Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Биоалуантүрлілік.Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер.М.Әуезов. «Көксерек» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Бейсова Перизат Санатовна |
||||
|
Күні: |
27.02.2025ж |
||||
|
Сынып: 8 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктердің маңызы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Т.8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру; Ж.8.4.5.1 тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану; Т.Б.8.5.1.5 демеулік шылаулардың (болжалдық шектік) қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарды орынды қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді.Жойылып бара жатқан өсімдік атауларымен танысады,ақпарат алады Тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Демеулік шылаулардың қызметін біледі, сөз таптарының түрлерін ажырата біледі,ауызша және жазбаша жұмыстарды орынды қолданады. |
||||
|
Құндылықтар |
Өз тарихын құрметтей біледі, өз еліне деген патриоттық сезімі қалыптасады. Табиғатты аялай біледі. |
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин. 4 мин. 1 мин. 3 мин. 3мин 10 мин. 5 мин. 3 мин. 5 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын бір-бірімізге деген тілектерімізді,жылы лебіздерімізді білдіріп алайық «Жылы тілек» әдісі (арқылы бір-біріне тілек айтады ). Топқа бөлу. «Санамақ»әдісі Балалар, өткен сабақты есімізге түсіріп жіберейік. «Wordwoll» ,бағдарламасы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
Бүгінгі сабақта: Қазақстандағы –өсімдіктер әлемі туралы деректермен танысамыз. Демеулік шылаулардың қызметін ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданамыз. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы суреттерге қарап сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Суретте не бейнеленген? 2. Суреттегі өсімдіктердің
қайсысы саған таныс? Жаңа сөздермен танысу. Жабайы-дикий Тамыр-корень Тобылғы-таволга Изен-кохия Жусан-полынь Сексеуіл-саксаул Бәйшешек-подснежник Қызғалдақ-тюльпан Тыңдалым .Бейнежазба арқылы мәтін мазмұнын тыңдайды Топтық жұмыс.
Жеке жұмыс Тапсырма. learningapps.org плаформасы арқылы тест тапсырмасын орындаңдар.
1. Ертеде бір патша болыпты -
...
С) - ай
2. Демеулік шылауларды
көрсетіңіз.
D) қарсылықты 4.Болымсыздық демеулік шылауын
көрсетіңіз. Тапсырма. «Кластер түзу» әдісі әдісі (Екі топтың жанында екі ватман ілінеді) 1-қадам. Мәтіннің өздеріне ұнаған тұсын қалай әсер еткеніні туралы өз пікірлерін білдіреді. 2-қадам. Жазылған үзінді мен пікірді кластерге түзеді 3-қадам. Мұғалімнің белгісімен әр топ Түзілген кластерге қарайды, сараптайды, жапсырма қағазға өз пікірлерін қалдырады, сұрақтар жазады. 4-қадам. Әр топ өздерінің түзілген кластерлеріне жазылған пікірлерді сараптайды, талдайды, сұрақтарға жауап береді. Қорытынды жасайды. Дескриптор: - негізгі ойды анықтайды; -пікір білдіреді; -ойларын қорытындылайды; -талдау жасайды; -демеулік шылауларды табады; -дәлел келтіреді. |
Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Жылы тілек» әдісі (арқылы ортаға шығып бір-біріне тілек айтад). «Санамақ»әдісімен топқа бөлінеді Мұғалім«Гүлдер» әдісі арқылы бағалайды. «Wordwoll»,бағдарламасы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы тақырыпты ашады Ойтүрткі Сұрақтарға жауап береді. Суреттегі өсімдіктерді атайды Жаңа сөздермен танысады Жаңа сөздермен жұмыс жасайды(сөз тіркесін,сөйлемдер құрастырады)
Мәтінді тыңдайды. Бейнежазбаны тамашалайды. 1-топ. «Сұрыптап талдау»әдісі Мәтінді негізге ала отырып, Өсімдіктерге талдау жасап,дәлелдер келтіріңіздер 2-топ «3+3+2» әдісі арқылы мәтін мазмұнының ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазады.
Деңгейлік тапсырмаларды жұптаса отырып орындайды
learningapps.org плаформасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Сұрақтарға жауап береді.
«Кластер түзу» әдісі Тақырып бойынша өздеріне ұнаған тұстарын жазады. Пікір білдіреді. Сұрақ қояды. Қорытынды жасайды.
|
1 балл
1 балл
Топтың әрбір мүшесі бағаланады
Жұптың әрбір мүшесі жеке бағаланады
Тапсырма соңында шекті балл саны шығып, соған негізделе бағаланады
1 балл |
Әр жауаптары үшін «Гүлдер»әдісі-мен бағаланады
https://learningapps.org/watch?v=pv34e5bqj25
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі
3Жойылып бара жатқан өсімдіктер қайда енгізіледі? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушылардың гүл санына қарап бағалайды |
|
|
|
Кері байланыс 2 мин. |
Үй тапсырмасы Сөздікпен жұмыс.135бет,3-тапсырма |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Өсімдіктердің маңызы"
Сабақ жоспары "Өсімдіктердің маңызы"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Биоалуантүрлілік.Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер.М.Әуезов. «Көксерек» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Бейсова Перизат Санатовна |
||||
|
Күні: |
27.02.2025ж |
||||
|
Сынып: 8 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктердің маңызы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Т.8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру; Ж.8.4.5.1 тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану; Т.Б.8.5.1.5 демеулік шылаулардың (болжалдық шектік) қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарды орынды қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді.Жойылып бара жатқан өсімдік атауларымен танысады,ақпарат алады Тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Демеулік шылаулардың қызметін біледі, сөз таптарының түрлерін ажырата біледі,ауызша және жазбаша жұмыстарды орынды қолданады. |
||||
|
Құндылықтар |
Өз тарихын құрметтей біледі, өз еліне деген патриоттық сезімі қалыптасады. Табиғатты аялай біледі. |
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин. 4 мин. 1 мин. 3 мин. 3мин 10 мин. 5 мин. 3 мин. 5 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын бір-бірімізге деген тілектерімізді,жылы лебіздерімізді білдіріп алайық «Жылы тілек» әдісі (арқылы бір-біріне тілек айтады ). Топқа бөлу. «Санамақ»әдісі Балалар, өткен сабақты есімізге түсіріп жіберейік. «Wordwoll» ,бағдарламасы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
Бүгінгі сабақта: Қазақстандағы –өсімдіктер әлемі туралы деректермен танысамыз. Демеулік шылаулардың қызметін ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданамыз. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы суреттерге қарап сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Суретте не бейнеленген? 2. Суреттегі өсімдіктердің
қайсысы саған таныс? Жаңа сөздермен танысу. Жабайы-дикий Тамыр-корень Тобылғы-таволга Изен-кохия Жусан-полынь Сексеуіл-саксаул Бәйшешек-подснежник Қызғалдақ-тюльпан Тыңдалым .Бейнежазба арқылы мәтін мазмұнын тыңдайды Топтық жұмыс.
Жеке жұмыс Тапсырма. learningapps.org плаформасы арқылы тест тапсырмасын орындаңдар.
1. Ертеде бір патша болыпты -
...
С) - ай
2. Демеулік шылауларды
көрсетіңіз.
D) қарсылықты 4.Болымсыздық демеулік шылауын
көрсетіңіз. Тапсырма. «Кластер түзу» әдісі әдісі (Екі топтың жанында екі ватман ілінеді) 1-қадам. Мәтіннің өздеріне ұнаған тұсын қалай әсер еткеніні туралы өз пікірлерін білдіреді. 2-қадам. Жазылған үзінді мен пікірді кластерге түзеді 3-қадам. Мұғалімнің белгісімен әр топ Түзілген кластерге қарайды, сараптайды, жапсырма қағазға өз пікірлерін қалдырады, сұрақтар жазады. 4-қадам. Әр топ өздерінің түзілген кластерлеріне жазылған пікірлерді сараптайды, талдайды, сұрақтарға жауап береді. Қорытынды жасайды. Дескриптор: - негізгі ойды анықтайды; -пікір білдіреді; -ойларын қорытындылайды; -талдау жасайды; -демеулік шылауларды табады; -дәлел келтіреді. |
Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Жылы тілек» әдісі (арқылы ортаға шығып бір-біріне тілек айтад). «Санамақ»әдісімен топқа бөлінеді Мұғалім«Гүлдер» әдісі арқылы бағалайды. «Wordwoll»,бағдарламасы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы тақырыпты ашады Ойтүрткі Сұрақтарға жауап береді. Суреттегі өсімдіктерді атайды Жаңа сөздермен танысады Жаңа сөздермен жұмыс жасайды(сөз тіркесін,сөйлемдер құрастырады)
Мәтінді тыңдайды. Бейнежазбаны тамашалайды. 1-топ. «Сұрыптап талдау»әдісі Мәтінді негізге ала отырып, Өсімдіктерге талдау жасап,дәлелдер келтіріңіздер 2-топ «3+3+2» әдісі арқылы мәтін мазмұнының ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазады.
Деңгейлік тапсырмаларды жұптаса отырып орындайды
learningapps.org плаформасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Сұрақтарға жауап береді.
«Кластер түзу» әдісі Тақырып бойынша өздеріне ұнаған тұстарын жазады. Пікір білдіреді. Сұрақ қояды. Қорытынды жасайды.
|
1 балл
1 балл
Топтың әрбір мүшесі бағаланады
Жұптың әрбір мүшесі жеке бағаланады
Тапсырма соңында шекті балл саны шығып, соған негізделе бағаланады
1 балл |
Әр жауаптары үшін «Гүлдер»әдісі-мен бағаланады
https://learningapps.org/watch?v=pv34e5bqj25
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі
3Жойылып бара жатқан өсімдіктер қайда енгізіледі? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушылардың гүл санына қарап бағалайды |
|
|
|
Кері байланыс 2 мин. |
Үй тапсырмасы Сөздікпен жұмыс.135бет,3-тапсырма |
||||
шағым қалдыра аласыз



















