топ Украинаның табиғаты, табиғат жағдайы.

ІІІ-топ Украина халқы


Украина мен Қазақстан мемлекетін салыстыру.


Топтық бағалау : « Екі жұлдыз бір ұсыныс »



Сергіту сәті



Кеңейтілген тапсырма

Әр топ өз тақырыптарына сәйкес постер жасайды.

Әр топтан бір немесе екі оқушыдан постерді қорғайды






Венн диаграмасы арқылы салыстырады


Әр топ бір-бірін бағалайды.



Оқушылар орындарынан тұрып бір серпіліп алады.



Жеке жұмыс

Қорытынды


3- минут




2 минут



2- мин

Әуе шары ұшып келеді

Ашық сұрақ

І-топ.Украйнаның қазіргі саяси жағдайы туралы не білесің?

ІІ-топ Украина халқына не жетіспей тұр?

ІІІ-топ Украина еліне қай елден қауіп төніп тұр?


Бағалау ; Рефлексия есебі

Кестемен жұмыс


Сабақты қорыту. Бағаларды хабарлау

Үйге тапсырма Кескін картамен жұмыс.

Қосымша тапсырма; Украина халқының салт-дәстүрі, мәдениеті, діні

.


Әр топ ақылдасып ортақ пікірге келіп әр топтан бір оқушы жауап береді.





Не білдім?

Не үйрендім?

Маған қиын болды? Кесте толтырады.




Оқушы өз бетімен интернет материалын пайдаланады.

Сәтті түскен жері : Алғашқы сабаққа қарағанда, жинақы өтті. Оқушылар өткендегідей емес топтық жұмысқа бейім, барлығы жұмыла жұмыс жасады. Уақыттыда тиімді пайдалана білді. Блум таксономиясында барлық оқушы түсініп жазып берді. Өткендегідей емес оқушыда қызығушылық басым болды. Оқушы ашық сұраққа өз ойларын жақсы айта білді.


Сәтсіз түскен жері: Топтық бағалауды оқушылар әліде шынайы жүргізбеді. Кейбір оқушылар белсенді оқушылардың тасасында қалып қойды, соны бақыламапын. Кері байланыс жасауда аздап кемшіліктер кетті. Әліде сыныпқа жинақылық қажет деп ойлаймын.


Өзгерістер: Оқушылардың топпен жұмыс жасау дағдыларын одан әрі дамытып,сыныбымның белсенділігін, ұйымшылдығын, тәртіптілігін қалыптастырып өз беттерінші тапсырмаларды орындауға,Оқытуда АКТ-ны толығырақ пайдалануға, жаңа әдіс- тәсілдерді, қызықты тапсырмаларды көбірек қолданып, сабақты жаңашылдықпен өткізу тәсілдерді өзгерткім келеді.

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!