|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогті ңаты-жөні: |
Хайрат А |
|||||
|
Күні: |
12 .09.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3.Өсімдікке жарық қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдарын түсіндіру; 3.1.2.2 ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
3.2.1.2 өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдарын түсіндіру; 3.1.2.2 ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау «Бургер» әдісі Өсімдік тіршілігіне жылу қалай әсер етеді? Сирек кездесетін өсімдіктерді неліктен қорғау керек? Өсімдік ылғалды қалай жинайды? Өсімдік қандай мүшелерден тұрады? Тамыры мен жапырақ қандай қызымет атқарады? Өсімдіктің өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Өткенді қайталайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма «Орман өсімдіктерінің барлығының биіктігі бірдей бола ма?» Орманның ең төменгі «Қабатына»орналасқан өсімдіктерді ата. 2-тапсырма Бейімдеу Оның себебі не деп ойлайсың? Өсімдікті мұқият бақылап,оның төменгі жапырақтары жоғарғы жапырақтарға қарағанда үлкен екенін көрді. Ал қазір бұл өсімдікке жарық жеткілікті ме? 3-тапсырма Ашық алаңқайда өскен ағаштың ұшар басы әдемі болады. Қайыңның ұшар басы неліктен дөңгелек болады деп ойлайсың? 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Ағаштар жарықтың түсуіне қалай бейімделген? |
Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізеді-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өсімдікті мұқият бақылап,оның төменгі жапы-рақтары жоғарғы жапырақтарға қарағанда үлкен екенін көрді-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Ашық алаңқайда өскен ағаштың ұшар басы әдемі болады-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б Нәтижесін түсіндіреді-1б |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар Оқулық Суреттер оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Бақытгүл мен нарғызгул күзде күн қысқарып, күн сәулесі азайғанда гүлдейді. Үйге тапсырма №2.Өсімдікке жарық қалай әсер етеді? Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен бүгінгі сабақты...түсіндім.(«өтежақсы», «жақсы») |
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Қортындылайды-1б |
Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Өсімдікке жарық қалай әсер етеді.3 сынып
Сабақ жоспары: Өсімдікке жарық қалай әсер етеді.3 сынып
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогті ңаты-жөні: |
Хайрат А |
|||||
|
Күні: |
12 .09.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3.Өсімдікке жарық қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдарын түсіндіру; 3.1.2.2 ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
3.2.1.2 өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдарын түсіндіру; 3.1.2.2 ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау «Бургер» әдісі Өсімдік тіршілігіне жылу қалай әсер етеді? Сирек кездесетін өсімдіктерді неліктен қорғау керек? Өсімдік ылғалды қалай жинайды? Өсімдік қандай мүшелерден тұрады? Тамыры мен жапырақ қандай қызымет атқарады? Өсімдіктің өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Өткенді қайталайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма «Орман өсімдіктерінің барлығының биіктігі бірдей бола ма?» Орманның ең төменгі «Қабатына»орналасқан өсімдіктерді ата. 2-тапсырма Бейімдеу Оның себебі не деп ойлайсың? Өсімдікті мұқият бақылап,оның төменгі жапырақтары жоғарғы жапырақтарға қарағанда үлкен екенін көрді. Ал қазір бұл өсімдікке жарық жеткілікті ме? 3-тапсырма Ашық алаңқайда өскен ағаштың ұшар басы әдемі болады. Қайыңның ұшар басы неліктен дөңгелек болады деп ойлайсың? 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Ағаштар жарықтың түсуіне қалай бейімделген? |
Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізеді-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өсімдікті мұқият бақылап,оның төменгі жапы-рақтары жоғарғы жапырақтарға қарағанда үлкен екенін көрді-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Ашық алаңқайда өскен ағаштың ұшар басы әдемі болады-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б Нәтижесін түсіндіреді-1б |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар Оқулық Суреттер оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Бақытгүл мен нарғызгул күзде күн қысқарып, күн сәулесі азайғанда гүлдейді. Үйге тапсырма №2.Өсімдікке жарық қалай әсер етеді? Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен бүгінгі сабақты...түсіндім.(«өтежақсы», «жақсы») |
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Қортындылайды-1б |
Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз













