|
Бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
Мектеп: №130 ЖОББМ
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: 11.02.2019 ж. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Ә, Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1-2 сабақ Отан! Табиғат! Жер-Ана! |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстыру. Кейбір оқушылар үшін: Мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: өмірдің нәрі, ойпат, өзен жүйесі, ирелеңдігі, ит тұмсығы өтпейді, су қоймалары, сарқырама, тосын сый. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша..., себебі..., өйткені, сондықтан, т.б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында жүзеге асатын құндылықтар |
Ашықтық, құрмет, туған жер табиғатына қамқорлықпен қарау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ой шақыру
Оқушылар жетелеу сұрақтары арқылы тақырыпқа кіріспе жасайды. Өзара ой бөлісе отырып, тақырыпқа сай сөздік қорын белсендендіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру Кері байланыс |
Таныстырылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 14 минут 7 минут |
Оқылымалды тапсырма ЖЖ Сөздікпен жұмыс Оқушылар берілген сөздердің мағынасын айтып береді.
Кері байланыс Оқылым тапсырмасы
1– мәтін Оқулықтағы екі мәтінді салыстыру.
Бір бірінің жұмысымен таныса отырып, ұқсастықтары мен айырмашылығы туралы пікірлерін ортаға салады. Ұсыныс, пікірлерін айтады. Дескриптор
Кері байланыс Оқылымнан кейінгі тапсырма Ж «Туған жердің табиғаты» тақырыбына сөйлейді. «Төрт сөйлем» тәсілі. 1. Пікір. Тақырып бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен айтады. 2. Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. Дескриптор
Мұғалім тарапынан кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
«БББ» тәсілі
|
Үйге тапсырама: 5-тапсырма. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:
2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Отан! Жер-Ана!" 8-сынып
Сабақ жоспары "Отан! Жер-Ана!" 8-сынып
|
Бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
Мектеп: №130 ЖОББМ
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: 11.02.2019 ж. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Ә, Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1-2 сабақ Отан! Табиғат! Жер-Ана! |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстыру. Кейбір оқушылар үшін: Мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: өмірдің нәрі, ойпат, өзен жүйесі, ирелеңдігі, ит тұмсығы өтпейді, су қоймалары, сарқырама, тосын сый. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша..., себебі..., өйткені, сондықтан, т.б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында жүзеге асатын құндылықтар |
Ашықтық, құрмет, туған жер табиғатына қамқорлықпен қарау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ой шақыру
Оқушылар жетелеу сұрақтары арқылы тақырыпқа кіріспе жасайды. Өзара ой бөлісе отырып, тақырыпқа сай сөздік қорын белсендендіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру Кері байланыс |
Таныстырылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 14 минут 7 минут |
Оқылымалды тапсырма ЖЖ Сөздікпен жұмыс Оқушылар берілген сөздердің мағынасын айтып береді.
Кері байланыс Оқылым тапсырмасы
1– мәтін Оқулықтағы екі мәтінді салыстыру.
Бір бірінің жұмысымен таныса отырып, ұқсастықтары мен айырмашылығы туралы пікірлерін ортаға салады. Ұсыныс, пікірлерін айтады. Дескриптор
Кері байланыс Оқылымнан кейінгі тапсырма Ж «Туған жердің табиғаты» тақырыбына сөйлейді. «Төрт сөйлем» тәсілі. 1. Пікір. Тақырып бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен айтады. 2. Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. Дескриптор
Мұғалім тарапынан кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
«БББ» тәсілі
|
Үйге тапсырама: 5-тапсырма. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:
2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













