Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары, Орыс тілді балабақшаға арналған, тақырыбы:Менің балабақшам. Балабақшада.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы №1
2019-2020 оқу жылы № 5 - 02.09, № 9 - 04.09, № 8 – 04.09, № 2 - 05.09
Білім беру саласы: «Қатынас»
Ұйымдастырылған оқу іс-әректінің түрі: Қазақ тілі
Мақсаты: Балабақша туралы түсініктерін кеңейту.
Міндеттері:
Ересек топ: Өткен жылғы сөздерді еске түсіру,жаңа сөз үйрету «Мынау» сөзімен байланыстыра қолдануға үйрету.
Өз үйлеріне, балабақшаларына құрметпен қарауға тәрбиелеу.
Естияр топ: Балаларды жаңа сөздермен таныстыру.Сөздерді дұрыс атуға жаттықтыру
Көрнекі құралдар: Тақырыптық суреттер, үлестірмелі материалдар.
Әдіс-тәсілдер: қайталау,түсіндіру,сұрақ-жауап, ойын-тапсырма
Сөздік жұмысы: үй, балабақша,балалар,ұл бала, қыз бала,тәрбиеші
Оқу іс-әрекетінің кезендері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Ересектер топ балалардың іс-әрекеті |
Естиярлар топ балалардың іс-әрекеті
|
Мотивациялық қозғаушылық Ұйымдастырушылық- ізденістік |
1.Шаттық шеңберіне дөңгелене тұрғызу -Сәлеметсіңдер ме, балалар! Шеңберде балалар бір-бірімен сәлемдеседі 2.«Танысу» ойынын өткізу 3.Бала-бала баламыз Бақшамызға барамыз Күні бойы ойынға Батамыз да қаламыз. Балаларға тақпақ оқып, мазмұнын түсіндіріп қайталатады. 4.Үй мен балалбақша суретін көрсетіп үй, балабақша,ұл бала,қыз бала,балалар, тәрбиеші сөздерімен таныстыру 5. «Тыңда, қайтала» дид. ойыны Сурет бойынша жаңа сөздерді хормен және жеке-жеке қайталату. 6.Сергіту сәті Отырамыз! Тұрамыз! Бір,екі, үш. Біз жинаймыз күш 6. Мынау кім? Мынау не? сұрақтарын түсініп жауап беруге жаттықтыру 7. «Аудармаша» дидактикалық ойыны. |
-Сәлеметсіз бе! деп Барлық балалар бірге айтады -Сәлем Вика -Сәлем Богдан Балалар өз атын атайды Тақпақты оқытушымен бірге хормен қайталайды Суретке көңіл бөліп қарап , таныс сөздерді естеріне түсіреді және жаңа сөздерді үйренеді Сөздерді қайталап отырады Сөздерді, қимылдарды орындайды мынау балалар -мынау балабақша Балалар кезек-кезек ортаға шығып «аудармашы» болады |
-Мен Данил -Мен Алина Тақпақты оқытушымен бірге хормен қайталайды Балалар тек қана балабақша,ұл бала,қыз бала сөздерін қайталайды Сөздерді қайталап, қимылдарды орындайды -мынау балабақша -мынау қыз бала Ойынға қатысады |
Рефлексивтік -түзетушілік |
8 «Ақырын-қатты» ойынын ойнату. Оқытушы ақырын айтқан сөзді балалар дауысын қаттырақ шығарып айтады |
Жаңа үйренген сөздер,сөз тіркестерді айтып, естеріне сақтауға тырысады |
Жаңа үйренген сөздер,сөз тіркестерді айтып, естеріне сақтауға тырысады |
Күтілетін нәтиже:
Білу: үй, балабақша,балалар,ұл бала, қыз бала,тәрбиеші сөздерін
Игеру: қойылған сұрақты түсініп дұрыс жауап беруді
Меңгеру керек: сөздерді түсініп, саналы түрде есте сақтау дағдысын
Есеп
«Пчелки» № 2 |
«Звездочки» № 5 |
«Семицветики» № 8 |
«Гномики» № 9 |
||||
+ |
- |
+ |
- |
+ |
- |
+ |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы № 2
2019-2020 оқу жылы № 9 - 03.09, № 2 - 04.09, № 5 – 05.09, № 8 - 06.09
Білім беру саласы: «Қатынас»
Бөлімі : «Қазақ тілі»
Тақырыбы:Балабақшада
Мақсаты: Тақырыпқа байланысты білім беру
Міндеттері:
Ересек топ: Өз балалбашасы туралы әңгімелей білуге үйрету.Не істейсің? деген сұраққа толық жауап беруге жаттықтыру.Өз балалбақшасына деген
сүйіспеншіліктәрбиелеу.
Көрнекіліктер: үлестірмелі материалдар, жұмыс дәптері
Әдіс-тәсілдер: қайталау,түсіндіру,сұрақ-жауап, ойын-тапсырма
Оқу іс-әрекетінің кезендері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Естияр топ балалардың іс-әрекеті |
Ересек топ балалардың іс-әрекеті
|
Мотивациялық қозғаушылық Ұйымдастырушылық- ізденістік |
1. Балаларды шеңбер бойымен тұрғызып, сәлемдесу. -Сәлеметсіңдер ме! 2.«Сен қандай баласың?» психологиялық тренинг 3.Ойын «Дұрыс жалғастыр» Суреттер қолдана отырып өткен сабақты қайталау -мынау ....... -мынау ...... 4.Суретті схема бойынша сұрақ-жауап әдісімен «Балалбақша» тақырыбы бойынша меңгерген білімдерін еске түсіріп қайталату -Сен қайда барасың? -Балалбақша қандай? -балалбақшада кім бар? 5.Суреттер бойынша балабақшада не істейтіндеріне көңіл аударып сөздерді үйрету: кітап оқимын, сурет саламын, ән айтамын, тамақ ішемін, билеймін, ойнаймын 6.Сергіту сәті: Орнымыздан тұрайық Аяқты нық басайық Бір отырып, бір тұрып Біз демалып алайық 7.Жаңылтпашты оқып мазмұнын түсіндіру 8.«Дұрыс айт» ойынын ойнату. Шарты: Ортаға бір бала шығып қиыл жасып іс-әрекет көрсетеді,ал балалар не істегенін сөзбен айтады |
|
-Сәлеметсіз бе! Балалар кезек-кезек: -Мен ақылды баламын -Мен әдепті баламын т.б дейді Балалар: -балабақша - ұл бала - қыз бала Балалар сұрақтарға сурет бойынша жауап беруге тырысады -балалбақшаға барамын -балалбақша үлкен, таза, әдемі - балабақшада балалар бар, дейді Әр сурет бойынша сөйлей алуға жаттығады
Сөздерін айтып тұрып,оның мазмұнана сайкес қимылдар жасайды Тыңдап қайталайды Шарларды бояйды Ойынға қатысады
|
Рефлексивтік -түзетушілік |
Балалармен оқу- әрекеті барысынан алған әсерлері туралы әңгіме жүргізу арқылы сабақты қорытындылау |
|
Балалар тақырып бойынша үйренген үлгілерді қайталап бекітеді |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: балалар балалабақшаға қатысты сөздерді меңгереді
Игереді: «Мынау не?», «Қайда барасың?» деген сұрақтарға жауап беруге үйренеді
Есеп