Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.Менің туған өлкем өлеңдер мен прозалар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жельменева Гульден Касымхановна |
|
Күні |
30.04.25ж |
|
Сыныбы: 6 А,Б,В,Г,Д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау; 6.2.4.1 шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау; 6.5.2.1 жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Берілген мәтін бойынша тақырыпты және мәселені болжайды. тірек сөздерді қолданады.Жазба жұмыстарында жай сөйлем құрастыра алады. |
|
ЕБҚ бар оқушыға |
« Берілген мәтін бойынша мұғалімнің көмегімен сүйене отырып 1 сұраққа жауап береді, Жазбаша тапсырмаларды орындауда орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады. |
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. |
|
Ойлау дағдысы |
түсіну, қолдау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 4мин 4 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі -Амандасу. «Жүректен жүрекке» Бұл әдіс оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру ,тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау.Оқушылардың бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. жүрек ұсыну арқылы жылы лебіздерін білдіреді.Үлгі «Мен саған денсаулық тілеймін. « Сұрақ-жауап » әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма (ауызша)
Дескриптор: 1. Мәтін бойынша сұрақтарға толық , дұрыс жауап береді 2. Орфоэпиялық нормаларды сақтайды 1балл Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Мақсаты:балалардың жылдамдығын ,жігерін арттыру. 3
|
Амандасады. Оқушылар жүрек ұсыну арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Мысалы: Ясмина мен саған жақсылық тілеймін Барлық оқушылар Сұрақ-жауап» әдісі арқылы оқушылар тыңдалған мәтін бойынша 2 сұраққа жауап береді Дарынды оқушылар 5 сұраққа жауап беріп,мәтінінң мазмұнын түсіндіреді. |
«Жарайсыңда!» |
Интербелсенді тақта
1.https://youtu.be/CGGYfVTXNTA
|
|||||||||||||||
|
4мин
Сабақтың ортасы
8мин
1мин
8мин
7 мин
|
1.Тыңдалым алды жұмыс. Жаңа сөздер Бір құшақ-охапка Арақалап-тащил на спине Тасы-носи Мая-стог Толтыр-наполни Астау-посуда Келі-ступа Төркін-родня Ілмек-защелк,петля, узел Дескриптор: 1.жаңа сөздердің мағынасын түсінеді. 2. Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастырады. 1 балл
Мақсаты: жаңа сөздердің мағынасын түсініп, сөздік дәптерлеріне жазады.
2.Тыңдалым барысы. Мәтінді екі рет тыңдайды. Мәтінді «Тізбектей оқу »әдісі арқылы оқиды Мәтін
Дескриптор
1-тапсырма. Жеке жұмыс «Ашық микрофон» әдісі арқылы Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 1. Сұрақтарға жауап береді 2. Айтылым дағдысын жүзеге асырады. 3. Сөйлеу сауаттылығын сақтайды. 2балл
2-тапсырма Жұптық жұмыс. Берілген мәтіннен негізгі 3 деректерді тауып жаз
ЕБҚ оқушыға Берілген мәтінді қағаз түрінде шығарып алдына беріп, 1 сұраққа мұғалімнің көмегімен жауап береді. Дескриптор 1.Мәтінді оқиды және мұғалімнің көмегімен 1 сұраққа толық жауап береді. 2. Орфоэпиялық норманы сақтайды 2 балл Сұрақ: Сенің туып өскен жерің қалай аталады?
3-тапсырма « Кім жылдам» Тақтамен
жұмыс.
грамматикалық тапсырма Есімдіктерді қайталайды. Есімдіктерді тақтаға жазады.Сөйлем құрастырады.1 балл
Сергіту сәті: «Сәлем, Сәлем»
4-тапсырма «Ақпаратты анықта» әдісі арқылы сөйлемнің дұрыс, бұрыстығын анықтайды.
Дескриптор: 1. Сөйлемдерді дұрыс оқиды 2. Сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығын анықтап оқиды 3. Орфоэпиялық нормаларды сақтайды 2 балл
5-тапсырма Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы . Зергерлік жұйымдар туралы 4-5 сөйлем жаз
Дескриптор 1. Өлеңді оқиды 2. Өлеңді дұрыс оқып ақ бетке түсіріп жазады 2. Орфографиялық нормаларды сақтайды.1 балл ЕБҚ оқушыға «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы ЕБҚ оқушыға шағын мәтін бере отырып , көп нүктелердің орнына қажетті сөздерді мұғалімнің көмегімен дұрыс орналастыруы қажет. 1.Тапсырма Сөздерді сәйкестендір Өлке бархат Самал жел стремление Барқыт-бархат прохладный ветерок Талап- край Дескриптор:
2. Тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жаз. Қаза......стан, .....лке, ту.......ан ж...р, ......демі, қуатт...... Қажетті әріптер: қ, ө, ғ,е,ә, ы Дескриптор 1. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді мұғалімнің көмегімен қойып жазады. 2. орфографияны сақтайды 2 балл
|
Барлық оқушылар-жаңа сөздермен танысады,мағынасын түсінеді. жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады.Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастырып тақтаға жазады. Барлық оқушылар мәтінді тыңдайды және тізбектей оқиды. Аралық емтиханда тыңдалым тапсырмасы болады Барлық оқушылар Ашық микрофон әдісі арқылы оқушылар тыңдалған мәтін бойынша 4 сұраққа жауап береді Дарынды оқушылар 6 сұраққа жауап беріп,мәтінінң мазмұнын түсіндіреді. Аралық емтиханда берліген тапсырма жүзеге асады.. ЕБҚ оқушы Берілген мәтінді оқиды 1 сұраққа мұғалімнің көмегімен жауап береді. Барлық оқушылар Оқушылар
есімдіктерді ажыратып жазады. Аралық емтиханда гармаматикалық тапсырма болады. Оқушылар мұғаліммен бірге іс-қимыл жасау арқылы көңілді күн әніне билейді Барлық оқушылар сөйлемдерді оқып дұрыс бұрыстығын анықтайды. Барлық оқушылар ынтамен,қызығушылықпен жұмыс жасайды. . ЕБҚ оқушы берілген сөздерді сәйкестендіредіжәне көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып мұғалімнің көмегімен қойып жазады. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» арқылы бағалайды Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды.
Мұғалім Шапалақ әдісі арқылы оқушыларды бағалайды. Оқушылар бір-бірін күн шуағы әдісі арқылы бағалайды. -өте жақсы -орташа -төмен
Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды |
Авторы: Ф. Ш. Оразбаева, Ж. Т. Дәулетбекова, Р. С. Рахметова, А. Қ. Рауандина, Л. С. Нұрмұханова Қазақ тілі мен әдебиеті Бәйшешек 6-сынып Көкжиек-Горизонт 2018 жыл 90 бет Қима-қағаз Микрофон Қима-қағаз Қима-қағаз Қима қағаз Авторы: Ф. Ш. Оразбаева, Ж. Т. Дәулетбекова, Р. С. Рахметова, А. Қ. Рауандина, Л. С. Нұрмұханова Қазақ тілі мен әдебиеті Бәйшешек 6-сынып Көкжиек-Горизонт 2018 жыл 93 бет |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин 3 мин Бағалау |
Үйге тапсырма :3 бет , 117 -тапсырма (жазылым) Қортындылау. «Сабақты
қорытындылау.Сұрақ-жауап әдісі арқылы Кері байланыс: «Білім Қоржыны»
Мұғалім формативті бағалау бойынша қортынды балын қояды. |
Сабақтың соңында оқушылар бірнеше сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
Шығу парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Сабақ жоспары Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.Менің туған өлкем өлеңдер мен прозалар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жельменева Гульден Касымхановна |
|
Күні |
30.04.25ж |
|
Сыныбы: 6 А,Б,В,Г,Д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау; 6.2.4.1 шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау; 6.5.2.1 жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Берілген мәтін бойынша тақырыпты және мәселені болжайды. тірек сөздерді қолданады.Жазба жұмыстарында жай сөйлем құрастыра алады. |
|
ЕБҚ бар оқушыға |
« Берілген мәтін бойынша мұғалімнің көмегімен сүйене отырып 1 сұраққа жауап береді, Жазбаша тапсырмаларды орындауда орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады. |
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. |
|
Ойлау дағдысы |
түсіну, қолдау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 4мин 4 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі -Амандасу. «Жүректен жүрекке» Бұл әдіс оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру ,тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау.Оқушылардың бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. жүрек ұсыну арқылы жылы лебіздерін білдіреді.Үлгі «Мен саған денсаулық тілеймін. « Сұрақ-жауап » әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма (ауызша)
Дескриптор: 1. Мәтін бойынша сұрақтарға толық , дұрыс жауап береді 2. Орфоэпиялық нормаларды сақтайды 1балл Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Мақсаты:балалардың жылдамдығын ,жігерін арттыру. 3
|
Амандасады. Оқушылар жүрек ұсыну арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Мысалы: Ясмина мен саған жақсылық тілеймін Барлық оқушылар Сұрақ-жауап» әдісі арқылы оқушылар тыңдалған мәтін бойынша 2 сұраққа жауап береді Дарынды оқушылар 5 сұраққа жауап беріп,мәтінінң мазмұнын түсіндіреді. |
«Жарайсыңда!» |
Интербелсенді тақта
1.https://youtu.be/CGGYfVTXNTA
|
|||||||||||||||
|
4мин
Сабақтың ортасы
8мин
1мин
8мин
7 мин
|
1.Тыңдалым алды жұмыс. Жаңа сөздер Бір құшақ-охапка Арақалап-тащил на спине Тасы-носи Мая-стог Толтыр-наполни Астау-посуда Келі-ступа Төркін-родня Ілмек-защелк,петля, узел Дескриптор: 1.жаңа сөздердің мағынасын түсінеді. 2. Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастырады. 1 балл
Мақсаты: жаңа сөздердің мағынасын түсініп, сөздік дәптерлеріне жазады.
2.Тыңдалым барысы. Мәтінді екі рет тыңдайды. Мәтінді «Тізбектей оқу »әдісі арқылы оқиды Мәтін
Дескриптор
1-тапсырма. Жеке жұмыс «Ашық микрофон» әдісі арқылы Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 1. Сұрақтарға жауап береді 2. Айтылым дағдысын жүзеге асырады. 3. Сөйлеу сауаттылығын сақтайды. 2балл
2-тапсырма Жұптық жұмыс. Берілген мәтіннен негізгі 3 деректерді тауып жаз
ЕБҚ оқушыға Берілген мәтінді қағаз түрінде шығарып алдына беріп, 1 сұраққа мұғалімнің көмегімен жауап береді. Дескриптор 1.Мәтінді оқиды және мұғалімнің көмегімен 1 сұраққа толық жауап береді. 2. Орфоэпиялық норманы сақтайды 2 балл Сұрақ: Сенің туып өскен жерің қалай аталады?
3-тапсырма « Кім жылдам» Тақтамен
жұмыс.
грамматикалық тапсырма Есімдіктерді қайталайды. Есімдіктерді тақтаға жазады.Сөйлем құрастырады.1 балл
Сергіту сәті: «Сәлем, Сәлем»
4-тапсырма «Ақпаратты анықта» әдісі арқылы сөйлемнің дұрыс, бұрыстығын анықтайды.
Дескриптор: 1. Сөйлемдерді дұрыс оқиды 2. Сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығын анықтап оқиды 3. Орфоэпиялық нормаларды сақтайды 2 балл
5-тапсырма Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы . Зергерлік жұйымдар туралы 4-5 сөйлем жаз
Дескриптор 1. Өлеңді оқиды 2. Өлеңді дұрыс оқып ақ бетке түсіріп жазады 2. Орфографиялық нормаларды сақтайды.1 балл ЕБҚ оқушыға «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы ЕБҚ оқушыға шағын мәтін бере отырып , көп нүктелердің орнына қажетті сөздерді мұғалімнің көмегімен дұрыс орналастыруы қажет. 1.Тапсырма Сөздерді сәйкестендір Өлке бархат Самал жел стремление Барқыт-бархат прохладный ветерок Талап- край Дескриптор:
2. Тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жаз. Қаза......стан, .....лке, ту.......ан ж...р, ......демі, қуатт...... Қажетті әріптер: қ, ө, ғ,е,ә, ы Дескриптор 1. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді мұғалімнің көмегімен қойып жазады. 2. орфографияны сақтайды 2 балл
|
Барлық оқушылар-жаңа сөздермен танысады,мағынасын түсінеді. жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады.Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастырып тақтаға жазады. Барлық оқушылар мәтінді тыңдайды және тізбектей оқиды. Аралық емтиханда тыңдалым тапсырмасы болады Барлық оқушылар Ашық микрофон әдісі арқылы оқушылар тыңдалған мәтін бойынша 4 сұраққа жауап береді Дарынды оқушылар 6 сұраққа жауап беріп,мәтінінң мазмұнын түсіндіреді. Аралық емтиханда берліген тапсырма жүзеге асады.. ЕБҚ оқушы Берілген мәтінді оқиды 1 сұраққа мұғалімнің көмегімен жауап береді. Барлық оқушылар Оқушылар
есімдіктерді ажыратып жазады. Аралық емтиханда гармаматикалық тапсырма болады. Оқушылар мұғаліммен бірге іс-қимыл жасау арқылы көңілді күн әніне билейді Барлық оқушылар сөйлемдерді оқып дұрыс бұрыстығын анықтайды. Барлық оқушылар ынтамен,қызығушылықпен жұмыс жасайды. . ЕБҚ оқушы берілген сөздерді сәйкестендіредіжәне көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып мұғалімнің көмегімен қойып жазады. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» арқылы бағалайды Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды.
Мұғалім Шапалақ әдісі арқылы оқушыларды бағалайды. Оқушылар бір-бірін күн шуағы әдісі арқылы бағалайды. -өте жақсы -орташа -төмен
Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды |
Авторы: Ф. Ш. Оразбаева, Ж. Т. Дәулетбекова, Р. С. Рахметова, А. Қ. Рауандина, Л. С. Нұрмұханова Қазақ тілі мен әдебиеті Бәйшешек 6-сынып Көкжиек-Горизонт 2018 жыл 90 бет Қима-қағаз Микрофон Қима-қағаз Қима-қағаз Қима қағаз Авторы: Ф. Ш. Оразбаева, Ж. Т. Дәулетбекова, Р. С. Рахметова, А. Қ. Рауандина, Л. С. Нұрмұханова Қазақ тілі мен әдебиеті Бәйшешек 6-сынып Көкжиек-Горизонт 2018 жыл 93 бет |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин 3 мин Бағалау |
Үйге тапсырма :3 бет , 117 -тапсырма (жазылым) Қортындылау. «Сабақты
қорытындылау.Сұрақ-жауап әдісі арқылы Кері байланыс: «Білім Қоржыны»
Мұғалім формативті бағалау бойынша қортынды балын қояды. |
Сабақтың соңында оқушылар бірнеше сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
Шығу парағы |
|
шағым қалдыра аласыз


















