|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||
|
Күні : 28.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.2.1 эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды. (Музыка ойналады) |
|
Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Ойтүрткі Жазылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Топтық жұмыс Жазылым 1-тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 3-тапсырма Айтылым Айтылым Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Айтайық 5 5 1 әдісі арқылы үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құрыңдар. Тез, асқазан, фастфуд, тағамның, дұрыс, тамақтану, сапасы, бұзылатын, ауруы, тағамдары, төмен, көбейді, зиянды, қажет. Жазылым Суретке қара.Тірек сөздерді пайдаланып, досыңмен бірге мәтін құрап жаз.
Тірек сөздер: байлық, үлкен, дені сау, тән саулығы, денсаулық, пайдалы тағам, т.б. Жазылым Дереккөздерден пайдалы тағамдар туралы ақпарат тауып, мәліметтер жина. Сол материалдар бойынша зиянды тағамдардың адам денсаулығына кері әсері туралы қысқаша хабарландыру мәтінін жаз. Жазылым Диаграмманы толтыр.
Айтылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын «Қос жазба» күнделігіне салып жаз. Айтылым Тақырып бойынша сөзжұмбақ құраңдар.
Айтылым Балалар, келесі жұмбақтарды шешіп көрейік. 1)Ертемен күнде сен, қолына сүйкесең. Кетер кір ласың, тап – таза боласын. Бұл не? ( Сабын) Шомылған баланы аймалап алады. 2)Суртеді қолынды, суртеді дененді. Бұл не? ( Сүлгі) 3)Қолы жоқ, сөзі жоқ, бірақ та тісі бар, Басыңмен ісі бар. Бұл не? ( Тарақ) 4)Иілсең иіліп, түйілсең түйіліп. Қарайды кісіге, ұқыпты ісіне. Бұл не? ( Айна) |
«Шапалақ» Дескриптор
-Сұрақтарға жауап береді -Әңгімелейді. «Бес саусақ» Дескриптор -Мәтін жазады -Ойын айтады «БББ» Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» |
Оқулық сөздік Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Келесі сабақта нені білгім келеді? |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 5 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||
|
Күні : 28.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.2.1 эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды. (Музыка ойналады) |
|
Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Ойтүрткі Жазылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Топтық жұмыс Жазылым 1-тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 3-тапсырма Айтылым Айтылым Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Айтайық 5 5 1 әдісі арқылы үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құрыңдар. Тез, асқазан, фастфуд, тағамның, дұрыс, тамақтану, сапасы, бұзылатын, ауруы, тағамдары, төмен, көбейді, зиянды, қажет. Жазылым Суретке қара.Тірек сөздерді пайдаланып, досыңмен бірге мәтін құрап жаз.
Тірек сөздер: байлық, үлкен, дені сау, тән саулығы, денсаулық, пайдалы тағам, т.б. Жазылым Дереккөздерден пайдалы тағамдар туралы ақпарат тауып, мәліметтер жина. Сол материалдар бойынша зиянды тағамдардың адам денсаулығына кері әсері туралы қысқаша хабарландыру мәтінін жаз. Жазылым Диаграмманы толтыр.
Айтылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын «Қос жазба» күнделігіне салып жаз. Айтылым Тақырып бойынша сөзжұмбақ құраңдар.
Айтылым Балалар, келесі жұмбақтарды шешіп көрейік. 1)Ертемен күнде сен, қолына сүйкесең. Кетер кір ласың, тап – таза боласын. Бұл не? ( Сабын) Шомылған баланы аймалап алады. 2)Суртеді қолынды, суртеді дененді. Бұл не? ( Сүлгі) 3)Қолы жоқ, сөзі жоқ, бірақ та тісі бар, Басыңмен ісі бар. Бұл не? ( Тарақ) 4)Иілсең иіліп, түйілсең түйіліп. Қарайды кісіге, ұқыпты ісіне. Бұл не? ( Айна) |
«Шапалақ» Дескриптор
-Сұрақтарға жауап береді -Әңгімелейді. «Бес саусақ» Дескриптор -Мәтін жазады -Ойын айтады «БББ» Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» |
Оқулық сөздік Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Келесі сабақта нені білгім келеді? |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















